Menu Region

Wrocław: Zatrzymano mężczyznę, który zagłuszał CB Radio

Wrocław: Zatrzymano mężczyznę, który zagłuszał CB Radio

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Marcin Torz

31Komentarzy Prześlij Drukuj
20-letni mieszkaniec Karłowic od kilku tygodni zagłuszał kanał 19 CB radia. To tzw. kanał miejski - pasmo, na którym kierowcy wymieniają się ważnymi informacjami na temat wypadków
Karłowiczanin uniemożliwiał rozmowy, włączając się do nich z wyzwiskami, albo włączając muzykę.
Poważnie utrudniał działanie CB Radia w całym mieście.

Bardzo silny nadajnik zamontował na dachu swojego domu. Jego moc kilkanaście razy przekraczała ustawowy poziom 4 wat (z taką mocą można skontaktować się przez radio na odległość do 15 km).

20-latek zakłócał odbiór na kilka razy większym terenie.
Mężczyzna wpadł w czwartek. Namierzyli go pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Będzie tłumaczył się prokuratorowi. Grożą mu dwa lata więzienia.

- Niestety, z takimi przypadkami spotykamy się dość często. We Wrocławiu czasami to wręcz plaga - przyznaje Michał Kamieniec, naczelnik dolnośląskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W październiku ubiegłego roku wpadł też mieszkaniec Nowego Dworu. Dla szaleńców w eterze był prawdziwym guru. Od wielu lat zakłócał kanał 19. Podobnie, jak mężczyzna z Karłowic, wyzywał innych użytkowników i puszczał muzykę. Nie dało się go wyciszyć.

- Ten z Karłowic ewidentnie naśladował swojego poprzednika. Starał się choćby podobnie wypowiadać przekleństwa - opowiada Kamieniec.

W namierzeniu zakłócacza pomógł specjalistom z UKE supernowoczesny samochód naszpikowany elektroniką. Można nim choćby namierzać pojazdy w ruchu. - NASA by się go nie powstydziła - mówi z dumą Kamieniec.

Gdy inspektorzy dowiedzieli się, gdzie mężczyzna mieszka, do akcji - przez okno - wkroczyła policja.

Zatrzymany mężczyzna wyzywał ludzi i zakłócał sygnały o wypadkachKanał 19 jest dostępny dla zwykłych ludzi od 2004 roku. Wcześniej trzeba było mieć specjalne pozwolenie, aby z niego korzystać. Teraz urządzenia - kosztujące kilkaset złotych - służą kierowcom nie tylko do przekazywania sobie informacji o utrudnieniach na drogach. W trasie przydają się tym, którzy ostrzegają się nawzajem o policyjnych patrolach i fotoradarach. W odróżnieniu od stosowania tzw. antyradarów, przekazywanie takich informacji nie jest zabronione.

Inspektorzy UKE zajmują się nie tylko namierzaniem osób zakłócających eter. Muszą również reagować na prośby mieszkańców dotyczące np. fal radiowych. Interweniowali np. u rodziny, która skarżyła się, że w ich mieszkaniu występują niebezpieczne fale.

Cała rodzina, w tym małe dzieci, chodziła w czepkach ze sreberek. Miały ich chronić przed rzekomym niebezpieczeństwem. Okazało się, że żadnego niebezpieczeństwa nie ma. Niedawno urzędnicy przypadkiem odkryli też, że w jednym z mieszkań w centrum, w listwie komputera, założony jest podsłuch. Sprawą zajęła się policja.


Czy przekazywanie przez CB Radio informacji o fotoradarach powinno zostać zabronione? Czekamy na Wasze komentarze!
31

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

UKE zróbcie wkońcu porządek i z typem z Bydgoszczy

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trollojadek (gość)  •

Od strony Gdańska ktoś stale zagłusza rzadko kiedy zdarza się że nie nadaje , puszcza muzyke , wyzwiska , itp to norma , proszę poradźcie coś w końcu bo on robi to już kilka lat i jest z siebie dumny

odpowiedzi (0)

skomentuj

CB-Radio a prawo

+5 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zibi 01 (gość)  •

Jestem CB-Radiowcem od 1993.Lata temu. był porządek w eterze bo na CB-Radio trzeba było mieć klarę-zezwolenie.Dziś 27,180MHz to syf i chamstwo.Strach włączyć CB-Radio jadąc z dzieckiem.Tak , oczywiście zezwolenia piwinny wrócić a nawet egzaminy i to bardzo,bardzo trudne.A kierowcom którzy teraz wożą CB-Radia powinno się odbierać sprzęt jeśli nie zdali egzaminu i sprzęt powinien stanowić własność UKE.Wróciłby porządek.Oczywiście że ostrzeganie się na tematy związane z kontrolą policyjną,powinno być karalne i to więzieniem.Bo w taki sposób kontroli unikają ludzie po spożyciu alkoholu czy samochodowi złodzieje a kolejna rzecz że nie temu ma służyć CB-Radio.To raczej ma być przedsionek do krótkofalarstwa.Sam przez CB-Radio zaliczyłemAfrykę,Kuwejt czy Canadę.To piękne hobby ale dostęp do CB-Radia napewno powinien być piprzedzony bardzo trudnymi egzaminami,niebyłoby wtedy chamstwa czy rozmów na 27,060MHz.Takie ja mam zdanie-koniec i kropka.

skomentuj

Noniemoge

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Adam (gość)  •

Tak, jak wejdą pozwolenia to wszyscy posiadający CB nagle je wyłączą i wyrzucą do śmieci. Palnij się.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Hmm

+20 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janek (gość)  •

To jeszcze pozwolenia na chodzenie po ulicy, bo czasem ktoś przeklina albo gorsze rzeczy robi. Chyba ci kolego się ustroje pomyliły.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Baza

+51 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BR (gość)  •

Znajdzie się kilka oszołomów, którzy sieją po eterze a potem uczciwy człowiek ma problemy z założeniem legalnej stacji bazowej. radiowych Troli należy Tępić! (Nie tylko na pasmach CB) Brawo dla kolegów z UKE. Co do Misiaczków to są dwie strony medalu. Jak się wieść rozniesie że stoją, to uważają. Ale jak wiedzą że nie stoją to prują... ogólnie dobra zabawa w kotka i myszkę :) 73!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zlapali go w czwartek 01.04 ;)

+23 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

o|o (gość)  •

To mu zrobili zart na Prima Aprilis ;) Tez dowcipnisie ;)))

odpowiedzi (0)

skomentuj

straszak

+46 / -43

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

reaktywator (gość)  •

Kolego "sebek" - być może do szarych komórek Jarka jeszcze nie dotarło, że ma już "zapaskudzone papiery" i będzie się to za nim ciągnęło "jak smród po gaciach", ale o ile będzie dobrze nagłośniona sprawa, inni potencjalni naśladowcy i "koledzy" dobrze się zastanowią czy warto, i nie będą siebie i innych umacniali w przekonaniu o bezkarności swej głupoty.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prosimy o Pomoc UKE

+27 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

CB-ista (gość)  •

Porządni użytkownicy CB-radia Proszą UKE o zorganizowanie takiej akcji w Bydgoszczy . To co tu sie wyprawia codziennie woła o pomste do nieba , bekanie , wycie , puszczanie muzyki . Wiem że jest to Pasmo Obywatelskie i nie żadne służby nim sie nie interesuja ale cos z tym trzeba zrobić . !!! Mający cichą nadzieje porządni użytkownicy CB radia w Bydgoszczy

skomentuj

Uke zróbcie coś w Bydgoszczy

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

trollojadek (gość)  •

już kilka dobrych lat wciąż to samo i nikt nic nie zrobił jeszcze z tym debilem

odpowiedzi (0)

skomentuj

cb

+28 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mm (gość)  •

Można być idiotą, kretynem, zboczeńcem! ale CB-istą? To samo dno moralnego upadku! Niżej CB już nic nie ma!!! Po co si babrać w taki syfie z szambem wymieszanym??

odpowiedzi (0)

skomentuj

stasienko

+43 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

harnas (gość)  •

nalot na stasienka to jedno , a kultura mobilkow to drugie . fakt ze sa tacy co zaklucaja 19 ale gdyby mieli karac za przeklenstwa wyzwiska to musieli by zamknac 80procent mobilkow. Poprostu niema i chyba nigdy niebedzie nigdy kultury na cb. A tak szczerze to niestety my wszyscy w mobilach swoim zachowaniem i slownictwem na radiu jestesm wspoltworcami takich stasienkow i podobnych. A wiec koledzy najpierw trzeba wymagac od siebie potem od innych. bo niejeden mobilek w ciezarowce bije na glowe wszystkich stasienkow tylko jeszcze go niezlapali.

skomentuj

ty harnasek

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pomyśl troche (gość)  •

wszyscy może poprzeklinają , ludzie wyrażają rożnie swoje emocje , i nie można ich ukarać , ale co innego gdy ktoś robi to stale , celowo , i bez przerwy a tym bardziej od kilku lat , jak ja bym podczas twoich rozmów telefonicznych rozpierdzielał ci od razu tak muzykę że by ci bryle pękły to też był byś takiego pobłażliwego zdania ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

przekazywanie przez CB Radio informacji o fotoradarach

+73 / -69

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pawel_K (gość)  •

Oficjalne stanowisko policji wzgledem przekazywania przez CB Radio informacji o fotoradarach mowi o zbawiennym wrecz dzialaniu. W teorii (a w niektorych przypadkach i w praktyce) kontrola drogowa na wymusic zmniejszenie predkosci na danym odcinku. Dokladnie taki sam skutek ma ostrzezenie przez CB radio. I ja sie z tym stanowiskiem zgadzam.

odpowiedzi (0)

skomentuj

CB oszołomy

+47 / -47

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sebek (gość)  •

Dokładnie dziś jechałem i juz nadawal z auta, także to raczej syzyfowa praca panów z UKE. Dostanie 2 lata w zawiasach i bedzie dalej zatruwal 19. Szerokosci.bajo

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »