Śmietanka z ratusza na urodzinach szefa firmy Dynamicom. W...

  Śmietanka z ratusza na urodzinach szefa firmy Dynamicom. W trakcie przetargu na strefę kibica

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tomasz Góralski, szef firmy Dynamicom

  Tomasz Góralski, szef firmy Dynamicom ©fot. Janusz Wójtowicz

  Miejski skarbnik Marcin Urban z żoną, wiceprezydent Michał Janicki oraz wicedyrektor miejskiego biura Euro 2012 Magdalena Okulowska bawili się na trzydziestych urodzinach Tomasza Góralskiego, szefa firmy Dynamicom, której kontrowersyjne interesy z miastem wyszły na jaw po dymisji wiceprezydenta Janickiego. Na imprezie była też żona wiceprezydenta Wrocławia Macieja Bluja. Dziś urzędnicy przyznają, że pojawienie się ich na tej imprezie było niezręcznością.
  Tomasz Góralski, szef firmy Dynamicom

  Tomasz Góralski, szef firmy Dynamicom ©fot. Janusz Wójtowicz

  Do szczegółów dotarli dziennikarze Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław. Tomasz Góralski urządził huczną zabawę w styczniu tego roku, w restauracji Casablanca. W tym czasie trwał przetarg na operatora strefy kibica Euro 2012. Głównym kandydatem do zwycięstwa była firma Music Art. Jej właściciele, podobnie jak urzędnicy, bawili się na tych urodzinach. Załatwili główną atrakcję wieczoru, czyli koncert Stachursky’ego. Music Art to jego menedżerowie.

  Urodzinowa impreza została zorganizowana pięć dni po nieprawomocnym rozstrzygnięciu przetargu na prowadzenie strefy. Na operatora wybrano Music Art. Ale przegrana firma - FM Productions z Wrocławia - miała prawo odwołać się do Krajowej Izby Odwoławczej. Izba mogła unieważnić decyzję miasta. - Gdybym miał wtedy taką wiedzę, jak dziś, to bym się tam nie pojawił - mówi miejski skarbnik Marcin Urban. Tłumaczy, że poszedł na urodziny, bo prosiła go o to żona. Fanka Stachursky’ego. Dodaje, że było tam ponad sto osób.

  Wiceprezydent Bluj - jak nam powiedział - na urodziny nie poszedł, bo uznał, że nie powinien się tam pokazywać. Ale jego żona i Tomasz Góralski kończyli tę samą uczelnię i mają wspólnych znajomych.
  - Gdybym wiedział, że można będzie tam spotkać właścicieli Music Art, też bym nie poszedł - zapewnia Michał Janicki, były wiceprezydent.
  Prezydent Rafał Dutkiewicz o urodzinach Góralskiego dowiedział się ponoć dopiero kilka dni temu. - Jest za granicą. Gdy wróci, urzędnicy na pewno sami mu się wytłumaczą - zapewnia Paweł Czuma, rzecznik prezydenta.

  Jacek Siębor, współwłaściciel Music Art,przyznaje, że został zaproszony na urodziny znajomego. Mówi, że urzędników nie znał i nie wiedział, że tam będą. A za występ Stachursky’ego Góralski zapłacił. Ale dostał zniżkę.

  - Na moich urodzinach było około stu osób - mówi Tomasz Góralski. - Od profesorów, poprzez przyjaciół z Music Art, po urzędników. Ich samych zapytajcie, czy to było zręcznie, czy nie.

  Ale sprawa urodzin to nie wszystko. Na przełomie stycznia i lutego Góralski skontaktował się z Filipem Majchrowskim, właścicielem firmy FM Productions, która przegrała przetarg na Strefę Kibica. Zaoferował układ. Firma ta miała zostać podwykonawcą Music Art w strefie kibica. W zamian nie składałaby protestu. Dzięki temu magistrat miałby szybciej załatwioną sprawę przetargu, zaś Music Art miałby szybciej kontrakt.

  Mamy kopię mejli Góralskiego tej sprawie. Przedstawia się w nich jako "mediator" oraz osoba ustosunkowana w magistracie. To fakt. Wszak jego firma Dynamicom realizowała wiele zleceń dla magistratu.
  Dużo z nich było związanych z piłkarskim Euro. Góralski bywał w Biurze Euro 2012. Co najmniej raz uczestniczył w rozmowach o przygotowywanym przetargu na strefę kibica. Stowarzyszenie Forum Medicum, którym kierował, miało umowę na wprowadzenie turystycznej karty Open Wrocław, którą można było płacić w strefie.

  Góralski i Siębor zaprzeczają, by tego typu "układ" był proponowany. Przeczą temu mejle, których kopie mamy w redakcji.
  Filip Majchrowski nie chciał komentować tej sprawy. Jego firma nie przyjęła propozycji i złożyła protest. Został odrzucony.

  Dynamicom to firma, która zorganizowała dwie letnie imprezy na stadionie. Jedna - koncert Queen - została zorganizowana wspólnie z firmą Event Service. Należy ona do tych samych właścicieli, co Music Art. Druga lipcowa impreza to piłkarski turniej Polish Masters.

  Za obie imprezy miejska spółka Wrocław 2012 miała zapłacić przeszło 21 mln zł. Z tej sumy aż 14 mln zł przekazał magistrat. Teraz Dynamciom toczy spór z miejską spółką Wrocław 2012 o rozliczenie. Stadionowa firma domaga się 8 mln zł - połowy strat, jakie przyniosły obie imprezy. A za brak nadzoru i zbyt bliskie relacje z Góralskim fotel wiceprezydenta stracił Janicki.

  Czytaj także

   Komentarze (146)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   amnezja

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 19

   "Jacek Siębor, współwłaściciel Music Art,przyznaje, że został zaproszony na urodziny znajomego. Mówi, że urzędników nie znał i nie wiedział, że tam będą" :)))))))))))))))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pitolenie,każdy anonimowo może pierdzelić

   fcb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 30

   Weźcie sie kur* do roboty małpiszony,a nie siedzą i klepią komentarze jak bezmyślne półgłówki!ktoś na kogoś coś ma-won do prokuratury.co,teraz wyscig szczurów kto jakies lepsze sensacje wyssie z...rozwiń całość

   Weźcie sie kur* do roboty małpiszony,a nie siedzą i klepią komentarze jak bezmyślne półgłówki!ktoś na kogoś coś ma-won do prokuratury.co,teraz wyscig szczurów kto jakies lepsze sensacje wyssie z palucha?żenada polskiej natury. nikt nie zna szczegółów,ale pisać imbecyle potrafią.ŻAL d*** ściska?a co wy w swoim zyciu osiągneliście, poza koczowaniem na czyjeś potknięcia??od kiedy jesteście tacy ufni gazeciarzom,mediom itp????90% informacji to sa negatywy-tym nas szczują i nakrecają!Brukowce i tyle.-tylko nie usuwać komentarza!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to jak uczciwy i porządny POLAK Wrocawianin...

   ja to ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 11

   to jak uczciwy i porządny POLAK Wroclawianin... podaj fakty i utnij temat. Malpszon sam jesteś bo zachowyjesz się jak Pan K. WIEM, ale NIE powiem ;)) Więc zastanów się zanim coś skomentujesz co by...rozwiń całość

   to jak uczciwy i porządny POLAK Wroclawianin... podaj fakty i utnij temat. Malpszon sam jesteś bo zachowyjesz się jak Pan K. WIEM, ale NIE powiem ;)) Więc zastanów się zanim coś skomentujesz co by nie robic z siebie drugiego Pana K.!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kombinatorzy sa wśród nas...

   MK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 11

   Panie FCB, po co się tak zucać jak pchła na kołnierzu. Ja mam dowody na to że miasto nie ogłasza przetargów na zamówienia publiczne dogadując się z kolesiami z Archicomu. Robi sobie podobne...rozwiń całość

   Panie FCB, po co się tak zucać jak pchła na kołnierzu. Ja mam dowody na to że miasto nie ogłasza przetargów na zamówienia publiczne dogadując się z kolesiami z Archicomu. Robi sobie podobne imprezki z urzędnikami miejskimi. Archicom, kombinuje, kradnie, pomawia i nie płaci podatków. ... i co i są jak święte krowy. Miasto wystawia pomnik, niszcząc zabytek i wszyscy się cieszą. Nie ważne że kupieni są urzędnicy miejscy, że prokuratura umarza śledztwa bo nie ma dowodów na przekręty. jednak gdyby się temu przyjrzeć to pół ratusza powinno siedzieć za kratami. Dziwne jest tez że prokuratura najpierw stawia zarzuty urzędnikowi miejskiemu, który działa na szkodę interesu Skarbu Państwa, a potem z braku dowodów nagle się umarza śledztwo. Tylko we Wrocławiu takie numery się odbywają. Za 600 tyś to się nieźle nachapali...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   płatny Zdjęcie do artykułu: O wyższości wójta nad premierem, czyli przyszedł czas na Manife

   widocznie zbyt mało (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 12

   http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/688889,ile-dorabia-urzednik-w-miejskiej-spolce-nawet-80-tys-zl,id,t.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Argument ?

   Żonaty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 14

   "Skarbnik Marcin Urban tłumaczy, że poszedł na urodziny, bo prosiła go o to żona."

   Ja też wjechałem na skrzyżowanie na czerwonym świetle, bo prosiła mnie o to moja żona. I niestety, policjant nie...rozwiń całość

   "Skarbnik Marcin Urban tłumaczy, że poszedł na urodziny, bo prosiła go o to żona."

   Ja też wjechałem na skrzyżowanie na czerwonym świetle, bo prosiła mnie o to moja żona. I niestety, policjant nie chciał ukarać mojej żony, tylko mnie.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 14

   Czyli sztandarowy układ powstał nam wśród władzy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skąd

   starzec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 10

   taki młody gnojek ma taką firmę, kontakty i kontrakty?. chyba musi mieć za sobą gabinet cieni i mocodawców.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skąd

   kolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 11

   W sumie to nie on tylko starszy koleś Marcin Bużantowicz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tadek

   Tadek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 9

   Panie redaktorze. Proszę zapytać w mieście lub spółkach miejskich, czy pani Okulowska jeździła po spółkach i załatwiała 3 mln zł na imprezę na rynku przed Euro2012. Kto ją organizował?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Banda "niewinnych" wałkoni z pasibrzuchem Góralskim na czele....

   zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 10

   Oni wszyscy "ot tak na imprezkę poszli...bo żona Stachurskiego lubi, bo skąd ja mam wiedzieć kto tam przychodzi ?" itp infantylne tłumaczenia. Prawda jest taka, ze za kontakty z panem który od...rozwiń całość

   Oni wszyscy "ot tak na imprezkę poszli...bo żona Stachurskiego lubi, bo skąd ja mam wiedzieć kto tam przychodzi ?" itp infantylne tłumaczenia. Prawda jest taka, ze za kontakty z panem który od miasta dostawał intratne imprezki poza przetargami lub z ustawionymi przetargami poleciał Janicki. teraz okazuje się żecały Ratszu z nim za pan brat ale oczywiście wodzu Dutkiewicz nic nie wiedział, nie wie i nikogo poza Janickim obwiniac nie zamierza...

   Rozumiecie ludzie, kazdy z nas jak idzie na urodziny do znajomego to nikogo nie zna, nie wie kto przyjdzie i w ogóle pierwszy raz na oczy ludzi widzimy prawda?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a kwiatuszki ?

   Kwiat wrocka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 30

   A co z kwiatami i prezencikami urodzinowymi? Wysłane przez posłańca?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Włożyliście brzytwę w łapy małpy, to macie

   Alina z Ołtaszyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 26

   Patrzcie, co nam zgotowaliście, wielbiciele przyjezdnego partacza!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To Ciebie Alino

   Zenek Bryndza Warchoł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 30

   Trzeba pozbyć sie na początku!Nie stać Cie na normalny komentarz?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Normalny komentarz

   Benek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 11

   Zenek nażarłeś się bryndzy i wyszedł z ciebie warchoł.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bredzisz

   Obserwowacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

   Ma dziewczyna rację. Czas na "normalne komentarze" minął. Teraz czas na rozliczenia!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podpowiedz

   Zapis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 29

   Najpierw ciebier trzeba rozliczyć smarku


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po kursach

   łobesrwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 16

   tak was uczyli kultury na wieczorowych kursach LenMarks., tow. Zapis?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Prezydencie Dudkiewicz....

   Czas rozliczyć to draństwo. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 23

   Jako pańscy wyborcy oczekujemy od Pana że zrobi pan porządek z tym bagnem w pańskim urzędzie. Oczekujemy zdecydowanych działań i wypalenia tej zarazy gorącym żelazem bez żadnych sentymentów....rozwiń całość

   Jako pańscy wyborcy oczekujemy od Pana że zrobi pan porządek z tym bagnem w pańskim urzędzie. Oczekujemy zdecydowanych działań i wypalenia tej zarazy gorącym żelazem bez żadnych sentymentów. Nazwiska wymienione w tym artykule pana kompromitują wiec najwyzsza pora pozbyc sie tego skorupowanego towasrzystwazwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Czas rozliczyć to draństwo.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 13

   "Nazwiska wymienione w tym artykule pana kompromitują wiec najwyzsza pora pozbyc sie tego skorupowanego towasrzystwa" i ZESŁAĆ na ciężkie roboty w miejskich spółkach. Że, co? Że wszystkie...rozwiń całość

   "Nazwiska wymienione w tym artykule pana kompromitują wiec najwyzsza pora pozbyc sie tego skorupowanego towasrzystwa" i ZESŁAĆ na ciężkie roboty w miejskich spółkach. Że, co? Że wszystkie prezesowskie stanowiska już obsadzone? Niech Pan z nas nie żartuje, Panie Prezydencie. Pan, dotąd taki kreatywny w tworzeniu kolejnych miejskich spółek tym razem niczego Pan nie wymyśli? Panie Prezydencie, wierzymy w Pana a oni jeszcze bardziej. Jak nie spółki, to może za karę chociaż burmistrzami dzielnic zostaną? Że co? Że nie ma dzielnic? No, ale pan radny J. Michalak grunt pod ich powstanie już urabia. Nie wierzę, żeby tak sam z siebie, bez Pańskiej wiedzy; za bardzo się krygował: "Nie mogę teraz powiedzieć, że prezydent Rafał Dutkiewicz dał mi carte blanche, wolną rękę, możliwość swobodnego działania, ale jestem blisko."zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   P.S. Czas rozliczyć to draństwo.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 23

   "Nazwiska wymienione w tym artykule pana kompromitują wiec najwyzsza pora pozbyc sie tego skorupowanego towasrzystwa" i ZESŁAĆ na ciężkie roboty prezesów miejskich spółek. Że, co? Że już wszystkie...rozwiń całość

   "Nazwiska wymienione w tym artykule pana kompromitują wiec najwyzsza pora pozbyc sie tego skorupowanego towasrzystwa" i ZESŁAĆ na ciężkie roboty prezesów miejskich spółek. Że, co? Że już wszystkie obsadzone? No, Panie Prezydencie, gdzie Pańska kreatywność? Wierzymy w Pana, a oni jeszcze bardziej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To my MUSIMY POZBYĆ SIĘ WRZODA - PARTACZA

   aaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 12

   Nikt tego za nas nie zrobi


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tryk

   pastesz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

   jakie barany, taka Bryndza

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pora pozbyć się Dutkiewicza. On wprowadził draństwo do UM i spółek.

   Alina z Ołtaszyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 10

   Najwyższa pora.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama