Nie grozi nam katastrofa

  Nie grozi nam katastrofa

  Justyna Kościelna, Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nie grozi nam katastrofa
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Marcin Oliva Soto

  Nie pomogło 35 pługopiaskarek ani 505 ton soli wysypanej na wrocławskie ulice. W piątek od rana miasto stało w potężnych korkach. Kierowcy jeździli bardzo wolno po zaśnieżonych drogach, nie było więc żadnych groźnych wypadków, a tylko drobne stłuczki. Ale przez mizerną prędkość spóźniały się wszystkie tramwaje i autobusy.

  Z powodu zaśnieżonych torowisk rano wykoleiły się dwa tramwaje: na Sępolnie i pl. Teatralnym.
  - Na szczęście nikomu nic się nie stało - zapewnia Iwona Czarnacka, rzeczniczka MPK.
  Denerwowali się pasażerowie PKS-ów. Każdy z autobusów miał opóźnienie.
  - Największe zanotowaliśmy na trasie Karpacz-Brzeg. Było to ponad 90 minut - stwierdziła dyspozytorka ruchu.

  Mieszkańcy skarżyli się też na nieodśnieżone chodniki. Sytuację próbowali opanować pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego i strażnicy miejscy.
  - Od rana sprawdzaliśmy, czy zarządcy właściwie odśnieżyli budynki i chodniki, czy usunęli sople - opowiada Sławomir Chełchowski, rzecznik straży miejskiej. W sumie skontrolowano 65 miejsc.
  - Strażnicy pouczyli 12 osób, wypisali 16 mandatów na łączną kwotę ok. 1000 zł i wystosowali 18 pism do zarządców - wylicza Chełchowski.

  Dwa wnioski o ukaranie osób, które odmówiły przyjęcia mandatu, trafią po tej kontroli do sądu grodzkiego. Sławomir Chełchowski zapowiada, że strażnicy będą nadal sprawdzać zarządców.
  O bezpieczeństwo mieszkańców troszczyli się wczoraj urzędnicy z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
  - Sprawdzaliśmy, czy śnieg, który zalega na dachach, nie spowoduje tragedii. Po pomiarach okazało się, że normy nie zostały jeszcze przekroczone - zapewnia inspektor Marek Adamowicz. Ale dodaje: - Mimo że czuwamy, zarządcy budynków powinni wykazać się największą ostrożnością.

  We Wrocławiu jest około 1000 obiektów o szczególnym ryzyku. Są to budynki o powierzchni powyżej 2000 mkw. lub inne obiekty, których obszar dachu przekracza 1000 mkw.
  Specjaliści z inspektoratu zapewniają, że będą kontrolować sytuację. Być może jednak nie będzie takiej potrzeby, bo zdaniem synoptyków, śnieżnego puchu spadnie dzisiaj niewiele.
  - W niedzielę pojawi się trochę śniegu, a wieczorem opady mogą przejść w deszcz ze śniegiem - informuje Barbara Wrona, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama