Kłodzko wciąż czeka na basen

  Kłodzko wciąż czeka na basen

  Romuald Piela, SIYA

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Inwestycja za 18 mln zł miała ruszyć w tym roku, jednak projektant nadal nie wykonał dokumentacji.
  W kłodzkim magistracie stoi makieta za 12 tys. zł. Trójwymiarowa wizualizacja krytej pływalni robi wrażenie, szczególnie, że podświetlają ją miniaturowe lampy uliczne. Mieszkańców prowokuje jednak do cierpkich uwag.

  - Makieta jest rzeczywiście bardzo ładna, tylko co z tego, skoro dalej nie możemy pływać - denerwuje się Mieczysław Keffer, mieszkaniec Kłodzka. - Od lat bez przerwy gada się o wybudowaniu pływalni i nic z tego nie wynika. Tymczasem w innych, mniejszych miastach baseny są już od dawna.
  Aby popływać pod dachem, mieszkańcy Kłodzka muszą jeździć do oddalonej o 20 km Nowej Rudy lub jeszcze dalej, ponad 40 km, do Kudowy-Zdroju.

  Bogusław Szpytma zaraz po wyborze na burmistrza deklarował, że basen w Kłodzku zostanie wybudowany. Zapowiedział, że budowa ruszy w 2009 r. Na razie jednak nie ma nawet przybliżonego terminu jej rozpoczęcia.

  Henryk Urbanowski, wiceburmistrz Kłodzka odpowiedzialny za inwestycje, przyznaje, że jest opóźnienie. Zawiniła firma, która wygrała przetarg na wykonanie projektu.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama