Ruszył nowy konkurs dla środowiska filmowego...

  Ruszył nowy konkurs dla środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty organizuje nowy konkurs. Nazwał go "Powiększenie" i zaprasza do udziału dolnośląskie środowisko filmowe i artystów sztuk wizualnych. 14. edycja festiwalu odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 lipca – 3 sierpnia 2014 roku.
  Ruszył nowy konkurs dla środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych

  ©Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

  Konkurs powstał, żeby promować twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, zintegrować ich z polską i zagraniczną branżą filmową. Ideą organizatorów festiwalu jest stworzenie młodym i niezależnym artystom możliwości zaprezentowania swoich filmów festiwalowej publiczności i mediom oraz nawiązania kontaktów branżowych.
  Do tej pory Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty składał się z czterech sekcji konkursowych: Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty, Międzynarodowego Konkursu Filmy o Sztuce, Konkursu Polskie Filmy Krótkometrażowe i Konkursu Europejskie Filmy Krótkometrażowe.
  – "Powiększenie" to efektem naturalnego rozwoju festiwalu. Konkurs adresujemy nie tylko dla filmowców, ale także dla artystów sztuk wizualnych – mówi Roman Gutek, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. – Zależy nam bardzo na młodych twórcach, chcemy im pomóc. Chcemy, żeby ich twórczość miała szansę konfrontacji z dużą publicznością. Na Nowe Horyzonty przyjeżdżają przecież selekcjonerzy innych międzynarodowych festiwali, którym warto pokazać prace młodych twórców – dodaje.
  W konkursie "Powiększenie", otwartym dla wszystkich gatunków filmowych, niezależnie od metrażu, oraz dla prac wideo i wideoklipów, mogą więc brać udział twórcy filmów, którzy nie dostają publicznego dofinansowania i nie są w oficjalnej dystrybucji.
  Zaproszeni są twórcy działający na pograniczu filmu i sztuk wizualnych. – Będziemy przyjmować wideo-arty, ale nie instalacje wideo. W konkursie mogą wziąć udział prace, które da się pokazać na ekranie – tłumaczy Roman Gutek.
  Szef Festiwalu Nowe Horyzonty zauważa, że dziś także galerie sztuki są często koproducentami filmów robionych przez artystów audiowizualnych.
  Do "Powiększenia" zgłaszać można filmy nakręcone przez twórców mieszkających lub studiujących na terenie województwa dolnośląskiego, wyprodukowane przez instytucję lub firmę z siedzibą na terenie województwa dolnośląskiego, a także takie, których tematyka w bezpośredni sposób odnosi się do Wrocławia i Dolnego Śląska.
  Jury przyzna nagrody w kategoriach:
  - za najlepszy film – 10 tysięcy złotych,
  - za najlepszy wideoklip – 5 tysięcy złotych,
  – nagrodę specjalną dla uczestnika konkursu poniżej 40. roku życia (mieszkającego lub studiującego na Dolnym Śląsku) – roczne stypendium w wysokości 12000 zł.
  Fundatorem nagród jest Europejska Stolica Kultury – Wrocław 2016.
  Organizatorzy festiwalu zapraszają również do współpracy galerie, muzea oraz szkoły artystyczne z regionu, by jak najlepiej wypromować szeroko pojętą twórczość filmową z Dolnego Śląska.
  Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 marca 2014 roku na stronie festiwalu: www.nowehoryzonty.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama