Koszykówka: CCC Polkowice pokonały Energę

Marcin Indzierowski
W Polkowicach koszykarki CCC pokonały Energę Toruń 58:52 i na półmetku rundy zasadniczej legitymują się bardzo dobrym bilansem 10 zwycięstw i 2 porażek, co pozwala im plasować się w gronie trzech zdecydowanie najlepszych drużyn w lidze.

Zgodnie z przewidywania-mi, mecz toczył się pod znakiem defensywy. Ekipom CCC i Energi zdobywanie punktów przychodziło z dużym trudem. Pierwszą kwartę jednym punktem wygrały przyjezdne, ale w drugiej odsłonie zdecydowanie dominowały polkowiczanki, które przez ponad cztery minuty nie straciły ani jednego punktu. Dzięki temu odskoczyły na 22:15, a w 18 minucie, po kolejnych punktach dobrze grającej Amishy Carter (10 oczek przed przerwą), było już 28:19. Energa w tej kwarcie rzuciła ledwie sześć punktów i dlatego po 20 minutach CCC prowadziło bardzo pewnie - 33:21.

Po przerwie przez dwie minuty wydawało się, że CCC ma mecz zupełnie pod kontrolą. Gospodynie powiększyły przewagę do 16 oczek (39:23), ale później kompletnie stanęły w ataku i torunianki sukcesywnie zaczęły odrabiać straty (43:38 w 30 minucie). Na szczęście w najważniejszych momentach pojedynku polkowiczanki zachowały zimną krew i uniknęły nerwowej końcówki.

W szlagierze kończącym pierwszą część rundy zasadniczej mistrz Polski Lotos Gdynia przegrał u siebie z wicemistrzem, AZS-em Gorzów Wielkopolski 51:60. Gospodynie same pozbawiły się szans na zwycięstwo, Już do przerwy popełniły 19 (!) strat, a w całym pojedynku aż 30. W najbliższą niedzielę w Gdyni zagrają koszykarki CCC!

CCC Polkowice - Energa Toruń 58:52 (14:15, 19:6, 12:17, 13:14)
CCC: Carter 15, Trofimowa 10 (2), Majewska 8, Musina 6 (2), Walich 4, Zoll 4, Pietrzak 4, Babicka 3 (1), Morris 2, Jeziorna 2.
Energa: Gladden 10, Bortelova 7 (1), Krawiec 7, Perostijska 5, Mazić 4, Tłumak 4, Maksimović 4, Murphy 4, Małaszewska 4, Gulak-Lipka 3 (1), Gajda 0, Radwan 0.

Ford Germaz Ekstraklasa
13. kolejka
Pozostałe mecze: Lotos Gdynia - AZS Gorzów 51:60, INEA AZS Poznań - ROW Rybnik 63:47, Lider Pruszków - ŁKS Łódź 60:53, Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg 88:67, Wisła Kraków - Widzew Łódź (poniedziałek, godz. 18).

1. Wisła Kraków 11 0.909 10-1
2. CCC Polkowice 12 0.833 10-2
3. AZS Gorzów Wlkp. 12 0.833 10-2
4. LiderPruszków 12 0.667 8-4
5. Lotos Gdynia 12 0.583 7-5
6. Widzew Łódź 11 0.545 6-5
7. Energa Toruń 13 0.538 7-6
8. Artego Bydgoszcz 13 0.538 7-6