Transmisja NA ŻYWO: Zagłębie - Śląsk 1:5

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:5 (0:2)
Diaz 2, Ćwielong 20, Celeban 65, Voskamp 84, Isailović 92 samobój - Wołczek 77 samobój.

Zagłębie: Isailović - Kowalczyk, Hanek, Horwath, Nhamoinesu - Dąbrowski, Rachwał, Abwo (19 Gancarczyk), Małkowski - Traore, Sernas (69. Szczepaniak).

Śląsk: Gikiewicz - Celeban, Pawelec (69. Wołczek), Pietrasiak, Fojut - Ćwielong, Sobota, Elsner (76. Kaźmierczak), Mila, Dudek - Diaz (70. Voskamp).

2 min. GOOOOOLLLL! Diaz! Sprytnie rozegrany rzut wolny. Mila po ziemi w pole karne do Diaza, ten obraca się i zza obrońcy strzela tuż przy słupku.
Sernas! Broni Kelemen... Traore przed pustą bramką, ale nie trafia w piłkę. Ufff...
Dudek z dystnansu wprost w bramkarza

8 min. - rzut rożny dla Zagłębia, wybijają obrońcy
Sernas leży, ale to on faulował
Zagłębie atakuje z animusze, ale Śląsk świetnie w obronie.

19 min. - Zmiana - schodzi Abwo, wchodzi Gancarczyk

20 min. - GOOOOOOOLLL! 2:0 dla Śląska. Piotr Ćwielong! Skrzydłowy Śląsk przebiegł 30 m, wydawało się, że zaprzepaścił szansę, bo mógł podawać do wychodzącego na czystą pozycję Mili, ale strzelił kapitalnie w okienko!
Sernas za mocno do Dąbrowskiego
Mila! Wszyscy myśleli, że piłka wyszła na aut, nawet Ćwielong, ale zorientował się najszybciej, że jednak nie. Ruszył z piłką, wymienił ją z Diazem, podał przed pole karne do Mili, a ten strzelił - Isailović na najwyższym trudem obronił.
Kibice "dają popis" kulturalnego dopingu (nie do cytowania), a potem... klaszczą sobie brawo.

33 min. - rzut rożny, wybija Pietrasiak, ale za krótko, niemrawą główkę rywali łapie Gikiewicz
Dudek faulowany 25-28 m przed bramką. Rzut wolny.
Mila w Isailovicia, ale ten wypuszcza piłkę... Po chwili naprawia swój błąd.
Małkowski szarżował lewą stroną, ale strzał po nodze obrońcy w boczną siatkę. Po rzucie rożnym w polu karnym faulują Miedziowi.

41 min. - Małkowski ruszył z szybką kontrą, ale podał fatalnie i akcję zatrzymał Pawelec
Sernas uderza w las nóg sprzed pola karnego.
Fojut ściąga piłkę z głowy Traore.
Kolejne złe podanie Zagłębia. Trochę gwizdów na trybunach.

44 min. - Janusz Gancarczyk urwał się obrońcom, dograł płaski na piąty metr, ale tam oprócz Sernasa i Traore byli też obrońcy.
Costa nad bramką. Doliczona jedna minuta.
Ała - nawet nas zabolało. Fojut blokuje strzał Sernasa męską częścią ciała. Koniec I połowy.

52. min - Zagłębie w natarciu. Ponownie strzela Sernas, ale piłkę pewnie łapie Gikiewicz.

55. min - Gancarczyk miał znakomitą okazję do zdobycia gola. nie trafił z pięciu metrów w bramkę.

64. min - Sobota zabiera piłkę Hankowi, dośrodkowanie, ale Ćwielong zostaje uprzedzony przez obrońców. Śląsk ciągle w natarciu. Piłka tym razem z lewej strony boiska. Ćwielong wrzuca i... GOOOOL! Celeban trafia w okienko. 3:0 dla Śląska!

77. min - Bramka dla Zagłębia! Bramkę zdobywa... Wołczek. Kiedyś nawet był wypożyczany do Lubina.

79. min - Gospodarze się nie poddają. Strzał Galkeviciusa.

84. min - 4:1 dla Śląska! Voskamp. Asystował Kaźmierczak.

90. min - Sędzia dolicza 4 minuty.

92. min - Dziwna sytuacja. Voskamp podaje do Soboty, przerywa to zagranie Costa który uderza w stronę Isailovicia, a ten pakuje piłkę do siatki.

Koniec meczu. 5:1 dla Śląska.