Wrocław: Ciemno na Śródmieściu

  Wrocław: Ciemno na Śródmieściu

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wielka awaria prądu we Wrocławiu. Na dwie godziny stanęła połowa linii tramwajowych.
  Wrocławskie popołudnie: na przystankach chaos, na ulicach korki, nie jeździły tramwaje, nie działała sygnalizacja.
  Wielka awaria prądu we Wrocławiu. Wczoraj po południu przez dwie godziny nie jeździła połowa wrocławskich linii tramwajowych
  Nie świeciły się latarnie na Śródmieściu, nie było sygnalizacji świetlnej. Na przystankach chaos. Ludzie nie wiedzieli co się stało. Na ulicach potworzyły się wielkie korki. Kłopoty z łącznością mieli strażacy.
  - Było uszkodzenie w stacji transformatorowej przy ulicy Walecznych - mówi Anna Wojcieszczyk z wrocławskiej firmy energetycznej EnergiaPro. Na przystankach chaos. Ludzie nie wiedzieli co się stało.
  Bez prądu była połowa dzielnicy Śródmieście. W ciągu dwóch godzin energetycy podłączyli wszystkich odbiorców. Choć przyczyna uszkodzenia wciąż nie jest znana. Wszystko zaczęło się około godziny 16.11. Stanęły tramwaje jeżdżące przez pl. Społeczny, pl. Grunwaldzki, Biskupin, Sępolno, ulice Sienkiewicza, Nowowiejską i Słowiańską .

  - Od piętnastu minut czekam na dziesiątkę, którą chciałam pojechać na Biskupin - mówiła nam wczoraj zdenerwowana Katarzyna Chałupka studentka Politechniki Wrocławskiej. Spotkaliśmy ją na placu Grunwaldzkim. - Ludzie coś mówią o awarii ale szczegółów żadnych nie znam.
  Wrocławskie MPK uruchomiło dodatkowe autobusy. Wszystkie linie, które kończyły swoją trasę na placu Grunwaldzkim musiały jeździć aż do Biskupina. Autobusy zatrzymywały się na przystankach tramwajowych żeby zabierać stamtąd czekających na tramwaj pasażerów.
  Najszybiej udało się przywrócić prąd na pl. Społecznym i Grunwaldzkim. Później wrócił na Nowowejskiej. Na końcu ruch tramwajów przywrócono na Sępolnie i Biskupinie.

  Największe korki zrobiły się na placu Społecznym. - Totalny chaos - mówił zdenerwowany Arkadiusz Bednarz, kierowca citroena. - Nie ma świateł. Nawet w godzinach szczytu jadę tędy nie dłużej niż kwadrans. teraz przejechanie placu zajęło mi blisko pół godziny.
  Przez kilkadziesiąt minut nie było prądu w części sklepów wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Klienci zostali poproszeni o wyjście ze sklepów, w których nie było prądu. Tutaj awaria trwała niecałą godzinę. - Ostatnich klientów podłączyliśmy około 18.20 - mówi Anna Wojcieszczyk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   hehe wczoraj;)

   aa.6

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Cytat:
   hehe takie to wczoraj jak dziś, ale ok:)


   Artykuł był pisany 14 stycznia do papierowego wydania gazety z dnia 15-stego dlatego słowo "wczoraj". Podobnie jest też w artykułach na gazeta.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehe wczoraj;)

   Krzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   hehe takie to wczoraj jak dziś, ale ok:)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama