Wrocław: 15 listopada otworzą lodowiska

  Wrocław: 15 listopada otworzą lodowiska

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na zadaszonym lodowisku przy ul. Spiskiej poślizgamy się nawet przy padającym deszczu

  Na zadaszonym lodowisku przy ul. Spiskiej poślizgamy się nawet przy padającym deszczu ©Fot. Janusz Wójtowicz

  Fani jazdy na łyżwach w tym roku mogą śmigać we Wrocławiu na trzech ogólnodostępnych ślizgawkach.
  Na zadaszonym lodowisku przy ul. Spiskiej poślizgamy się nawet przy padającym deszczu

  Na zadaszonym lodowisku przy ul. Spiskiej poślizgamy się nawet przy padającym deszczu ©Fot. Janusz Wójtowicz

  Lodowiska przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej będą czynne od 15 listopada do 31 marca. Ślizgawka przy ul. Brücknera otwarta zostanie dzień później, ma być czynna do 15 marca.

  Nowością jest zadaszenie obiektu przy ul. Spiskiej. - Dzięki temu, bez względu na warunki pogodowe, śnieg czy deszcz, wrocławianie będą mogli wyjeżdżać tam na taflę - podkreśla Maciej Moczko, kierownik działu marketingu spółki Spartan, która zarządza lodowiskami we Wrocławiu.

  Zimą na wrocławskich lodowiskach organizowane są też poranne lekcje wf. dla uczniów szkół. Dlatego rano i po południu lodowiska będą zamknięte dla mieszkańców. Wieczorami można za to skorzystać tam z kursów nauki śmigania na lodzie.

  Po raz szósty, a trzeci sezon pod dachem, działać będzie też lodowisko przy ul. Brücknera.
  W tym roku planowano również otwarcie ślizgawki przy Zespole Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej. Wciąż nie wiadomo jednak, czy uda się uruchomić lodowisko. - Czekamy na decyzję magistratu, na razie za wcześnie, by potwierdzić, że już teraz będzie można pojeździć tam na łyżwach - wyjaśnia Maciej Moczko.

  Kiedy i gdzie można poślizgać się we Wrocławiu:
  ul. Spiska 1, lodowisko Spiska. W dni powszednie czynne od godz. 17 do 21.50. W weekendy od godz. 8 do 21.50. Bilet normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, w weekendy odpowiednio 12 i 10 zł. Wypożyczenie łyżew 6 zł, kasku 2 zł. Ostrzenie: 10 zł.

  ul. Wejherowska 2, lodowisko Orbita. W dni powszednie czynne od godz. 17 do 21. W weekendy od godz. 9 do 21. Ceny biletów i wypożyczalni identyczne jak na lodowisku przy ul. Spiskiej.

  ul. Brücknera 10, lodowisko przy Zespole Szkół nr 14. W dni powszednie czynne od godz. 18 do 21.50. W soboty i niedziele w godz. 9-20.50. Bilet normalny 8 zł, ulgowy 5 zł. Bilet pół-godzinny dla uczniów szkół 2 zł. Wypożyczenie łyżew 6 zł, ostrzenie 7 zł.


  Lód na pergoli
  Od 6 grudnia poślizgamy się przy Hali Ludowej, w miejscu, gdzie latem działa multimedialna fontanna. Lodowisko ma być jednym z największych w naszym kraju. Łyżwiarze do dyspozycji będą mieli 2300 mkw. Ślizgawka zajmie większą część niecki fontanny na pergoli i będzie miała 116 m długości i 20 m szerokości. Wejście na lodowisko będzie płatne. Za dodatkową opłatą wypożyczymy też łyżwy. JAG

  Podyskutuj na forum. Czy Twoim zdaniem miasto oferuje wystarczającą ilość ciekawych atrakcji na zimę?

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wejherowska.

   wejh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 133 / 135

   Świetnie. Czyli jak co roku na Wejherowskiej albo pojeździsz w tłumie, obijając się o dzieci albo nie pojeździsz. Co za matoł wyciął wszystkie godziny w tygodniu, kiedy można było przyjść pojeździć...rozwiń całość

   Świetnie. Czyli jak co roku na Wejherowskiej albo pojeździsz w tłumie, obijając się o dzieci albo nie pojeździsz. Co za matoł wyciął wszystkie godziny w tygodniu, kiedy można było przyjść pojeździć po prostu, a nie patrzeć pod nogi ciągle, czy coś nie wpadnie?!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama