Legnica: Sąd skazał dyrektora NOT-u za fałszerstwa

  Legnica: Sąd skazał dyrektora NOT-u za fałszerstwa

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Stanisław S., dyrektor legnickiego oddziału Naczelnej Organizacji Techniczej jest winny fałszowania dokumentacji kursów językowych.
  Sąd Okręgowy w Legnicy skazał go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma też zapłacić 1600 złotych grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.
  - Wyrok jest dla mnie krzywdzący i będę się od niego odwoływał - mówi Stanisław S., który nie zjawił się na odczytanie decyzji sądu.

  Sąd pierwszej instancji nie dopatrzył się znamion przestępstwa w działaniach dyrektora i jego kierowniczki działu kształcenia kadr. Od uniewinniającego wyroku odwołała się prokuratura, która od 2006 oku prowadziła śledztwo w tej sprawie.

  W latach 2005-06 NOT prowadził na terenie zachodniej części Dolnego Śląska kusy językowe. Program finansowała Unia Europejska. Stanisław S. przekonał lektorów językowych, by część honorariów odprowadzali na konto NOT. Pieniądze te fakturowano jako opłaty za kursy językowe, które się nie odbywały.

  Czesława A., kierowniczka działu kształcenia kadr została skazana na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 800 zł grzywny za wystawianie fałszywych faktur. Sąd przyznał, że działała na wyraźne polecenie swojego przełożonego, jednak wyjaśnił, że skazana wiedziała, że popełnia przestępstwo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama