Wrocław będzie miał swoją małą Jasną Górę przy ul. św....

  Wrocław będzie miał swoją małą Jasną Górę przy ul. św. Antoniego (FILM)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław będzie miał swoją małą Jasną Górę przy ul. św. Antoniego (FILM)
  1/7
  przejdź do galerii
  We wtorek o godz. 18 w kościele św. Antoniego z Padwy we Wrocławiu (ul. św. Antoniego 30) rozpoczną się uroczystości ustanawiające Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Mszy świętej przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Kupny.
  Dekret o ustanowieniu kościoła Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła arcybiskup Józef Kupny wyda jutro na prośbę ojców Paulinów, którzy są gospodarzami świątyni. Dzięki temu wierni będą mogli pielgrzymować do kościoła św. Antoniego.

  Sanktuarium to miejsce kultu związane z faktem nadprzyrodzonym, relikwiami lub cudownym wizerunkiem. Tym samym przyciąga ono licznych wiernych i pielgrzymów. A w świątyni przy św. Antoniego przez lata rozwijał się kult Ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

  Dlaczego Sanktuarium? - Prośba, jaką skierowaliśmy do metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego, była podyktowana wieloma motywami. Przede wszystkim rozwijającym się przez lata kultem Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w naszej świątyni, co potwierdzają również liczne świadectwa wysłuchanych modlitw. Już po zakończeniu straszliwej II wojny światowej do Maryi czczonej jako Wspomożenie Wiernych księża salezjanie wraz z parafianami, przybyłymi z różnych regionów Polski, z Kresów, powracającymi z obozów koncentracyjnych, zanosili ufne modlitwy. Kult Matki Bożej jako troskliwej Opiekunki rozwijał się wraz z objęciem parafii przez naszych współbraci. Kolejni paulińscy proboszczowie i duszpasterze czynili wszystko, by przybywający do Maryi wierni z terenu parafii i miasta mogli doświadczyć przemożnej opieki Jasnogórskiej Matki i Królowej - tak wyjaśnia decyzję o. Mariusz Tabulski, proboszcz.  - W 1998 roku kardynał Henryk Gulbinowicz, ustawiając nas, ojców paulinów, duszpasterzami parafii pw. św. Mikołaja we Wrocławiu, wyznaczył niejako misję i kierunek duchowy temu miejscu: „wrocławska, mała Jasna Góra". 11 listopada 1998 r. dokonał intronizacji kopii Ikony Jasnogórskiej Matki Kościoła w naszym kościele. Od tego wydarzenia Maryja jest dla wiernych i dla duszpasterzy związanych z tym miejscem Matką daną ludowi „jako pomoc i obrona" - tłumaczy o. Mariusz Tabulski.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   na pewno ten kościół ?

   dzidek

   Zgłoś naruszenie treści

   o ile dobrze znam wrocław to przy ul śwAntoniego jest kościół św.Mikołaja

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Średniowiecze

   Ciemnota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Najlepiej niech im kościół ustawi automaty do modlitwy i do spowiedzi oraz kase do sprzedarzy biletów wstępu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ważna sprawa

   Smerf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Zarąbiście ,to jest bardzo ważne i potrzebne wszystkim ciemniaczkom ,teraz dopiero tłumy nawiedzonych ,wieśniaków itp. ruszą do Wrocka ,konkurencja dla marketów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za ciemnota

   Ciemna Góra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   To jest Ciemna Góra - od ciemnoty. QRFA mamy XXI wiek a ludzie wierzą w jakieś anioły, duchy, klątwy i czarnych ludzi chodzących w sukienkach. Módlmy się za księży molestowanych przez dzieci ....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pewnie, że ciemnota!

   Lucyfer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Masz rację. No i do zobaczenia po śmierci!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po twojej śmierci?

   Ciemna Góra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   http://www.paranormalne.pl/topic/9186-grzechy-kosciola-katolickiego-w-dobie-sredniowiecza/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama