Tak próbują kantować taksówkarze na Dworcu Głównym...

  Tak próbują kantować taksówkarze na Dworcu Głównym (SKOMENTUJ)

  Marcin Moneta

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tak próbują kantować taksówkarze na Dworcu Głównym (SKOMENTUJ)
  Dr Felix Ackermann to niemiecki humanista, który odwiedził Wrocław 27 maja na zaproszenie Centrum im. Willy Brandta. Przybysz zamówił taksówkę spod Dworca Wrocław Główny i jechał na ulicę Strażniczą (boczna Pomorskiej). Był dzień powszedni, taryfa wyjechała o godzinie 14.21, na miejsce dojechała po kwadransie. Przejechała 3 km i 400 metrów. Dr Ackermann mówi, że taksówkarz ruszył nie włączając taksometru. Zrobił to dopiero po kilkuset metrach, na wyraźną prośbę pasażera.
  Tak próbują kantować taksówkarze na Dworcu Głównym (SKOMENTUJ)
  Po przyjechaniu przed Centrum Willy Brandta niemiecki naukowiec dostał paragon. Za nieco ponad 3 km jazdy zapłacił 25 zł i 50 groszy. Dopiero później zorientował się, że na paragonie widnieją trzy zsumowane kwoty. Taksówkarz naliczył mu zapłatę za jazdę według stawek z trzech różnych taryf, m.in. czwartej, która obowiązuje w dni świąteczne i dotyczy kursów nocnych poza granice miasta - stawka wynosi 9 zł za kilometr.


  - To jest czyste oszustwo. Kurs powinien być o około 10 zł tańszy. Niestety, ludzie pokroju taksówkarza, którzy wieźli tego przybysza, psują reputację całego zawodu - denerwuje się Andrzej Sobuńko z taksów-karskiej Solidarności. Podkreśla, że kurs powinien w całości być liczony według zwykłej stawki dziennej, czyli 3 zł za kilometr. "Gazecie Wrocławskiej" udało się ustalić, że kierowca-oszust jest taksówkarzem niezrzeszonym. - Często słyszymy o tym, że klienci zostali oszukani właśnie przez kierowców spod Głównego. Obawiam się, że w czasie Euro 2012 takich sytuacji będzie więcej. Dlatego należy zawsze żądać paragon - dodaje Sobuńko.

  Niemiecki naukowiec zbulwersowany oszustwem, jakiego padł ofiarą, napisał o sprawie list do Prezydenta Wrocławia. Domaga się w nim, by władze miasta rozwiązały problem nieuczciwych taksówkarzy. - Magistrat może nie przedłużyć licencji nieuczciwemu kierowcy. Ale tylko wtedy, kiedy najpierw sprawa będzie zgłoszona policji, a ta potwierdzi nieuczciwe działanie kierowcy - tłumaczy Paweł Czuma z urzędu miasta.

  Policja we Wrocławiu od marca do maja trzy razy kontrolowała wrocławskie taksówki z okolic Dworca Głównego. - Zatrzymaliśmy mężczyznę, który podszywał się pod taksówkarza. Auto miało numer, koguta itp. Sam "taksówkarz" nie miał jednak żadnych uprawnień, ani nie prowadził działalności - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. - Każda osoba, która, uważa, że została oszukana np. zbyt wysokim rachunkiem za przejazd powinna się zgłosić na policję, my zdecydujemy, czy sprawa kwalifikuje się do postępowania karnego - dodaje Petrykowski. Zaznacza, że na szybach bocznych taryf, musi być informacja o stawkach za kilometr jazdy.

  Taksówkarze z kolei podkreślają, że "problem Dworca Głównego" we Wrocławiu dotyczy także nieuczciwej konkurencji.
  - Jest grupa ludzi, którzy okupują ten teren. Dlatego tamtejsi kierowcy czują się bezkarni - tłumaczy Andrzej Sobuńko z taksówkarskiej Solidarności.

  Wygląda na to, że w najbliższym czasie nic się w tej sprawie nie zmieni. Koleje ogłosiły przetarg na taksówki, które będą obsługiwać dworzec. Miała się tym się zająć tylko jedna, zwycięska korporacja. Na razie jednak przetarg unieważniono, ponieważ nie było chętnych.

  Czytaj także

   Komentarze (41)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skarbówka..tak, ale kto to zrobi?

   beta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

   Zgadzam się z pomysłem "prowokacji" skarbówki. W sobotę znajoma niestety nie z Wrocławia wsiadła do taksówki - spieszyła się więc nie pamięta z jakiej korporacji, ale samochód "oklejony"...rozwiń całość

   Zgadzam się z pomysłem "prowokacji" skarbówki. W sobotę znajoma niestety nie z Wrocławia wsiadła do taksówki - spieszyła się więc nie pamięta z jakiej korporacji, ale samochód "oklejony" numerkami... Z nowego Dworca PKP na Jedności Narodowej kierowca z włączonym GPS-em jechał 25 min. za kwotę....45 zł. Niestety z pośpiechu - zapłaciła i nie zapytała o wydruk z kasy - była zszokowana!!!
   A potem "taksiarze" blokują miasto, bo im źle i każdy ma swoje racje...
   Może wreszcie ktoś ich sprawdzi, ale za biurkiem wygodniej sprawdzać...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obojetność we wszystkim?

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 46

   A jak chce seksu to też jest tej znajomej obojętnie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   19626 MINI RADIO TAXI

   Gośka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

   Wystarczy zamówić taksówkę telefonicznie , aby mieć gwarancję ,że nie zostaniemy oszukani. Tutaj wszystko uczciwie i legalnie przede wszystkim!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chory system - oszustwa są w normie

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

   Z Drzewieckiego na Główny nocą za 30zł - można rozsądnie.
   Oszustów się nie wypleni - państwo Tuska kroi naród, to i on ma wzór jak robić ludzi w balona.
   Policja i skarbówka do dzieła - łapcie...rozwiń całość

   Z Drzewieckiego na Główny nocą za 30zł - można rozsądnie.
   Oszustów się nie wypleni - państwo Tuska kroi naród, to i on ma wzór jak robić ludzi w balona.
   Policja i skarbówka do dzieła - łapcie wszystkich oszustów a sąd niech wydaje adekwatne wyroki a nie pod wpływem 1000 zł czy wyższych kwot.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   tyczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 39

   Szwabow trzeba kroic!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak trudno Skarbówce, Policji, Prokuraturze robić kontrole incognito???

   aaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 34

   Prowokacja, jeśli w ogóle to można nazwać prowokacją - świadek, kamera i się skończy raz dwa. Wyroki za oszustwa, za miganie fiskusa, za wyłudzenie - bez zawiasów. Najlepiej wysokie grzywny i...rozwiń całość

   Prowokacja, jeśli w ogóle to można nazwać prowokacją - świadek, kamera i się skończy raz dwa. Wyroki za oszustwa, za miganie fiskusa, za wyłudzenie - bez zawiasów. Najlepiej wysokie grzywny i naprawią się szybciej niż nam się wydajezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korporacja

   lila (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 33

   obsługująca Wrocławski Dworzec powinna być własnością PKP. Taksówki w jednym kolorze i nie oszukujące pasażerów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   złotówa to złotówa dno

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 53

   Do wora i do odry między wodorosty.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taxi, temat rzeka.

   eva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 54

   Taksówkarze stojący obok dworca, to MAFIA. Gdy ta banda tam jest, to żaden uczciwy, zrzeszony taksiarz tam nie podjedzie, bo się poprostu boi im narazić. Tak się dzieje od...rozwiń całość

   Taksówkarze stojący obok dworca, to MAFIA. Gdy ta banda tam jest, to żaden uczciwy, zrzeszony taksiarz tam nie podjedzie, bo się poprostu boi im narazić. Tak się dzieje od zawsze i nie ma mocnego, który by tych typów rozgonił. W korporacjach, też się znajdzie czarna owca, ale to naogół pojedyncze przypadki..Mafia psuje dobre imię miasta. Pewnie każdy mieszkaniec Wrocka podałby kilka przykładów na ten temat. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zawsze stojący przy dworcu byli podejrzani

   wrocławianiN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 8

   Po przyjeździe na dwortzec PKP Wrocław Główny zawsze albo dojeżdżając zamawiam telefonicznie któreś Radiotaxi na Suchą albo idę na Komandorską na postój.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zróbmy sąde, kto lubi złotówy?

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 25

   Albo, ilu w niej ub_ezpieczonych? ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama