Spinki Donalda Tuska zlicytowano za 500 zł

  Spinki Donalda Tuska zlicytowano za 500 zł

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  To, co znani podarowali, inni szybko kupili. Dzięki licytacji stypendyści dostaną pieniądze.
  Fundusz stypendialny Gminy Wiejskiej Kłodzko im. Grzegorza Ciechowskiego wzbogacił się o ponad pięć tys. zł. Tyle pieniędzy zebrano w czasie piątkowej licytacji przedmiotów podarowanych przez znane osobistości.

  Zaproszeni na aukcję biznesmeni i samorządowcy ostro licytowali. 600 zł zapłacono za przycisk do papieru od premiera Donalda Tuska, a za jego bursztynowe spinki - 500. Za pół tys. zł zlicytowano też pióro i długopis z monogramem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a tylko 100 zł mniej dano za koszulkę polskiego piłkarza Adama Kokoszki.

  - Koszulkę dam mojemu synowi - zdradził Stanisław Longawa, wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Dolnośląskiego, który ostro o nią walczył, podobnie jak o bursztynowe spinki premiera Tuska.
  - A co do tych spinek, to jeszcze nie wiem, czy będę je nosił do koszul, czy może za rok przekażę kapitule stypendialnej i znowu będą mogły zostać wystawione na aukcję - mówił.

  Mariola Huzar, szefowa kapituły stypendialnej, która prowadziła aukcję, nie kryła zadowolenia.
  - Uważam, że to bardzo dużo. Do tych 5 tysięcy trzeba jeszcze doliczyć zadeklarowaną dzisiaj pomoc przez prezesa Banku Spółdzielczego, czyli kolejny tysiąc złotych - cieszy się.
  Dodaje też, że często nawet kilka dni po licytacji dzwonią biznesmeni, którym nie udało się niczego wylicytować, i deklarują bezinteresowną pomoc finansową na rzecz młodzieży.

  Wszystkie licytowane przedmioty prezentowała Anna Brzezińska, jedna z tegorocznych stypendystek.
  - Cieszę się, że chociaż w ten sposób mogłam pomóc kapitule stypendialnej - stwierdziła uzdolniona artystycznie uczennica Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości, która chce przeznaczyć stypendium na rozwijanie swoich fotograficznych zainteresowań.

  W Gminie Wiejskiej Kłodzko stypendia dla uzdolnionej młodzieży przyznaje się od dziesięciu lat. Skorzystało z nich już ponad 30 uczniów i studentów. W sumie ze stypendialnego funduszu do uzdolnionej młodzieży trafiło ponad 70 tys. zł. W tym roku roczne stypendia (200 zł miesięcznie) dostaje siedmioro uczniów i studentów.

  Fundusz pozyskuje pieniądze, organizując loterie fantowe, koncerty charytatywne oraz aukcje i licytacje przedmiotów podarowanych przez znane z polityki i telewizji osobistości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama