Dla nas myto, dla was koryto - protest na A4 (ZDJĘCIA)

  Dla nas myto, dla was koryto - protest na A4 (ZDJĘCIA)

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dla nas myto, dla was koryto - protest na A4 (ZDJĘCIA)
  1/4
  przejdź do galerii

  ©fot. materiały prasowe

  W czwartek wrocławska lewica urządziła protest przy nowych bramkach poboru opłat na autostradzie A4. Przypomnijmy, że od piątku kierowcy będą płacili za przejazd na odcinku od Bielan Wrocławskich do węzła Sośnica pod Gliwicami. - Nie zgadzamy się, by wprowadzać opłaty za autostrady zbudowane za nasze, publiczne pieniądze - protestowali organizatorzy akcji. "Dla nas myto, dla was koryto" - napisali na jednym z transparentów.
  Organizatorzy protestu, czyli: Czesław Cyrul (SLD), Mariusz Grzegorczyk (Nowoczesna LEWICA) oraz Ryszard Kessler (Demokraci.pl) twierdzili, że nie godzą się na:

  - nadmierne i społecznie nieuzasadnione komplikowanie systemu podatkowego obciążającego transport indywidualny i publiczny, osobowy i ciężarowy.

  - przerzucanie na mniej zamożnych obywateli głównego ciężaru utrzymania drogiego i nieefektywnego systemu budowy i eksploatacji dróg i autostrad.


  Wrocławska lewica twierdziła także, że jeśli skandalicznie wysokie ceny za przejazdy nie będą zlikwidowane lub
  drastycznie niższe, może się okazać, że miliony kierowców będzie omijać szerokim łukiem, wyczekiwane od 20 lat autostrady. Korki i dewastacja dróg alternatywnych dla płatnych autostrad, nie okażą się skokiem cywilizacyjnym, tylko skokiem udręki i liczby wypadków na polskich drogach.

  W roku 1997 w systemie podatkowym dokonana została zmiana polegająca na zastąpieniu podatku majątkowego pobieranego od posiadaczy osobowych pojazdów mechanicznych podatkiem obrotowym - akcyzą zawartą w cenie paliw.
  Argumentowano wówczas, że nowy system umożliwi powiązanie wysokości obciążeń podatkowych (akcyzy) z rzeczywistym poziomem zużycia paliw oraz umożliwi zasilenie funduszy niezbędnych do budowy i utrzymania dróg.

  Nie zgadzamy się na to, że rząd forsuje obecnie podniesienie celowych obciążeń podatkowych i para-podatkowych i wprowadza zupełnie nowe konstrukcje danin publicznych w postaci opłat za przejazd autostradą. Informujemy, że w naszym imieniu zespół ekspertów i prawników pod przewodnictwem Marka Dyducha, szykuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności wprowadzenia opłat za przejazd autostradami budowanymi z publicznych pieniędzy z Konstytucją - piszą przedstawiciele wrocławskiej lewicy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (36)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLSKI WYNALAZEK!!!

  )( (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 25

  POLSKI WYNALAZEK!!! JAK TWORZYĆ KORKI BUDUJĄC AUTOSTRADY :

  http://youtu.be/wvDVEfB_PGw

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Myto...

  Zawodowy kierowca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 36 / 26

  Wiwat !! Niech nam żyje
  nasz prezydent
  Bronisław Bul Komorowski !!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  za komuny

  Franciszek 1955 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 65 / 74

  było takie popularne powiedzenie że "rączka rączkę myje " Czy coś zmieniło się od tego czasu ? No ,chyba tylko na gorsze !Ludzie młodzi,jeżeli macie jakiś pomysł na w miarę godne życie,to...rozwiń całość

  było takie popularne powiedzenie że "rączka rączkę myje " Czy coś zmieniło się od tego czasu ? No ,chyba tylko na gorsze !Ludzie młodzi,jeżeli macie jakiś pomysł na w miarę godne życie,to uciekajcie z tego kraju !I to jak najszybciej ! Tym krajem w coraz więszym stopniu zaczynają rządzić MAFIE gospodarcze !,powiązane z urzędnikami z najwyższych stanowisk w aparacie naszej "WŁADZY ". Czarno widzę najbiższą przyszłośc naszego Państwa !!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a,kto tym zarządza ???

  Antoni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 32

  czyżby jakaś nowa "spółka " z wyjątkową ograniczoną odpowiedzialnością ? Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie ???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na A4 to wszyscy płacący powinni przygotować sobie jak

  W-w (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 69 / 41

  najdrobniejszą gotówkę (najlepiej żółte 1,2,5 gr) - to utarg po jednym dniu będą musieli wywrotkami wywozić

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do Julki

  Fidel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 30

  może jednak skrzykniemy się po EURO .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nasze myto wasze koryto

  Fidel (mój pseudonim ) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 58 / 45

  absolutnie popieram treśc tego hasła !Kolejny podatek od podatku,który kierowcy płacili na drogi od wielu,wielu lat. DZIKI KRAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy bedzie blokada drog i autostrad na Euro2012

  Julka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 40

  Chce sie doloaczyc do blokady i protestu - podajcie date kiedy mozna?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakieś 30 lat temu

  Komandos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 26

  nie pozwolono by na stawianie jakichkolwiek bramek na drogach. Rządzący stopniowo przyzwyczaili nas od tego, że trzeba płacić za przejazd drogami wybudowanymi i utrzymywanymi z naszych podatków....rozwiń całość

  nie pozwolono by na stawianie jakichkolwiek bramek na drogach. Rządzący stopniowo przyzwyczaili nas od tego, że trzeba płacić za przejazd drogami wybudowanymi i utrzymywanymi z naszych podatków. Rosnące ceny paliw, niskie zarobki a teraz opłaty na autostradach. Jeszcze parę lat i przed każdym mostem czy większym skrzyżowaniem postawią takie budy do poboru opłat. Nie zobaczycie mnie zdziercy na tej tuskostradzie !zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  kamillo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 33

  Bardzo się cieszę, że Cię tam nie będzie. Będę miał luźny przejazd, a Ty będziesz stał w korkach i wypalał benzynę w powietrze marnotrawiąc jeszcze więcej pieniędzy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  User's fee

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 39

  Jak w USA, każdy grosz z akcyzy MUSI iść tylko i wyłącznie na drogi. W Ojropie tego nie ma i powstają te różne pociągi, zbiorkomy i inne syfy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo