Koszykówka: CCC Polkowice pokonały Energę

    Koszykówka: CCC Polkowice pokonały Energę

    Marcin Indzierowski

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    W Polkowicach koszykarki CCC pokonały Energę Toruń 58:52 i na półmetku rundy zasadniczej legitymują się bardzo dobrym bilansem 10 zwycięstw i 2 porażek, co pozwala im plasować się w gronie trzech zdecydowanie najlepszych drużyn w lidze.
    Zgodnie z przewidywania-mi, mecz toczył się pod znakiem defensywy. Ekipom CCC i Energi zdobywanie punktów przychodziło z dużym trudem. Pierwszą kwartę jednym punktem wygrały przyjezdne, ale w drugiej odsłonie zdecydowanie dominowały polkowiczanki, które przez ponad cztery minuty nie straciły ani jednego punktu. Dzięki temu odskoczyły na 22:15, a w 18 minucie, po kolejnych punktach dobrze grającej Amishy Carter (10 oczek przed przerwą), było już 28:19. Energa w tej kwarcie rzuciła ledwie sześć punktów i dlatego po 20 minutach CCC prowadziło bardzo pewnie - 33:21.

    Po przerwie przez dwie minuty wydawało się, że CCC ma mecz zupełnie pod kontrolą. Gospodynie powiększyły przewagę do 16 oczek (39:23), ale później kompletnie stanęły w ataku i torunianki sukcesywnie zaczęły odrabiać straty (43:38 w 30 minucie). Na szczęście w najważniejszych momentach pojedynku polkowiczanki zachowały zimną krew i uniknęły nerwowej końcówki.

    W szlagierze kończącym pierwszą część rundy zasadniczej mistrz Polski Lotos Gdynia przegrał u siebie z wicemistrzem, AZS-em Gorzów Wielkopolski 51:60. Gospodynie same pozbawiły się szans na zwycięstwo, Już do przerwy popełniły 19 (!) strat, a w całym pojedynku aż 30. W najbliższą niedzielę w Gdyni zagrają koszykarki CCC!

    CCC Polkowice - Energa Toruń 58:52 (14:15, 19:6, 12:17, 13:14)
    CCC: Carter 15, Trofimowa 10 (2), Majewska 8, Musina 6 (2), Walich 4, Zoll 4, Pietrzak 4, Babicka 3 (1), Morris 2, Jeziorna 2.
    Energa: Gladden 10, Bortelova 7 (1), Krawiec 7, Perostijska 5, Mazić 4, Tłumak 4, Maksimović 4, Murphy 4, Małaszewska 4, Gulak-Lipka 3 (1), Gajda 0, Radwan 0.

    Ford Germaz Ekstraklasa
    13. kolejka
    Pozostałe mecze: Lotos Gdynia - AZS Gorzów 51:60, INEA AZS Poznań - ROW Rybnik 63:47, Lider Pruszków - ŁKS Łódź 60:53, Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg 88:67, Wisła Kraków - Widzew Łódź (poniedziałek, godz. 18).

    1. Wisła Kraków 11 0.909 10-1
    2. CCC Polkowice 12 0.833 10-2
    3. AZS Gorzów Wlkp. 12 0.833 10-2
    4. LiderPruszków 12 0.667 8-4
    5. Lotos Gdynia 12 0.583 7-5
    6. Widzew Łódź 11 0.545 6-5
    7. Energa Toruń 13 0.538 7-6
    8. Artego Bydgoszcz 13 0.538 7-6
    9. Tęcza Leszno 12 0.417 5-7
    10. AZS Poznań 12 0.333 4-8
    11. Odra Brzeg 12 0.166 2-10
    12. ŁKS Łódź 12 0.083 1-11
    13. Utex Row Rybnik 12 0.083 1-11
    Następna kolejka: Lots - CCC (niedziela, godz. 17.50), Lider - Energa, Artego - Wisła, Tęcza - Odra, AZS G. - AZS P., Widzew - ŁKS.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać