Wyremontowany basen przy Brücknera nie tylko dla uczniów...

  Wyremontowany basen przy Brücknera nie tylko dla uczniów (CENY)

  Grzegorz Demczyszak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wyremontowany basen przy Brücknera nie tylko dla uczniów (CENY)
  1/3
  przejdź do galerii

  ©DEM

  Wrocławianie mogą już korzystać z nowego basenu w mieście. Ale tylko wieczorami, bowiem wcześniej służy on uczniom wrocławskich szkół. Do użytku został oddany wyremontowany basen w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Brücknera.
  W tej chwili z pływalni korzystają uczniowie 10 wrocławskich szkół. Z basenu mogą korzystać także wrocławianie, ale dopiero w godzinach wieczornych. Uczniowie mają zajęcia do godziny 18.30. Potem do godz. 22.00 mogą pływać klienci indywidualni i zorganizowane grupy. Basen jest czynny także w weekendy do godziny 21.00.

  Bilet normalny kosztuje 12 zł za godzinę, ulgowy 9 zł. Basen ma 25 metrów długości i jest głęboki na 190 cm. Jego cztery tory są razem szerokie na 9 metrów

  - Niestety nie mogliśmy poszerzyć basenu. Środki były przeznaczone ściśle na remont, a nie budowę nowego basenu. Mimo to efekt końcowy przerósł oczekiwania. Wymieniono całkowicie sanitariaty, pompy wodne, kotłownię, system uzdatniania wody, filtry, wentylację, posadzki i elewację. Do tego powstał hol z prawdziwego zdarzenia i szatnie - wylicza Marek Łaźniak, dyrektor szkoły.

  Basen wybudowano w 1968 r. Przed remontem dyrektor ocenił jego stan jako zły. Prace nad basenem zaczęły się pod koniec zeszłego roku. Uczniowie nie mogli się już doczekać, kiedy znów będą mogli pływać. - Musieliśmy chodzić na inny basen. Uwielbiam pływać, dlatego cieszę się, że znów będę mogła to robić na miejscu. Wszystko jest takie nowe i czyste. Pozostawia po sobie dobre wrażenie - komentuje Ania, jedna z uczennic 14 LO.

  Największą zaletą nowej pływalni jest to, że generuje 20 proc. mniej kosztów. Każdego dnia skorzysta z niego 200 uczniów. Większość z nich pochodzi z ZS nr 14 (czyli 14 LO i Gimnazjum nr 49) oraz sąsiedniego Gimnazjum nr 39. W tych szkołach uczy się łącznie 1100 uczniów. Na basenie uczą się pływać, także dzieci z ośmiu szkół podstawowych. - W zeszłym roku 10 proc. uczniów naszej szkoły zwalniało się z WF-u. W tym roku jest to mniej niż 2 porc. Nasze zaplecze sportowe zachęca do udziału w zajęciach – dodaje Marek Łaźniak, dyrektor szkoły.

  Remont kosztował prawie 5 mln zł. Magistrat wydał na ten cel 3 587 000 zł, a urząd marszałkowski dołożył 1 300 000 zł.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   basen

   Nie_Pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Sorki, ale nie przy zespole szkół nr 14 tylko przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej - tamci tylko od kilku lat okupują te budynki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do mariolek z gazety!

   Ferdek Kiepski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ...czy ten basen naprawdę jest na Brucknera? Chyba tam nigdy nie byłyście kurde!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obraz nędzy i rozpaczy

   Rozczarowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Obraz nędzy i rozpaczy stanowi bezpośrednie otoczenie basenu i dojazd do niego. Dziury, wyboje. Jednym słowem wstyd. Dziwię się, że włodarze miasta nie uwzględnili tego w planach remontowych.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   basen

   ratownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Widziałem ten nowy basen po remoncie i na dzień dzisiejszy jest to chyba najlepszy basen we Wrocławiu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama