We Wrocławiu odśnieżają tylko główne ulice. Na bocznych...

  We Wrocławiu odśnieżają tylko główne ulice. Na bocznych ludzie wciąż czekają na pług

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy przekonują, że w tym roku pług jeszcze nie odśnieżał ul. Głogowskiej
  1/5
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy przekonują, że w tym roku pług jeszcze nie odśnieżał ul. Głogowskiej ©Paweł Relikowski

  Głogowska, Bobrza,Hauke-Bosaka, Pierwszej Dywizji, Kręta, Lompy - na tych ulicach zdaniem wrocławskich kierowców nie pojawił się ostatnio żaden pług. Choć od śnieżycy, która nawiedziła stolicę Dolnego Śląska, minęły w czwartek trzy dni. Wszystkie te ulice są na liście tych, które powinny być odśnieżane w drugiej kolejności.
  - To jakiś koszmar, na chodniku jest nie najgorzej, ale na jezdni zalega gruba warstwa rozjeżdżonego śniegu. Przydałoby się, by tu choć raz przejechał pług - opowiada Stanisław Szuflik, mieszkaniec ul. Głogowskiej. Dodaje, że samochodem jeździ tędy dość ciężko.

  Podobnie wyglądała w czwartek sytuacja na ul. Krętej.

  - Na odcinku do Ołbińskiej do Słowianskiej najlepiej jechać środkiem jezdni, bo po bokach zalega gruba warstwa śniegu. By dwa auta mogły się minąć, jedno musi się zatrzymać - żali się nam Katarzyna Kilan, właścicielka zielonego volkswagena.

  Mieszkańcy ulicy Pierwszej Dywizji donoszą, że u nich jezdnia przypomina bardziej tor do nart biegowych niż porządna drogę.
  Urzędnicy zaznaczają, że kierowcy nie mogą się spodziewać, że te ulice będą utrzymywane w taki sam sposób, jak te z listy pierwszej kolejności odśnieżania (np. Kazimierza Wielkiego czy Legnicka).

  - Powinny być przejezdne. Muszą jednak zaczekać, aż pługi obsłużą ulice z listy pierwszej kolejności. Czasami są na nich jeszcze poprawki - tłumaczy Ewa Mazur, rzecznika spółki Ekosystem. To ta firma od nowego roku przejęła od Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta obowiązek zimowego utrzymania jezdni.

  W JAKIEJ KOLEJNOŚCI POWINNY BYĆ ODŚNIEŻANE ULICE WE WROCŁAWIU?

  W spółce Ekosystem obiecują, że przyjrzą się, jak odśnieżane ulice drugiej kategorii. Wyniki tej analizy powinniśmy poznać na początku przyszłego tygodnia.

  Czy WPO Alba i Transformers dostaną pieniądze za niedokładnie odśnieżone ulice?

  - Płatność za akcje następuje dopiero po jej uznaniu, więc jeśli nasi pracownicy ocenią ją negatywnie, to nie zapłacimy - zapewnia Ewa Mazur.

  Warto dodać, że od grudnia 2012 roku firmy odśnieżające miasto musiały zapłacić blisko 7 tys. zł kar. Dodatkowo naliczono im 13 tys. zł za źle odśnieżone przystanki komunikacji miejskiej.

  Pracownicy Ekosystemu we wtorek mieli zastrzeżenia do kilku głównych ulic, zaliczonych do grupy pierwszej kolejności odśnieżania, m.in. Świeradowskiej i Rybackiej.

  Jak informuje straż miejska, nie lepiej jest na chodnikach. Codziennie strażnicy wystawiają przynajmniej kilka mandatów zarządcom posesji.

  - Od początku roku strażnicy wypisali 35 mandatów na kwotę ponad 3 tys. zł - informuje Sławomir Chełchowski z wrocławskiej straży miejskiej.

  Wczoraj 200-złotowy mandat otrzymał m.in. właściciel posesji przy ul. Budziszyńskiej.

  - Za nieodśnieżony chodnik możemy wypisać maksymalnie stuzłotowy mandat - wyjaśnia Chełchowski. - Ale strażnicy mogą się też powołać na uchwałę o czystości i porządku na terenie miasta. Wtedy mandat wyniesie nawet 500 zł.

  Chodzi o sytuacje, gdy zastrzeżenia strażników dotyczą ogólnodostępnego terenu, np. przy sklepie lub stacji benzynowej.

  Rzecznik straży miejskiej podkreśla, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

  Czytaj także

   Komentarze (50)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   10 cm śniegu?

   zz1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

   Obserwuję przez okno nasz parking. Ryją autami, brną, mordują się w zaspie, ale nikt nie ma łopaty ani ochoty,żeby odśnieżyć. Bo śnieg przecież zniknie....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie tylko we Wrocławiu

   Ida (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

   Wczoraj byłam w Częstochowie i Łodzi i tam jest jeszcze gorzej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   He,hee, zapraszam na prowincję a konkretnie do Brzegu Dolnego.

   dolnobrzeżanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   Tutaj to dopiero zapomnieli, że jest zima i należy odśnieżać. Ciekawe, czy ktoś widział pług na jezdni o resztę nie wspomnę?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BEZ MARUDZENIA

   CZYT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

   Nie liczcie na pługi, itp
   Sami sobie odśnieżcie
   w czym problem - wszędzie nie dojedzie pług, a się ....
   lepiej poczujecie jak zrobicie coś dla innych
   pzdr współobywateli

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gagarina

   garym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

   za to Gagarina, którą dojeżdża były dyrektor ZdiUM a obecnie Ekosystem, jest odśnieżona nawet za terenem zabudowanym. Oczywiście z naszych podatków, by dojeżdżającym z poza miasta było wygodniej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gagarina

   garym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

   za to gagarina, która dojeżdża były dyrektor ZdiUM a obecnie Ekosystem, jest odśnieżona nawet za terenem zabudowanym. Oczywiście z naszych podatków, by dojeżdżającym z poza miasta było wygodniej.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jeśli tak to skandal

   czyt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   wyślij to gazecie, żeby tym zająl sie reporter, bo nie czyta naszych wpisów!
   Warto zainterweniować w końcu to nasze pieniądze, a nie jakiegoś Prezesa.
   pzdr
   ps. daj znać czy napisałaś, ęś?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ee tam

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   Nic się nie przejmujcie, Ekosystem pochyli się nad problemem...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taaaa się Ekosystem pochyli i poże Wam cztery litery buuuuaaa cha cha

   LOL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 32

   I to by było na tyle!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja nie chcę, żeby mi pługiem usypali zaspę, która wgniecie mi karoserię.

   SPASTIGER (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 21

   Na wąskich ulicach osiedlowych, gdzie po obu stronach jezdni się parkuje nie ma miejsca dla pługu. 2 -3 lata temu na Sępolnie pług się przejechał po kilku uliczkach i kilkadziesiąt aut...rozwiń całość

   Na wąskich ulicach osiedlowych, gdzie po obu stronach jezdni się parkuje nie ma miejsca dla pługu. 2 -3 lata temu na Sępolnie pług się przejechał po kilku uliczkach i kilkadziesiąt aut miało9powgniataną blacharkę, bo najpierw pług zrobił zaspę, którą potem przyparł zaparkowane auta. Jak się chce mieć auto pod domem, to trzeba się liczyć z tym, że albo odśnieżą i mamy nawet kilka klocków w plecy, albo sobie radzimy sami. A jak nie, to trzeba zmienić miejsce parkowania. Wszystkiego na raz mieć nie można....:( Nie wyobrażam sobie, żeby miasto miało zatrudnić w zimie 2000 cieciów z szuflami do ręcznego odśnieżania tych uliczekzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2000 cieciów

   Zaspa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 18

   A niby czemu nie? A Straż Miejska, wypasione i znudzone byczki, taki to odsnieżyłby całą boczną uliczkę w try miga! Albo bezrobotni i bezdomni? Za trzy gorące kaloryczne posiłki w ciągu dnia i...rozwiń całość

   A niby czemu nie? A Straż Miejska, wypasione i znudzone byczki, taki to odsnieżyłby całą boczną uliczkę w try miga! Albo bezrobotni i bezdomni? Za trzy gorące kaloryczne posiłki w ciągu dnia i ciepłą odzież roboczą (dwanaście lat w Kanadzie tak pracowałem, każdą zimę!) Wszystko sie da, ale nie u nas.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mieszkańcy z "bicznych" ulic to pewnie podatków nie płacą

   moko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 19

   We Wrocloveyou istnieje tylko rynek i centrum, bo tam są turyści, reszta może się bujać. Odśnieżanie to pikuś, bo śniegu zaraz nie będzie , ale stan dróg poza głównymi woła o pomstę do nieba. Taka...rozwiń całość

   We Wrocloveyou istnieje tylko rynek i centrum, bo tam są turyści, reszta może się bujać. Odśnieżanie to pikuś, bo śniegu zaraz nie będzie , ale stan dróg poza głównymi woła o pomstę do nieba. Taka ulica Tarnogajska czy Bogdeina, druty z ulicy sterczą wyrwy na pół metra głębokie, ulice nie remontowane od lat. Po co, tam turyści nie zaglądają. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za to po krzyckiej

   F. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 14

   to jeżdżą całe kawalkady, trójkami albo czwórkami jeden za drugim, albo nikt nie odśnieża, albo każdy ma opuszczony pług - jadą dosłownie jeden za drugim co 10m a za 10min wracają w ten sam sposób...rozwiń całość

   to jeżdżą całe kawalkady, trójkami albo czwórkami jeden za drugim, albo nikt nie odśnieża, albo każdy ma opuszczony pług - jadą dosłownie jeden za drugim co 10m a za 10min wracają w ten sam sposób (pewnie zawracają gdzieś na rondzie przy wałbrzyskiej albo czekoladowej i nazad. I tak sobie jeżdżą albo odśnieżając albo nie a kilometrówka leci. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a, jeszcze zdarza się jeszcze

   F. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 21

   że jadą co 5-10min takimi trójkami i każdy odśnieża odśnieżoną przez poprzednika drogę.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama