Ważne
  Kanclerz sprzecza się ze studentami Uniwersytetu...

  Kanclerz sprzecza się ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego o budynek

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  We wtorek otwarto po remoncie "Simplex", niewielki budynek w kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej.
  Miał się stać symbolem doskonałych relacji między władzami uczelni a studentami. Niestety, stało się dokładnie odwrotnie. Młodzi ludzie przez kilka ostatnich miesięcy powtarzali, że zostali oszukani.

  W kwietniu tego roku rektor postanowił zrobić ukłon w stronę studentów uczelni i pozwolić, by sami przeprowadzili konkurs na najemcę budynku. Między innymi dlatego, że różne organizacje studenckie i młodzi ludzie spędzają w "Simplexie" sporo wolnego czasu.

  Pełni zapału studenci z samorządu, kół naukowych oraz przedstawiciele studenckich mediów powołali komisję i zorganizowali konkurs na najemcę. Informacja zawisła na głównej stronie internetowej uczelni. Zgłosiły się trzy firmy, a studencka komisja wybrała jedną z nich - Dabnet. Potem swoją decyzję wraz z uzasadnieniem oraz umową przekazała kanclerzowi uczelni.

  - Do tego momentu wszystko wyglądało bardzo dobrze i nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń - twierdzi Bartłomiej Postek, przewodniczący uczelnianego samorządu. - Jednak później przez kilkanaście tygodni nic nie działo się wokół sprawy - dodaje.

  Wreszcie, w październiku, do rektora uczelni trafiło pismo od Józefa Nawrota z firmy "Nelson". Pytał, dlaczego nie został poinformowany o organizowanym przez studentów konkursie.
  - Firma "Nelson", jak każdy inny podmiot, miała przez kilka tygodni szanse przeczytać taką informację na stronie głównej uczelni - dziwi się Postek. I dodaje, że raz nawet przekazał taką informację tej firmie osobiście.

  Stąd ogromne było zdziwienie studentów, gdy pod koniec października kanclerz unieważnił konkurs.
  - Komisja studencka nie zachowała należytej staranności przy wyborze najemcy - tłumaczy nam Edward Bratek, kanclerz uczelni. - W zapytaniu ofertowym pominięto trzy firmy działające już na terenie uczelni od kilku lat - dodaje.

  Kanclerz studentom odpisał jeszcze, że nie do przyjęcia jest próba obciążania obcych podmiotów obowiązkiem bieżącego śledzenia strony internetowej uczelni.
  Ostatecznie całe postępowanie powtórzono. Studenci po raz drugi wybrali samą firmę. W budynku działa, tak jak przed remontem, klub studencki.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Simplex

   Arbiter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 60

   Dobry wałek widać, że nie każdy musi respektować Prawo Zamówień Publicznych Pan Kanclerz robi tak jak mu się podoba :) Do Pana informacji NIE MUSIELI INFORMOWAĆ działających na uczelni firm o...rozwiń całość

   Dobry wałek widać, że nie każdy musi respektować Prawo Zamówień Publicznych Pan Kanclerz robi tak jak mu się podoba :) Do Pana informacji NIE MUSIELI INFORMOWAĆ działających na uczelni firm o ogłoszeniu konkursu !! wystarczyło, że na stronie było ogłoszenie oraz w formie papierowej w widocznym miejscu.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo