Remont Dworca Głównego na 50 dni przed Euro (ZDJĘCIA)

  Remont Dworca Głównego na 50 dni przed Euro (ZDJĘCIA)

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Remont Dworca Głównego na 50 dni przed Euro (ZDJĘCIA)
  1/15
  przejdź do galerii

  ©źródło: PKP SA we Wrocławiu

  PKP twierdzi, że na 50 dni przed Euro remont Dworca PKP jest w fazie końcowej. - Dworzec będzie gotowy do obsługi podróżnych przed Euro 2012 - zapewnia Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu
  Przy przebudowie wrocławskiego dworca pracuje około tysiąca dwustu budowlańców. Prace na placu przed dworcem zmierzają ku finałowi. Gotowa jest bryła parkingu podziemnego wraz z dwoma wjazdami od strony ulicy Peronowej i Piłsudskiego. Wewnątrz, oprócz niemal zakończonych prac instalacyjnych, końca dobiega wykonywanie nawierzchni, a także znakowaniem sektorów przyszłego parkingu podziemnego.

  Na powierzchni placu ułożono już około 60 procent posadzki. Montowane są słupy oświetleniowe, a także trwają prace wykończeniowe przy pawilonach A1, A 2 i A3 (dwoma pierwszymi dostaniemy się z parkingu podziemnego na plac dworcowy). Wykonywane są również tarasy zlokalizowane po obu stronach wejścia głównego do dworca, na których po modernizacji będą mieścić się ogródki dworcowych restauracji i kawiarni.


  Pomalowano już około 60 procent elewacji budynku głównego. Wewnątrz tej części dworca prowadzone są prace wykończeniowe, czyli między innymi montaż witryn i podwieszanych sufitów. W budynku głównym trwają intensywne prace konserwatorskie, których efekty są doskonale widoczne na parterze łącznika zachodniego i wschodniego budynku głównego. Łącznie przy renowacji zabytkowych elementów pracuje 240 konserwatorów.

  W holu kasowym trwają intensywne prace wykończeniowe. Ułożono już sto procent posadzki. Z wysokich rusztowań ustawionych prawie na całej długości holu prowadzony jest montaż podsufitki. Do montażu przygotowywane są schody ruchome w zachodniej części holu kasowego.

  Po modernizacji są już 4 z 5 historycznych peronów dworca Wrocław Główny. Obecnie prace są prowadzone na ostatnim z modernizowanych peronów, czyli peronie 3. Wyczyszczono na nim i pomalowano stalowe konstrukcje historycznych hal peronowych. Wybudowano i zadaszono membraną nową halę znajdującą się pomiędzy dwoma historycznymi. W miejsce wyburzonego peronu, wybudowano nowy. W trakcie jest układanie nawierzchni. Zamontowano już świetlik na większej z historycznych hal peronowych. Prowadzone są również prace przy montażu podsufitki. Peron 3 zostanie udostępniony podróżnym w maju.

  Zaawansowanie prace jest duże również w tunelach. W tunelu centralnym ułożono już całą posadzkę wykonaną z granitowych płyt, a także okładziny ścienne wykonane z cegieł szkliwionych. Trwa montaż drzwi wejściowych do tunelu od strony Pawilonu Południowego i holu kasowego. Z kolei w tunelu miejskim trwa renowacja oryginalnych cegieł szkliwionych. Ruszyły tam również prace związane z układaniem posadzki. Przy obu wyjściach z tunelu miejskiego wyczyszczono herby Wrocławia.

  Przy Pawilonie Południowym dobiegają końca prace wykończeniowe. W ostatnim czasie zamontowano elektroniczne tablice odjazdów i przyjazdów wraz z zegarem w poczekalni na I piętrze budynku. Nowym elementem jest szyld świetlny tuż nad drzwiami wejściowymi do Pawilonu Południowego.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dworzec ładny, czysty, elegancki

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 41

   Tylko szkoda, że o pociągach z niego odjeżdżających nie można tego powiedzieć i zanosi się, że jeszcze bardzo długo się pod tym względem nic nie zmieni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   komary

   no to co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 82 / 52

   A co z komarami, pierwszy wylądował na oknie mojego mieszkania wczoraj wieczorem...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dworzec wrocław

   podróżny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 83 / 56

   Wczoraj byłem na dworcu wracając 10 godz. z Warszawy. Wydawało mi się, że na 50 dni przed euro powinno tam pracować tych 1200 robotników 24 h na dobę, żeby zdążyć. Ale znowu mi się coś wydawało. To...rozwiń całość

   Wczoraj byłem na dworcu wracając 10 godz. z Warszawy. Wydawało mi się, że na 50 dni przed euro powinno tam pracować tych 1200 robotników 24 h na dobę, żeby zdążyć. Ale znowu mi się coś wydawało. To chyba przez semafory ...zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   obiecanki cacanki ...

   cemoi07

   Zgłoś naruszenie treści / 83 / 50

   Super, juz nie mogę się doczekać, aby stanąć Se w kolejce przed kasą biletową, i będę Se stał spokojnie i cierpliwie, bo zajęty będę podziwianiem piękna, przywróconego secesyjnego wystroju holu...rozwiń całość

   Super, juz nie mogę się doczekać, aby stanąć Se w kolejce przed kasą biletową, i będę Se stał spokojnie i cierpliwie, bo zajęty będę podziwianiem piękna, przywróconego secesyjnego wystroju holu głównego, jego snycerskiej maestrii i harmonii linii kas, sklepów i lokali.

   Później pójdę Se na kawę do Hard Rock Cafe, dokupię parę drobiazgów w galerii na antresoli, opłacę w automacie postój samochodu za cały dzień i poinformowany miłym głosem Krystyny Czubówny, udam się w kierunku Unterfuehrungu na perony, aby tam wwieziony ruchomymi schodami wjechać na peron i wsiąść wraz z grupą czystych i kulturalnych kibiców do równie czystego i kulturalnego pociągu.

   Fantazja, Sajensfikszyn, kompletny odlot.

   Pewien jestem, że zapewnienie PKP, że cyt. "Przed turniejem dworzec na pewno będzie gotowy do obsługi podróżnych." jest prawdziwe i nie na wyrost, nic ująć, nic dodać, ale czy aby na pewno?

   Teraz też dworzec jest gotowy do obsługi podróżnych, nie jest?, pociągi jeżdżą, ludzie w nich też, bilety kupują, a że wyczekują zbici w spory tłumek przed pustą tablicą informacyjną, jednocześnie nadstawiając ucha, aby nie przegapić zapowiedzi, wreszcie informującej z którego peronu ten k..wski pocięg odjedzie, i biegają w..wieni, wprowadzeni w błąd informacją Czubaszek czy Senyszynopodobnej Stimmy.

   Podejrzewam, że za pięćdziesiąt dni pociągi też będą odprawiane, podróżni też będą obsługiwani, nauczony jednak naszym, wspólnym doświadczeniem, radziłbym wszystkim, wysrać się wcześniej w Galerii u Czarneckiego. Na dworcu pewnie będzie z tym kłopot, z toaletami też nie zdążą, a wiadomo, że na czas postoju we Wrocławiu sracze w wagonach są zamykane ( u nas inaczej niż w Europie, u nas gówno leci pod nogi).

   Pożyjemy to zobaczymy, polnische Wirtschaft, znów nie daj boże.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a zabezpieczenia?

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 82 / 63

   A jak będzie zabezpieczony dworzec przed srającymi gołębiami?
   W jaki sposób PKP chce chronić budynek przed nalotem pijaczków i ćpunów?
   Ciągle cisza w tych dwóch tematach a przecież to ważna...rozwiń całość

   A jak będzie zabezpieczony dworzec przed srającymi gołębiami?
   W jaki sposób PKP chce chronić budynek przed nalotem pijaczków i ćpunów?
   Ciągle cisza w tych dwóch tematach a przecież to ważna sprawa dla użytkowników Głównego.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   termingranda

   wn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 36

   chcieli sami duż ŁYŻKĄ IK SIEM ZADŁAWILI

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdjęcia nie potwierdzają słów z tekstu

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 35

   nie widać tych skończonych posadzek, tablic i innych prac wykończeniowych

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama