W Karpaczu radni nie chcą budowy obwodnicy

  W Karpaczu radni nie chcą budowy obwodnicy

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Powstanie obwodnicy Karpacza wisi na włosku. Władze miasta od kilku lat przygotowują się do budowy ponadkilometrowego objazdu centrum kurortu i utworzenia deptaka dla pieszych na części ul. Konstytucji 3 Maja, która dziś jest główną ulicą miasta. Pomysł nie podoba się jednak grupie radnych.
  W Karpaczu radni nie chcą budowy obwodnicy

  ©Polskapresse

  Uważają go za zbyt kosztowny. Według obecnych szacunków, droga ma kosztować aż 25 mln zł. Przy czym jej budowa, zdaniem członków rady miejskiej, nie gwarantuje rozwiązania problemów komunikacyjnych Karpacza. W najbliższy poniedziałek rada miejska zbierze się na sesji budżetowej. W planie miejskich wydatków na ten rok zapisano m.in. 3,5 mln złotych na realizację pierwszego etapu budowy. Kolejne 3 mln zł przekaże MSWiA z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. - Chcemy zmienić zapisy w budżecie, żeby miasto na razie w ogóle nie angażowało się w budowę tej drogi. Pogrąży to nas w długach na wiele lat. M.in. dlatego projekt uchwały budżetowej został negatywnie zaopiniowany przez komisję w radzie miejskiej - mówi radny Grzegorz Kubik.

  Jeśli radnym uda się przegłosować poprawki, miasto będzie musiało zwrócić 3 mln zł przyznane przez MSWiA.

  Przeciwnicy obwodnicy, która miałaby przebiegać m.in. tunelem pod stokiem Kolorowa, podkreślają że nie są przeciwni idei deptaka. Chcą jednak, by gmina przygotowała alternatywne propozycje przebiegu drogi omijającej centrum. - W zaproponowanym teraz przebiegu, droga przebiega przez tereny zielone. Wzdłuż mają zostać ustawione 5-metrowe ekrany dźwiękochłonne. To zniszczy architektonicznie Karpacz - uważa radna Ewa Walczak.

  Według burmistrza Bogdana Malinowskiego, projekt jest już zbyt zaawansowany, żeby go przerywać. Miasto poniosło już koszty przygotowania dokumentacji.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy ci radni

   az (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 40

   należą do OIS czy PJN???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jacy mieszkańcy, tacy radni...

   poiuyt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 24

   bałwany, do kopania rowów nadające się!! Już teraz mało kto chce jechać do zapyziałego Karpacza, którym sie nie da przejechać

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama