Ważne
  Wrocław: Inwestycje nie zdążą na Euro 2012

  Wrocław: Inwestycje nie zdążą na Euro 2012

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Hotel Rialto na pl. Katedralnym, galeria handlowa Idylla Wrocławska przy ul. Horbaczewskiego, kompleks apartamentów na placu Dominikańskim, wieżowiec Odra Tower przy ulicy Sikorskiego, Marina Park przy ul. Wejherowskiej. A do tego Centrum Południowe przy ul. Powstańców Śląskich. Co łączy te inwestycje? Fakt, że nie ma szans na to, aby powstały do Euro 2012.
  Wszystkie zostały zaplanowane jeszcze przed wybuchem kryzysu gospodarczego, który nawiedził Polskę pod koniec 2008 roku. Zanim doszło do załamania rynku, inwestorzy chcieli, aby obiekty powstały do mistrzostw. Podkreślano, że w 2012 roku Wrocław zadziwi kibiców pięknymi, nowymi gmachami.

  Jednak fani futbolu mogą być zadziwieni liczbą pustych działek otoczonych płotami. I to w centrum miasta.
  Tak jest w przypadku placu Dominikańskiego, tam, gdzie dawniej stała drukarnia. Irlandzka firma CEE Centrum wymarzyła tam sobie apartamentowiec i galerię handlową. Na marzeniach jednak się skończyło. Budowa miała kosztować 200 milionów złotych. - W dobie kryzysu nie mamy takich funduszy - rozkłada ręce Jaromir Szmyd, przedstawiciel CEE Centrum. - Nie oznacza to, że rezygnujemy z projektu, ale aby budowa się rozpoczęła, musielibyśmy dostać zastrzyk gotówki. Lub znaleźć współinwestora.

  Podobnie jest z wieżowcem Odra Tower. Miał wzbić się na wysokość blisko 140 metrów. Właściciel, grupa RE Investment, rozpoczęła nawet sprzedaż mieszkań. Ale nie rozpoczęła budowy. Działka przy ulicy Sikorskiego, tuż przy pl. Jana Pawła II, jak stała pusta, tak stoi nadal. A nawet gdyby inwestor rozpoczął budowę teraz, to i tak nie ma szans, aby budynek powstał do Euro.

  Podobnie jak hotel Rialto. Miał wyrosnąć na pl. Katedralnym, w samym centrum Ostrowa Tumskiego. Jednak inwestor, grupa MOT, wyburzył jedynie starą przychodnię zdrowia. Budowa się nie rozpoczęła. I w ciągu najbliższych sześciu miesięcy nie ma na to szans, bo inwestycja nie ma nawet projektu, nie mówiąc o pozwoleniu na budowę. Fani futbolu mogą być zadziwieni liczbą pustych działek otoczonych płotami.

  Marne są też szanse, aby w tym roku wystartowały budowy wielkich osiedli: Marina Park i Centrum Południowego. A Idylla, czyli galeria handlowa przy ul. Horbaczewskiego nawet jeśli wystartuje, to i tak nie wybuduje się do Euro. A co z budową hotelu Hilton? Przy Podwalu od dawna nic się nie dzieje. Ale Małgorzata Nowosielska, przedstawicielka inwestora, zapewnia: - Prace ruszą wiosną.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Właśnie za te OBIECANKI nienawidzę tego świata!

   Mas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   Jacy politycy we Wro tacy inwestorzy. :/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo