Szymon jest po pierwszej operacji

  Szymon jest po pierwszej operacji

  Edyta Golisz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Półroczny Szymonek Jakubowski, który cierpi na ciężką chorobę oczu, jest już po operacji przeszczepienia rogówki w jednym oku.
  - Maluch dobrze rokuje - uśmiecha się profesor Edward Wylęgała z oddziału mikrochirurgii oka Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, gdzie chłopczyk został zoperowany.
  - Bardzo dzielnie wszystko znosi, choć nie jest mu łatwo. Ma przecież w oczku aż 40 szwów - dodaje Agnieszka Jakubowska, mama chłopca.

  O małym Szymonie, który urodził się m.in. z bardzo silnym zmętnieniem rogówek w oczach, przez co grozi mu ślepota, pisaliśmy wielokrotnie. Nasi Czytelnicy pomagali w zbiórce pieniędzy na operację dla chłopca. Akcję na Dolnym Śląsku zorganizowała Fundacja na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.

  Dolnoślązacy zebrali kwotę ok. 40 tys. zł. W pomoc włączyli się także piłkarze Zagłębia Lubin, przekazując m.in. swoje koszulki z autografami na aukcję w Allegro.
  Pieniądze zbierano, ponieważ początkowo na przeszczepienie rogówek w oczach Szymonka zdecydowali się lekarze w Londynie. W Polsce brakuje najlepszego sprzętu do diagnozowania skomplikowanych chorób oczu u noworodków. Poza tym angielscy lekarze mają ogromne doświadczenie w takich zabiegach.

  Aby mieć szansę na odzyskanie wzroku, Szymon musiał mieć zoperowane przynajmniej jedno oko przed ukończeniem szóstego miesiąca. Rodzice zawieźli go więc do Londynu. Tam, po badaniach w Great Ormond Street Hospital for Children, został zakwalifikowany do operacji. Jej termin wyznaczono na 15 listopada. Na zabieg fundacja "Zdążyć z pomocą", wspierana przez Fundację na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego, wpłaciła na konto kliniki 20 tysięcy funtów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama