Po śmierci Violetty Villas trwa walka o pamiątki po niej

  Po śmierci Violetty Villas trwa walka o pamiątki po niej

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trwa wojna o pamiątki po piosenkarce

  Trwa wojna o pamiątki po piosenkarce ©Dariusz Gdesz

  Miłośnicy twórczości i talentu Violetty Villas obawiają się o los pamiątek, jakie pozostały po zmarłej artystce.
  Trwa wojna o pamiątki po piosenkarce

  Trwa wojna o pamiątki po piosenkarce ©Dariusz Gdesz

  - Okoliczności utraty życia budzą wiele niejasności i stawiają wiele pytań, jak wyglądały ostatnie chwile życia artystki. Istnieje duże ryzyko utraty pamiątek zgromadzonych przez 50 lat pracy artystycznej. Wierzymy w możliwość ich ocalenia od zagubienia i wyprzedania - napisali w swojej petycji do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, która wyjaśnia okoliczności śmierci artystki.

  - Chcemy, by prokuratura zabezpieczyła majątek po piosenkarce do czasu zakończenia postępowania - mówi Artur Bauc, fan Violetty Villas, który zbiera pod petycją podpisy.

  Od piątku udało się ich zebrać ponad 120. Bauc nie ukrywa, że nie ma zaufania do Elżbiety Budzyńskiej, spadkobierycznyni Violetty Villas, która przejęła majątek artystki w Lewinie Kłodzkim.

  - Mamy informacje, że jeszcze za życia pani Violetty Elżbieta Budzyńska wywoziła z Lewina cenne przedmioty należące do artystki - wyjawia.

  Tymczasem Anna Gałkowska, szefowa kłodzkiej prokuratury, tłumaczy, że nawet jeśli wpłynie do niej petycja podpisana przez fanów piosenkarki, to i tak prokuratorzy nie będą mogli z nią nic zrobić.
  - Naszym zadaniem jest wyjaśnienie okoliczności śmierci. Wątpliwości w sprawach spadkowych rozstrzyga sąd - mówi.

  Wiadomo, że w 2007 roku Violetta Villas przepisała cały swój majątek Budzyńskiej w zamian za dożywotnią opiekę. W testamencie pominęła swojego jedynego syna Krzysztofa Gospodarka, z którym w ostatnich latach swojego życia nie miała żadnego kontaktu.

  - Nie chciała mieć z nim nic wspólnego - twierdzi cały czas Budzyńska i podkreśla, że w sprawie opieki nad artystką nie ma sobie nic do zarzucenia. - Dbałam o nią, jak umiałam najlepiej - mówiła nam wcześniej. Wczoraj nie odbierała telefonów.

  Ale Krzysztof Gospodarek jest innego zdania. - Mama była zaniedbywana i manipulowana - twierdzi i zamierza podważyć testament matki, podpierając się m.in. tym argumentem, że rok przed sporządzeniem dokumentu artystka przebywała w szpitalu psychiatrycznym.

  Violetta Villas zmarła 5 grudnia w swoim rodzinnym domu w Lewinie. Okoliczności jej śmierci są bardzo niejasne. Wiadomo, że była chora, miała złamaną nogę, a mimo to nie była pod opieką lekarza.

  Czytaj także

   Komentarze (12)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   villass

   ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 24

   wiem jedno ze syn był dobrym synem a to u nas w rządzie nic nie robią i tak jest

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rece opadaja

   Meg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 67

   Wiecie co? my to tutaj mozemy sobie pobiadolic nad losem Zmarlej i na tym sie nasza rola konczy...
   To, co wypisuja media i te ich rewelacje sa po prostu okropne!
   Fakt jest jeden - VV umierala...rozwiń całość

   Wiecie co? my to tutaj mozemy sobie pobiadolic nad losem Zmarlej i na tym sie nasza rola konczy...
   To, co wypisuja media i te ich rewelacje sa po prostu okropne!
   Fakt jest jeden - VV umierala ponizej godnosci ludzkiej! I pomijam juz to, ze byla wielka gwiazda, bo kazdemu nalezy sie godziwe zycie i smierc!
   Opiekujaca sie Nia osoba za rosz w sobie nie miala ciepla i dobroci, tylko zimna, wyrachowana krew i od wielu lat szykowala sobie grunt....Trzeba zatem bylo odciac VV od syna, rodziny i swiata.....Alez czyz wymienieni zrobili cos w tej kwestii?????????Jak to P. Gospodarek????????? tak pozwolil pan sie przeganiac spod bramy domu? I do tego rodzinnego???????????? Sa sposoby i paragrafy na haniebne zachowanie pseudo opiekunji....Ale nie.....bo czasami musialby pan zaopiekowac sie mama.....to zbyt ryzykowne - prawda???????
   Ja zycze panu wygrania tej sprawy i ocalenia wszystkiego, co nalezalo do pana matki, ale puknij sie pan w piers / i my wszyscy / i powiedz pan - zawalilem sprawe!!!!!!!!!!!!!!!! Przeanalizuj pan swoje postepowanie wzgledem matki i zanim pan wyglosi te smieszne, plonne deklaracje o wielkiej do Niej milosci, miej pan swiadomosc, ze brzmi to i wyglada baaaaaaaaaaardzo smiesznie i komicznie!!!!!!!!!!Mam matke o wiele starsza od panskiej, i zadna bramka, zaden mur i zadna Budzynska, nie bylaby mi przeszkoda w spotkaniu z nia, jakkolwiek ulozylyby sie nasze losy losy.....
   Wygraj pan ta sprawe! zycze tego z calego serca, bo tej zolzie / jakkolwiek na to spojrzec / nie nalezy sie nic, a nawet powinna miec zabrane wszystko to, co porozkradala, badz nabyla za zagarniete pieniadze, ale miej pan chwile refleksji i zajrzyj pan w swoje sumienie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Meg

   Grażyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 31

   100 % racji. Nie mogę sobie też tego wyobrazić, żeby nie wejść nawet siłą i wbrew paragrafom do matki więzionej, pewnie wiązanej, kneblowanej i bitej i to jak skoro z tego traktowania zmarła. Nie...rozwiń całość

   100 % racji. Nie mogę sobie też tego wyobrazić, żeby nie wejść nawet siłą i wbrew paragrafom do matki więzionej, pewnie wiązanej, kneblowanej i bitej i to jak skoro z tego traktowania zmarła. Nie byłoby siły, która powstrzymałaby mnie od wejścia. Nie rozumiem, że pozwolono rzadzić tam E. Budzynskiej i menelstwu z Lewina i okolic a także rodzince sprowadzonej na darmowy wikt do domu śp. Violetty Villas. Ponoć E. Budzyńska ma nieruchomości w Częstochowie, Warszawie i jeszcze w jakiej miejscowości wiejskiej, a skąd miala na to pieniądze. Miała z okradania śpiewaczki światowej sławy, z tantiem za płyty, z koncertów, etc. To trzeba sprawdzić i dociec prawdy. Nie żyjemy w buszu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OPIEKUNKA

   AGATA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 25

   Sprzeciwiam się temu, żeby tak oczerniać panią BUDZYŃSKĄ. Przecież Pani VILLAS nigdy o niej tak żle nie mówiła.Wręcz przeciwnie.Coś mi się wydaje że szuka się winnego za wszelką cenę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TESTAMENT

   WALA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 29

   Przebywanie w szpitalu psychiatrycznym nie jest konkretnym powodem, żeby podważyć testament.PYTANIE.KTO TAM WYSŁAŁ PANIĄ VILLAS.? Jej własny syn. Dalszy komentarz uważam za zbyteczny.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprzeciw do tekstu "testament"

   Malwa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 19

   Nie syn wysłał VV do szpitala psychiatrycznego tylko próbował ją tam odwiedzić. Poza tym autor tekstu uważa, że szpitale psychiatryczne i psychiatrzy są po to, żeby na wniosek rodziny czy innych...rozwiń całość

   Nie syn wysłał VV do szpitala psychiatrycznego tylko próbował ją tam odwiedzić. Poza tym autor tekstu uważa, że szpitale psychiatryczne i psychiatrzy są po to, żeby na wniosek rodziny czy innych osób krzywdzić ludzi. Radzę pogłębić swoją wiedzę na temat zdarzeń z z życia Violetty Villas oraz na temat psychiatrii. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pamiątki.

   Magda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 99 / 53

   WSTYD MNIE PRZED ŚWIATEM, ŻE JESTEM POLAKIEM !
   Tylko u nas nic nie można zrobić .
   Dajcie wzór tej listy podpiszemy jako fani i gdzie wysłać ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   VV

   eonwe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 21

   niech każdy weźmie po jednym psie lub kocie, którymi się opiekowała, żywa pamiątka :) a i VV na pewno by się ucieszyła :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Budzyńska zasługuje na karę

   teresaanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 92 / 63

   Moim zdaniem Budzyńska nie była dobrą opiekunką tylko Prokuratura może to wyjaśnić - czekam, bo bardzo kochałam Violetta Villas za Jej głos i piękność.
   Violetta żle wybrała, Budzyńska żyła na Jej...rozwiń całość

   Moim zdaniem Budzyńska nie była dobrą opiekunką tylko Prokuratura może to wyjaśnić - czekam, bo bardzo kochałam Violetta Villas za Jej głos i piękność.
   Violetta żle wybrała, Budzyńska żyła na Jej koszt i oszukiwała Ją, buntowała do do ludzi, którzy Ją kochali a cel był jeden - majątek, który zgarneła w/g spisanego testamentu.Villas Violetta nie wiedziała co to jest dobra opieka i w jakich warunkach powinna żyć, nie była świadoma też, że miała złamaną nogę, zapalenie płuc i siniaki po biciu lub kopaniu - oj Budzyńska ! twoje czyny w stosunku do Violetty będą sądzone i sprawiedliwość zwycięży, bo Violettka była przez ciebie chora i nie leczłaś Jej. Jak mogłaś odsunąć jedynego syna, przecież syna się kocha a nie oddala od siebie. Ja mam też dorosłego syna i kocham Go bardzo i serce by mi pękło gdyby coś mu się wydarzyło. On będzie dziedziczł wszystko i nie wymagam nic w zamian, mamy kontakt i kochamy się.Violetta też kochała syna tylko opiekunka musiała Ją straszyć szantażować i stało się to co nie powinno a w tej chwili współczuję synowi i życzę by odzyskał prawo do majątku i cennych pamiątek po mamie. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdyby synek mial honor i jaja

   Weredyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 27

   olalby caly ten majatek, zgodnie z wola mamusi.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Budzyńska już się dorobiła na śp. Violetcie Villas.

   woj. łódzkie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 33

   Dobrymi radami to jest piekło wysłane. Jesteś człowieku adwokatem diabła.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Majątek...

   rena (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 42

   Nie bdż taka mądra,a jakby to Ciiebie dotyczyło, to co nie chiałbyś, /chciałabyś / miec cos po Matce, co ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama