Dotacje unijne. Warto skorzystać.

  Dotacje unijne. Warto skorzystać.

  Artykuł sponsorowany

  Gazeta Wrocławska

  Dotacje unijne. Warto skorzystać.
  1/5
  przejdź do galerii
  Istnieje wiele powodów, dla których warto sięgnąć po unijną pomoc na szkolenia i doradztwo. Choć nie każdy to widzi, tego typu działania umożliwiły setkom tysięcy Polaków, pracownikom i przedsiębiorcom, na przekwalifikowanie się, zdobycie nowej pracy czy zwiększenie konkurencyjności. Co więcej, często są to bezpłatne oferty dające szansę osobom i przedsiębiorstwom, które nigdy nie mogłyby sobie pozwolić na takie inwestycje. Wkrótce kończy się siedmioletnia perspektywa finansowa UE 2007-2013 i jest to ostatni moment, by skorzystać z wachlarza unijnych dotacji.
  We Wrocławiu jest wiele dobrych i niedrogich propozycji dla osób fizycznych czy prawnych, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują projekty obejmujące cały Dolny Śląsk. Przedstawiamy finansowane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekty przedsiębiorstwa Róg sp. j. Consulting & Business Training, które realizuje kursy zawodowe i konsulting dla przedsiębiorstw na terenie całej Polski.

  OPERATYWNI SPECJALIŚCI - szansa na bezpłatne podniesienie kwalifikacji pracowników z zakresu obsługi maszyn CNC oraz lepsze wykorzystanie parku maszynowego w przedsiębiorstwie

  Nawet 184 godziny bezpłatnego szkolenia z obsługi maszyn CNC z możliwością indywidualnego dopasowania terminu i programu (różne rodzaje obrabiarek - tokarki, frezarki, prasy krawędziowe itp.; rozmaite programy i maszyny - Fanuc/Sinumerik/HeidenHain i inne). Kurs obejmuje 40 godzin teorii, 24 godziny rysunku technicznego oraz aż 120 godzin praktyki przy maszynach. Jego celem jest dostarczenie przedsiębiorstwu fachowca umiejącego samodzielnie programować i w pełni obsługiwać maszyny CNC. Wykładowcami są praktycy o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej, obsługujący różne maszyny i przekazujący kursantom informacje rzeczywiście niezbędne w ich pracy. Uczestnicy szkolenia mają zapewnione posiłki, ubrania robocze i możliwość wykorzystania różnorodnych materiałów do obróbki.

  Program kursu jest dopasowywany do kursantów pod kątem zapotrzebowania ich przedsiębiorstwa. Co ważne, kurs można zrealizować na miejscu w przedsiębiorstwie delegującym pracowników. Dzięki temu firma otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie za wypożyczenie posiadanych maszyn, a pracownicy mogą uzyskać stosowne kwalifikacje potwierdzone certyfikatem, szkoląc się na maszynach używanych w pracy. Ponadto w ramach praktyk mogą wykonać standardowe, bieżące zlecenia przedsiębiorstwa, optymalnie przygotowując się do samodzielnej obsługi tokarki, frezarki czy innej maszyny CNC. W ten sposób przedsiębiorstwo otrzyma kompetentnych pracowników już wdrożonych do codziennej pracy na danych maszynach.

  POZYTYWNA ENERGIA NA DOLNYM ŚLĄSKU - projekt w 100% pozytywny dla przedsiębiorstwa.
  Celem projektu jest świadczenie bezpłatnych usług doradczych w zakresie zmniejszenia energochłonności przedsiębiorstwa. Średnio aż 120 godzin pracy audytorów dla jednej firmy, w tym pomiary kamerą termowizyjną, skutkują kompleksowym studium optymalnych rozwiązań: jak zmniejszyć energochłonność i koszty energii, jak zarządzać energią i ograniczyć wpływ na środowisko, gdzie znaleźć finansowanie inwestycji w energooszczędność.

  Pomysł na realizację projektu powstał po analizie sytuacji polskich przedsiębiorstw w zakresie energochłonności, rosnących kosztów energii oraz nowego otoczenia prawnego odnośnie ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii. Rosnące koszty energii są istotnym problemem. W ciągu ostatnich 10 lat koszty energii elektrycznej wzrosły o ponad 80% (średnio o 7% rocznie), a ceny gazu ziemnego o 240%. Dynamika wzrostu cen niestety będzie się utrzymywać, ze względu na rosnące opłaty za emisję dwutlenku węgla. Istnieje również tendencja do zrównywania polskich cen energii do cen obowiązujących w Unii Europejskiej (ceny w Polsce są o ok. 25% niższe niż w UE). Receptą jest ograniczenie energochłonności przy zachowaniu tych samych mocy produkcyjnych. Audytorzy w projekcie powiedzą jak to zrobić.

  Świadczone w ramach projektu usługi doradcze przebiegają w czterech etapach:
  Doradztwo techniczne w zakresie zarządzania energią i optymalizacji rozwiązań związanych z poborem energii.
  Na tym etapie dokonywana jest analiza zużycia i kosztów energii, przegląd systemów energetycznych, analiza procesu przetwarzania energii w danym przedsiębiorstwie i jej zużycia w procesach produkcyjnych. Badana jest efektywność energetyczna linii produkcyjnych i technicznych oraz zużycie energii w budynkach. Na podstawie analizy zebranych danych wskazywane są możliwości oszczędności energii, w tym oszczędności powstałe dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Następnie opracowany zostaje indywidualny plan wdrożenia rozwiązań, mających na celu zmniejszenie energochłonności w danym przedsiębiorstwie.

  Doradztwo finansowe
  W ramach tego etapu przeprowadzona zostaje ocena opłacalności wypracowanych w 1. etapie rozwiązań oraz kalkulacja kosztów ich wdrożenia. Na tej podstawie oszacowane zostaną możliwe do uzyskania oszczędności oraz okres zwrotu inwestycji.

  Doradztwo prawne
  Ten etap doradztwa dotyczy określenia norm i uwarunkowań prawnych związanych z zalecanymi do wdrożenia procesami modernizacyjnymi w zakresie rozwiązań energooszczędnych.

  Doradztwo w zakresie zarządzania
  W trakcie ostatniego etapu doradztwa, przedstawicielom przedsiębiorstwa objętego wsparciem, zostaną udzielone wskazówki z zakresu zarządzania ochroną środowiska, zarządzania energią w przedsiębiorstwie, wykorzystania zarządzania projektami w realizacji inwestycji środowiskowych.

  Warto mieć świadomość, że dotacje unijne nie są niestety stałym elementem naszej rzeczywistości. Aktualne oferty są jednymi z ostatnich działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dlatego zachęcamy do wykorzystania nadarzających się możliwości.

  Więcej szczegółów na stronie:  www.operatywnispecjaliści.org.pl

  www.pozytywnaenergia.org.pl  lub w biurze projektu: ul. Robotnicza 72F, lok. 209-210, 53-607 Wrocław

  tel./fax: 71 788 54 49, kom.: 728 489 966

  e-mail: wroclaw@rogsj.pl, r.jurneczko@rogsj.pl

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego wszystkie szkolenia sa dla pracujacych???

  Wrocławianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Euforia władz jest niesamowita !!! Tyle szkoleń!!
  Szkoda tylko, że wszystkie one są przeznaczone dla osób jeszcze pracujących. Dla osób już bezrobotnych nie ma żadnego szkolenia! Często te osoby...rozwiń całość

  Euforia władz jest niesamowita !!! Tyle szkoleń!!
  Szkoda tylko, że wszystkie one są przeznaczone dla osób jeszcze pracujących. Dla osób już bezrobotnych nie ma żadnego szkolenia! Często te osoby pozostają bez żadnej pomocy, ofert pracy a dodatkowo nie maja szans na kursy , bo nie pracują.

  Świetna ta Wasza walka z bezrobociem gratulacje!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieuki

  programista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Jak ktoś się nie ogarnął, miał wszystko w d**** i nagle się budzi, że potrzebuje pracy to dlaczego wszyscy mają mu wszystko wykładać na tacy? Oczywiście jest mały odsetek ludzi, którym się nie...rozwiń całość

  Jak ktoś się nie ogarnął, miał wszystko w d**** i nagle się budzi, że potrzebuje pracy to dlaczego wszyscy mają mu wszystko wykładać na tacy? Oczywiście jest mały odsetek ludzi, którym się nie udało w życiu, ale większość bezrobotnych to leworęczne nieuki! Ilu z tych obiboków to NAPRAWDĘ ambitni ludzie (ambicja do kielicha nie wchodzi w grę) ? Dużo lepiej jest inwestować w ludzi, którzy wzięli się za siebie i ciężko ZASUWAJĄ. Tacy ludzie doceniają takie szkolenia.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powiedz mi jakie masz układy, powiem ci kim jesteś.

  podpis nieczytelny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Większość, a nawet wszystkie szkolenia dają pieniądze cwaniaczkom, którzy dzięki układom założyli firmy szkolące za państwowe pieniądze. K.. k.. pogania.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Programista

  programista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak ktoś się nie ogarnął, miał wszystko w d**** i nagle się budzi, że potrzebuje pracy to dlaczego wszyscy mają mu wszystko wykładać na tacy? Oczywiście jest mały odsetek ludzi, którym się nie...rozwiń całość

  Jak ktoś się nie ogarnął, miał wszystko w d**** i nagle się budzi, że potrzebuje pracy to dlaczego wszyscy mają mu wszystko wykładać na tacy? Oczywiście jest mały odsetek ludzi, którym się nie udało w życiu, ale większość bezrobotnych to leworęczne nieuki! Ilu z tych obiboków to NAPRAWDĘ ambitni ludzie (ambicja do kielicha nie wchodzi w grę) ? Dużo lepiej jest inwestować w ludzi, którzy wzięli się za siebie i ciężko zapieprzają. Tacy ludzie doceniają takie szkolenia.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fiołek

  fiołek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Dlaczego tak oceniasz ludzi bezrobotnych,właśnie często to ludzie z kwalifikacjami,nie tylko tzw. przez Ciebie leworęczni,to że ktoś akurat jest bezrobotny nie znaczy ,że jest obibokiem i...rozwiń całość

  Dlaczego tak oceniasz ludzi bezrobotnych,właśnie często to ludzie z kwalifikacjami,nie tylko tzw. przez Ciebie leworęczni,to że ktoś akurat jest bezrobotny nie znaczy ,że jest obibokiem i nieukiem.Zdarzają się owszem ale Nasze społeczeństwo jest zróżnicowane-a Ty odrazu wszystkich do jednego wora najlepiej,bo już bezrobotny.Bezrobotnym też coś się należy nie którzy nie mają szans by zmienic swoje kwalifikacje lub są w nieodpowiednim wieku na staże z Urzędzie Pracy.Narodzie obudź się Polityku dajcie szanse też innym.Takie szkolenia są szansą i staże dla ludzi powyżej 30+,40+,50+ jak osoby po Studium,Liceum itp. mają mieć doświadczenie a pracodawcy chcą Studentów,inżynierów a nie dają szans ludziom ze średnim wykształceniem,życzą sobie rocznej min praktyki a żadna szkoła Policealna,czy średnia takiej nie umożliwia ani Urząd Pracy.Więc jeśli takie dotacje byłyby również dla ludzi bezrobotnych więcej niż w UP to zapewne ludzie których nazwałeś z ambicją do kielicha tez by się zdecydowali nie każdy czuje się i ma aspiracje w danej dziedzinie trzeba odpowiednio dobrać profil do indywidualnej osoby,a tego brakuje w naszych Urzędach Pracy,wypychają bezrobotnych beznadziejnymi umowami śmieciowymi.A przecież po szkoleniach i stażach zawsze jest szansa na umowę o pracę stabilną,która poprawia komforty społeczeństwa,biznesu i jest motorem całej gospodarkizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  olga

  OLGA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  byłam na takim szkoleniu fikcja dotacja 3 zyrantów setki dokumentów do wypełnienia trzeba by było załatwic doradce zeby wypełnic dokumenty za odpowiednie pieniadze wniosek rozpatrywany kilka...rozwiń całość

  byłam na takim szkoleniu fikcja dotacja 3 zyrantów setki dokumentów do wypełnienia trzeba by było załatwic doradce zeby wypełnic dokumenty za odpowiednie pieniadze wniosek rozpatrywany kilka miesiecy pierw zakupy potem zwrot jak pozytywnie rozpatrza wniosek te dotacje i szkolenia dobre dla szkolacych nie dla bezrobotnych którzy by chcieli otworzyc cos własnego jest to poprostu FIKCJA zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  interes dla królika

  serek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 25

  te kursy i szkolenia zapewniają pracę jedynie szkolącym za kasę podatników, czyli szkolonych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pseudo szkolenia

  terminator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 25

  za kasę podatników (do UE musimy wpłacać około połowę tego, co dostajemy) a trzeba jeszcze doliczyć spory narzut na utrzymanie urzędnika i dofinansowanie ZUS-u, z którego dostaną w miarę przyzwoitą...rozwiń całość

  za kasę podatników (do UE musimy wpłacać około połowę tego, co dostajemy) a trzeba jeszcze doliczyć spory narzut na utrzymanie urzędnika i dofinansowanie ZUS-u, z którego dostaną w miarę przyzwoitą kasę tylko urzędasy, partyjniacy i górnicy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UNIA BĘDZIE ZWALNIAĆ Z PRACY NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  Beata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 36 / 37

  Właśnie w trakcie realizacji jest kilkanaście dużych projektów aktywizacyjnych osoby niepełnosprawne. Są kursy, szkolenia, staże, itp. Wszystko po to żeby niepełnosprawnych jak najwięcej poszło do...rozwiń całość

  Właśnie w trakcie realizacji jest kilkanaście dużych projektów aktywizacyjnych osoby niepełnosprawne. Są kursy, szkolenia, staże, itp. Wszystko po to żeby niepełnosprawnych jak najwięcej poszło do pracy. A tu Unia nam zrobiła prezent! Od 2014 roku zabiera dofinansowania za pośrednictwem PFRONu do wynagrodzeń. Wg informacji PFRON środków na ten cel starczy max do końca stycznia 2014. Jak narazie fama poszła w media, ale rząd nic nie robi w tym celu. A projekty trwają i firmy szkoleniowe kasę nabijają sobie. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co kursy na obrabiarki ? Po co doradcy ?

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 30

  Zakłady sprzedane , fachowcy z praktyką na obrabiarkach znależli się na bruku. Potrzeba miejsc pracy - zbudujcie za te pieniądze chociaż jeden zakład pracy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co kursy na obrabiarki ? Po co doradcy ?

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 44 / 32

  Zakłady sprzedane , fachowcy z praktyką na obrabiarkach znależli się na bruku. Potrzeba miejsc pracy - zbudujcie za te pieniądze chociaż jeden zakład pracy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  popieram

  elka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 12

  Masz racje EWO ale kto to zatwierdzi ??????Lepiej oddac spowrotem pieniadze ..Pozdrawiam.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co kursy, po co doradcy?!

  Rebeliant (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 31

  Oczywiście, najlepiej wybrać Kononowicza na prezydenta, żyć całe życie w ciemnocie i czekać aż "niczego nie będzie".
  Nie jestem zadowolony z wielu rzeczy w naszym pięknym państwie, ale i tak UE...rozwiń całość

  Oczywiście, najlepiej wybrać Kononowicza na prezydenta, żyć całe życie w ciemnocie i czekać aż "niczego nie będzie".
  Nie jestem zadowolony z wielu rzeczy w naszym pięknym państwie, ale i tak UE ciągnie pieniądze podatników, więc ja zamierzam korzystać chociaż z tego co mi oferuje. Osobiście wolę się szkolić, ale jeśli ktoś woli siedzieć w kącie i płakać, bo nie ma pracy, to gratulacje, niech robi tak dalej - na pewno tym sposobem zyska super płatną pracę. Tyle w temacie. Dziękuję, do widzenia.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeszcze jeden papier do szuflady ?

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 19

  Szkolenie bez praktyki nie ma sensu bo wszystko ulegnie zapomnieniu. Co komu nawet z 20 papierów w szufladzie ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo