Sport

    Koszykówka, TBL: Trenerzy wybrali najlepszych

    Koszykówka, TBL: Trenerzy wybrali najlepszych

    PK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Szkoleniowcy klubów męskiej ekstraklasy wybrali najlepszą piątkę sezonu zasadniczego. Niestety, brakuje w niej przedstawicieli PGE Turowa Zgorzelec oraz Śląska Wrocław. Jak zagłosowali Jacek Winnicki i Miodrag Rajković?
    W ataku na kosz Trefla Sopot Paul Graham

    W ataku na kosz Trefla Sopot Paul Graham ©Paweł Relikowski

    Najliczniejszą reprezentację wśród najlepszych ma Trefl Sopot, a więc rywal Śląska w pierwszej rundzie play-off. Oprócz Łukasza Koszarka, Adama Waczyńskiego i Johna Turka w piątce znaleźli się także Walter Hodge z Zastalu Zielona Góra oraz Donatas Motiejunas z Asseco Prokomu Gdynia.

    Jeśli chodzi o przedstawicieli dolnośląskich klubów, to cztery głosy zebrał Daniel Kickert, dwa Damian Kulig, a po jednym David Jackson (wszyscy Turów) oraz Paul Graham (Śląsk). Oprócz nich wytypowani zostali: Filip Dylewicz (5), Corsley Edwards (4), Przemysław Zamojski (4), Mateusz Ponitka (3), Dardan Berisha (3), Piotr Szczotka (1), John Allen (1), Djordje Micić (1), Kamil Chanas (1), Piotr Pamuła (1) oraz Darnell Hinson (1).


    Jak głosowali trenerzy? Dodajmy, że nie mogli oni wskazywać swoich podopiecznych.

    Andrzej Adamek, Asseco Prokom Gdynia
    Walter Hodge, Darnell Hinson, Adam Waczyński, Daniel Kickert, John Turek

    Karlis Muiznieks, Trefl Sopot
    Walter Hodge, Dardan Berisha, Przemysław Zamojski, Daniel Kickert, Corsley Edwards

    Krzysztof Szablowski, Anwil Włocławek
    Łukasz Koszarek, Kamil Chanas, Przemysław Zamojski, Filip Dylewicz, John Turek

    Mihailo Uvalin, Zastal Zielona Góra
    Łukasz Koszarek, Dardan Berisha, Adam Waczyński, Filip Dylewicz, Donatas Motiejunas

    Dainius Adomaitis, Energa Czarni Słupsk
    Łukasz Koszarek, Walter Hodge, John Allen, Daniel Kickert, Corsley Edwards

    Jacek Winnicki, PGE Turów Zgorzelec
    Łukasz Koszarek, Walter Hodge, Przemysław Zamojski, Filip Dylewicz, Donatas Motiejunas

    Miodrag Rajković, Śląsk Wrocław
    Walter Hodge, Djordje Micić, Mateusz Ponitka, Donatas Motiejunas, Corsley Edwards

    Andrej Urlep, AZS Koszalin
    Walter Hodge, David Jackson, Adam Waczyński, Donatas Motiejunas, John Turek

    Tomasz Mrożek, Kotwica Kołobrzeg
    Łukasz Koszarek, Walter Hodge, Mateusz Ponitka, Damian Kulig, Corsley Edwards

    Dariusz Szczubiał, Siarka Jezioro Tarnobrzeg
    Łukasz Koszarek, Adam Waczyński, Mateusz Ponitka, Daniel Kickert, Donatas Motiejunas

    Wojciech Kamiński, Polpharma Starogard Gdański
    Łukasz Koszarek, Walter Hodge, Piotr Szczotka, Filip Dylewicz, Donatas Motiejunas

    Milija Bogicević, PBG Basket Poznań
    Walter Hodge, Paul Graham, Adam Waczyński, Damian Kulig, John Turek

    Arkadiusz Miłoszewski, AZS Politechnika Warszawska
    Walter Hodge, Piotr Pamuła, Dardan Berisha, Donatas Motiejunas, John Turek

    Piotr Zych, ŁKS Łódź
    Walter Hodge, Przemysław Zamojski, Adam Waczyński, Filip Dylewicz, John Turek

    W kolejnych dniach poznany wyniki głosowania w innych kategoriach: najlepszy obrońca, najlepszy trener, najlepszy polski zawodnik, najbardziej wartościowy zawodnik (MVP). Nagrody dla wyróżnionych będą wręczane podczas meczów play-off.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać