Wrocław: Wyroki za napad z bronią w ręku

  Wrocław: Wyroki za napad z bronią w ręku

  Tomasz Targański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Patryka S. skazano na 4 lata więzienia, Damiana Ł. - na 3 lata

  Patryka S. skazano na 4 lata więzienia, Damiana Ł. - na 3 lata ©Tomasz Hołod

  Wrocławski sąd wydał dziś wyrok w procesie szajki, która napadła na sklep NEO24 przy ul. Bystrzyckiej, bank BZ-WBK przy ul. Gubińskiej i aptekę przy ul. Inżynierskiej. Patryk S. pójdzie do więzienia na 4 lata, a Damian Ł. - na 3 lata. Dwóch pozostałych członków grupy: Kamila Ł. i Wojciecha L. sąd skazał na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat.
  Patryka S. skazano na 4 lata więzienia, Damiana Ł. - na 3 lata

  Patryka S. skazano na 4 lata więzienia, Damiana Ł. - na 3 lata ©Tomasz Hołod

  24-letni Damian Ł. i 21-letni Kamil Ł. to bracia. Ich rodzice oraz najstarszy brat byli na sali podczas ogłaszania wyroku. Patrzyli tylko w stronę swoich synów. Po wyjściu z sali nie chcieli komentować orzeczenia.

  Bracia Ł. pochodzą z Sandomierza. Przyjechali do Wrocławia, aby pracować w firmie swojego stryja. Wynajmowali mieszkanie przy ul. Strzegomskiej. Firma miała jednak problemy finansowe, bracia dostawali wypłaty nieregularnie.

  W styczniu 2010 r. obejrzeli w telewizji informację o częstych we Wrocławiu napadach na banki. Uznali, że to dobry sposób na łatwe pieniądze i postanowili zorganizować skok. Namówili do udziału w nim Wojciecha L. i Patryka S.

  Cała czwórka od stycznia do kwietnia 2010 r. napadła kolejno na bank, aptekę i sklep elektroniczny. Aby zastraszyć pracowników banku, posłużyli się pistoletem na gaz. Zrabowali wtedy 34 tys. zł. Za drugim razem poszło im znacznie gorzej, bo w kasie apteki był tylko tysiąc złotych.

  W toku śledztwa prokuratura ustaliła, że zrabowane pieniądze nie były im potrzebne na życie, bo wydawali je na gry komputerowe, alkohol czy dopalacze. Ostatnim w bandyckiej karierze okazał się napad na sklep NEO24 przy ul. Bystrzyckiej. W tym wypadku napastnicy posłużyli się już prawdziwym rewolwerem.

  Początek nie zapowiadał kłopotów. Damian Ł. i Patryk S. zabrali kasetkę z pieniędzmi (było w niej 1,8 tys. zł). Kiedy jednak zamierzali wyjść, pracownicy firmy ochroniarskiej i klienci sklepu rzucili się na nich.
  Rozpoczęła się szarpanina. Patryk S. został obezwładniony i zamknięty na zapleczu. Damianowi Ł. zaś w trakcie bójki zdarto z głowy kominiarkę i choć ze sklepu udało mu się uciec, to jego twarz zarejestrowała kamera.

  W trakcie procesu oskarżeni przyznali się do winy, a nawet zeznawali przeciwko sobie. Niższe wyroki dla Kamila Ł. i Wojciecha L. sąd uzasadnił tym, że nie brali oni udziału w napadzie na sklep NEO24, gdzie użyto prawdziwej broni oraz faktem, że gdy popełnili przestępstwo, nie mieli ukończonych 21 lat i nie byli wcześniej karani.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   Bandzior w glebi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   po tylu latach wchodze patrze a tu takie glupoty :) jednak media pisza to co im sie powie :) fajnie ze sądy i media uwierzyly we wszystko co im powiedzialem liczylem hmm na cos k*** 12 lat a tu 3...rozwiń całość

   po tylu latach wchodze patrze a tu takie glupoty :) jednak media pisza to co im sie powie :) fajnie ze sądy i media uwierzyly we wszystko co im powiedzialem liczylem hmm na cos k*** 12 lat a tu 3 pieknie :D :D zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do lenurta

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 97 / 25

   W sumie masz rację. Na zdjęciu to najbardziej przybici i winni czują się chyba strażnicy więzienni. Tamten bandzior w głębi zdjęcia to chyba nawet dumny się czuje.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lenurt kurwo

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 46

   lenurt ty kurwo a czy też byś tak mówił jak by twoj synalek takie akcje tyrał cwelu . huj ci w d*** milicyjna kurwo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chciałbym zobaczyc te gęby !

   Lenurt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 84 / 66

   Moze jeszcze mają cos na sumieniu i ludzie by rozpoznali. Ale prawo ich chroni !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do terminatora

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 82

   Dlaczego w sandomierzu? We Wrocławiu napadali, niech we Wrocławiu wał usypują. Może by tak w okolicach Ślęzoujścia na Kozanowie zaczęli?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   coś za coś

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 56

   Te latka zamienić na budowę wału przeciwpowodziowego w Sandomierzu - coś pożytecznego powstanie a i reklama jako resocjalizowani mieliby łatwiej po odbyciu kary - wstyd (teraz) za ich uczciwość...rozwiń całość

   Te latka zamienić na budowę wału przeciwpowodziowego w Sandomierzu - coś pożytecznego powstanie a i reklama jako resocjalizowani mieliby łatwiej po odbyciu kary - wstyd (teraz) za ich uczciwość (później).zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama