Idylla Wrocławska nie połączy się z Astrą

  Idylla Wrocławska nie połączy się z Astrą

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wreszcie ruszy budowa nowej galerii na Gądowie. Jej właściciel nie dogadał się z pobliską Astrą.
  Architekci kończą prace nad nowym, ostatecznym projektem Idylli Wrocławskiej - dużej galerii handlowej, która powstanie w miejscu dawnego targowiska przy ulicy Horbaczewskiego, tuż obok Astry.

  Już wiadomo, że centrum będzie konkurencją dla Astry. Jeszcze dwa lata temu inwestorzy nie wykluczali, że dogadają się z szefami domu handlowego działającego przy Horbaczewskiego od 1985 roku i - po przebudowaniu Astry - połączą oba centra.

  Teraz wiadomo, że nic z tego.
  - Tematu nie ma, bo nikt się do mnie nie zgłosił z propozycją - przyznaje Wojciech Knast, prezes Astry.

  Idylla będzie miała prawdopodobnie dwa piętra handlowe i rozrywkowe. Wewnątrz, oprócz ponad setki mniejszych sklepów, ma powstać hipermarket Real. Uruchomione zostanie także kino trójwymiarowe, którego operatorem będzie prawdopodobnie Cinema City.
  - Właśnie dopinamy ostateczną wersję projektu centrum. Pracujemy zarówno nad wnętrzami, jak i wyglądem zewnętrznym - mówi Anna Skocka z firmy Mayland, inwestora Idylli.

  Mayland wybudował już w Polsce trzy podobne galerie handlowe - w Opolu, Dąbrowie Górniczej i Słupsku.
  Anna Skocka nie zdradza, kiedy dokładnie ruszą prace przy budowie galerii. Wiadomo jednak, że będzie to w tym roku. Kompleks gotowy będzie po dwóch latach.

  Czy sąsiedztwo nowego, wielkiego centrum sprawi, że Astra straci klientów?
  - Na pewno nie - zarzeka się prezes Wojciech Knast. - Mamy swoją markę i stałych klientów. Do tego cały czas modernizujemy budynek - przekonuje.
  Szef Astry dodaje, że mimo planów konkurenta nie szykuje w kierowanym przez siebie domu handlowym wielkich zmian. Na pewno w środku nie powstanie kino ani nowy hipermarket.
  - Zostaniemy z tym, który mamy - tłumaczy Knast.

  - Dwa duże centra handlowe koło siebie mogą spokojnie wspólnie egzystować - twierdzi Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zrzeszającej duże polskie sieci handlowe. - Wszystko dlatego, że nawzajem napędzają sobie klientów.

  Faliński zaznacza, że lokalizacja przy Horbaczewskiego jest idealna.
  - Przecież w sąsiedztwie są wielkie wrocławskie osiedla. Do tego dojazd jest łatwy. Same plusy - mówi Faliński.
  Jednak marny los czeka osiedlowe sklepiki. Te, zdaniem Andrzeja Falińskiego, przegrają rywalizację z dwoma centrami handlowymi. O ile sama Astra nie była dla nich zabójcza, to już kolejny wielki sklep może się takim stać.


  Kiedyś było tu popularne targowisko, teraz wyrośnie wielkie centrum handlowe
  Popularna Astra ma już 24 lata.
  - Kiedy byłem mały, chodziłem tam z rodzicami, mieli tam najfajniejsze zabawki - wspomina Adam Wroński z ul. Bajana. Tuż obok działało też popularne targowisko. Obok pietruszki i innych warzyw sprzedawano tu odzież czy kosmetyki.
  - Niekiedy można było się targować. Na targu był specyficzny klimat. Lepiej się tam czułem niż w wielkich galeriach ze stali i betonu - śmieje się Wroński.
  Astra zmieniła się w 1999 roku. Wtedy stała się dwa razy większa, a dla kierowców wybudowano parking. Targowisko zlikwidowano pięć lat temu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fajnie

   maja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 52

   Co prawda nie wspomnę, że zarząd Astry to raczej ludzie z innej epoki gospodarczej i ustroju, ale najwidoczniej ich czas powoli dobiega końca. Oby jak najszybciej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIECH POWSTANIE JAK NAJPRĘDZEJ

   JAS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 40

   a JA SIE CIESZĘ ŻE OWSTANIE TAM HIPERMARKET, NIECH TA KOMUNISTYCZNA ASTRA WRESZCIE PADNIE, BO CENY W TYM SKLEPIE SPOŻYWCZYM I TYCH WSZYSTKICH SZMATEKSACH ODZIEŻOWYCH WOŁAJĄ O POMSTĘ DO NIEBA. KTO...rozwiń całość

   a JA SIE CIESZĘ ŻE OWSTANIE TAM HIPERMARKET, NIECH TA KOMUNISTYCZNA ASTRA WRESZCIE PADNIE, BO CENY W TYM SKLEPIE SPOŻYWCZYM I TYCH WSZYSTKICH SZMATEKSACH ODZIEŻOWYCH WOŁAJĄ O POMSTĘ DO NIEBA. KTO TO WIDZIAŁ,ŻEBY ZA PŁASZCZ MĘSKI ZAPŁACIĆ TAM 500ZŁ SKORO MARKOWY KUPIE O WIELE TANIEJ I WYKONANY Z LEPSZEGO MATERIAŁU NIŻ TE PODRÓBY Z TUSZYNA.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kpina

   Mich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 30

   Bez sensu, po co tu jeszcze ta Idylla, obok duża Astra, niedaleko Kaufland no i moloch Magnolia Park, a przecież jeszcze na granicznej jest Futura Park, wyniszczą lokalny handel całkowicie,...rozwiń całość

   Bez sensu, po co tu jeszcze ta Idylla, obok duża Astra, niedaleko Kaufland no i moloch Magnolia Park, a przecież jeszcze na granicznej jest Futura Park, wyniszczą lokalny handel całkowicie, lokalni placa pelne podatki, ci wielcy inwestorzy maja duze ulgi i jeszcze niszcza mala przedsiebiorczosc, i gdzie tu pomoc dla sektora MSP o ktorej tyle sie mowi zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jestem na nie

   Kytutr

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 39

   Świetna lokalizacja dla kolejnego molocha:
   - zwiększą się korki w tej okolicy, szczególnie, że ulice okalające przyszłą "galerię" stanowią wyjazd z Gądowa,
   - okoliczne sklepiki, punkty usługowe...rozwiń całość

   Świetna lokalizacja dla kolejnego molocha:
   - zwiększą się korki w tej okolicy, szczególnie, że ulice okalające przyszłą "galerię" stanowią wyjazd z Gądowa,
   - okoliczne sklepiki, punkty usługowe i gastronomiczne prawdopodobnie stracą rację bytu,
   - krajobraz znowu zostanie spaskudzony niewymyślną (jak przypuszczam, sądząc po większości podobnych budynków) architekturą
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama