Remont na Kamieńskiego i Polanowickiej do końca listopada

  Remont na Kamieńskiego i Polanowickiej do końca listopada

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Trwa budowa kanalizacji na Polanowicach
  1/10
  przejdź do galerii

  Trwa budowa kanalizacji na Polanowicach ©Weronika Skupin

  Na znakach obowiązujących na terenie budowy kanalizacji na Polanowicach pojawiła się nowa data – 30 listopada 2015. Do tego czasu kierowców czekają utrudnienia na ul. Polanowickiej i Kamieńskiego. Obecnie trwają tam prace przy sieci wodociągowej: kładzione są nowe rury, a głębokie wykopy są ogrodzone barierkami.
  W okolicy ul. Kamieńskiego i Polanowickiej kierowcy nie mają łatwego życia. Do końca listopada przesunięto termin budowy kanalizacji na osiedlu.

  Jak wyjaśniają w MPWiK, budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Polanowice i Sołtysowice nie została wykonana na czas (do końca wakacji), bo zwiększył się zakres robót. Planowana data zakończenia całego kontraktu to 30 listopada. A mieszkańcy klną na czym świat stoi.

  – Mieli skończyć 30 sierpnia. To się nie mieści w głowie. Te głębokie wykopy to już chyba pod budowę metra – kpi pan Robert. – Nie ma asfaltu, na drogach tłuczeń, ile jeszcze to potrwa? – dopytuje.
  – Ja stara jestem, więc pamiętam, że mieli kończyć w czerwcu. No ale przynajmniej kanalizacja będzie – mówi emerytka pani Janina. Ma rację. Pierwszym terminem zakończenia prac był 30 czerwca.

  Głębokie wykopy na Polanowickiej otoczone są barierkami. Na ul. Kamieńskiego robotnicy układali dziś nawierzchnię – ale tylko w jednym miejscu. Reszta remontu, zdaniem mieszkańców, jest w powijakach.

  Inwestor uspokaja. Jak mówi Hanna Kamińska z MPWiK, na osiedlu Polanowice prace przy sieci wodno-kanalizacyjnej praktycznie zostały zakończone. Kładziony jest kanał sanitarny pod ul. Polanowicką wraz z przyłączami. – Trwają też prace na przepompowni ścieków na ul. Skoroszowskiej związane z podłączeniem instalacji elektrycznej i automatyki – mówi. Termin zakończenia tych prac, to koniec września.

  Odtworzenie nawierzchni potrwa do listopada, co dotyczy wszystkich ulic. Być może jednak po Kamieńskiego uda się przejechać w obu kierunkach jeszcze wcześniej. – Obecnie trwa uzgadnianie nowego projektu organizacji ruchu, który umożliwi pracę przy ruchu ulicznym – wyjaśnia Kamińska. – Dokładamy wszelkich starań, aby utrudnień było jak najmniej i jak najkrócej trwały – dodaje.

  Dzięki wartej ponad 20,7 mln zł inwestycji kanalizację będą miały liczne ulice. Na Polanowicach: Cerkwicka, Brzostowska, Zawońska, Osolska, Skoroszowska, Krośnicka, Polanowicka – boczna, Polanowicka, Kamieńskiego, Starościńska i Redycka. Na Sołtysowicach: Fortowa, Torfowa, Gimnazjalna, Bagatela, Knastera, Marczewskiego, Sołtysowicka i Przejazdowa.

  Na czas prac autobusy linii 130 są skrócone do pętli autobusowej na Polanowicach, do Krzyżanowic dojeżdża linia 908 od strony Psar. Kamieńskiego jest jednokierunkowa od skrzyżowania ze Starościńską do potoku, dojazd możliwy jest przez Psary czy też ul. Żmigrodzką.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obiboki

   Michał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wszystko dlatego, że prace prowadzi miejska spółka, pracują sobie od 8-16 mimo że pogoda sprzyjała cały czas, gdyby robili na dwie zmiany od rana do wieczora, skończyliby już dawno. Szlag człowieka...rozwiń całość

   Wszystko dlatego, że prace prowadzi miejska spółka, pracują sobie od 8-16 mimo że pogoda sprzyjała cały czas, gdyby robili na dwie zmiany od rana do wieczora, skończyliby już dawno. Szlag człowieka trafia, jak jest piekna pogoda, w poniedziałek o 17, a nikogo na budowie nie ma.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co za bajkopisarz

   zalamany pisarzem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Pani Weroniko proszę pomyslec co pani pisze.130 autobus jezdzi juz od lipca do Krzyzanowic.Jest pani marnym pisarzyna.Czas poszukac innej pracy!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tępa p*zdo dziennikarska

   erwfdsfs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   130 już dawno jeździ do Krzyżanowic!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak

   jezdnia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   będzie tak samo odtworzona jak na ul. Szewczenki to ja współczuję okolicznym mieszkańcom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   autobus 130

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   jezdzi normalnie.. ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama