Wrocław: Łapówki w drogówce

  Wrocław: Łapówki w drogówce

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dwaj policjanci z wrocławskiej drogówki i dwaj cywile staną niedługo przed sądem pod zarzutem korupcji.
  Jeden z policjantów będzie też odpowiadał za nielegalne kontakty z warsztatami naprawy samochodów. Dostawał od wrocławskich blacharzy pieniądze za informowanie ich o stłuczkach.
  Z ustaleń śledztwa wynika, że w zamian za 300 zł łapówki policjanci zgodzili się zatuszować sprawę wypadku drogowego, w którym ucierpiało dziecko.

  Do zdarzenia doszło w 2007 roku. Samochód wyjeżdżający z podwórka na wrocławskich Krzykach potrącił dziecko. Ośmioletnia dziewczynka trafiła do szpitala na obserwację. Po kilku dniach okazało się, że nic jej się nie stało.

  Ale kierowca był mocno przestraszony całą sytuacją. Bał się, że może mieć bardzo poważne problemy. Że grozi mu prokuratorskie śledztwo, proces, a może i kara więzienia. Zanim okazało się, że dziewczynka nie ucierpiała, kierowca poprosił o pomoc swojego brata.
  Ten dotarł do Sławomira K., funkcjonariusza wrocławskiej drogówki. Policjant namówił do wzięcia łapówki Dariusza L., swojego kolegę z sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej.
  Policjanci i łapówkodawcy nie wiedzieli tylko jednego: że są podsłuchiwani przez policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych.
  300 zł wziął policjant za zatuszowanie potrącenia dziewczynki.
  Pośrednik w korupcyjnej transakcji, funkcjonariusz Sławomir K., od dłuższego czasu był podejrzewany o nielegalne kontakty z firmami zajmującymi się pomocą drogową.
  Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych podsłuchiwali go, żeby ustalić szczegóły tych kontaktów i zdobyć dowody przestępstwa. Historia z wypadkiem, potrąconą ośmiolatką i łapówką wyszła na jaw przez przypadek.

  Śledztwo w sprawie policjantów prowadziła wrocławska Prokuratura Okręgowa, ale po kilku miesiącach zostało ono przeniesione do Opola. - Niedługo zostanie zakończone - mówi opolska prokurator Lidia Sieradzka.

  Dwaj bracia, cywile, odpowiedzą za wręczenie łapówki. Funkcjonariusz Dariusz L. będzie oskarżony o przyjęcie tych pieniędzy. Całej trójce grozi nawet osiem lat więzienia.
  Drugi z policjantów, Sławomir K., będzie dodatkowo oskarżony o nielegalne kontakty z blacharzami. Za ujawnianie im informacji służbowych grożą mu trzy lata więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama