Artego - Ślęza 52:58. Popis defensywy i tradycyjne nerwy

Michał Rygiel
Defensywa Ślęzy skutecznie powstrzymała gwiazdy Artego
Defensywa Ślęzy skutecznie powstrzymała gwiazdy Artego Arkadiusz Wojtasiewicz
W meczu 12. kolejki Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pokonała na wyjeździe Artego Bydgoszcz i przed ostatnią kolejką w tym roku melduje się na ligowym podium

Artego w zeszłej kolejce przegrało z Wisłą Kraków i straciło miano niepokonanej drużyny w lidze, a Ślęza jechała do Bydgoszczy po porażce z Pszczółką Lublin. Oba zespoły miały zatem w niedzielne popołudnie coś do udowodnienia. I w pierwszej kwarcie pokazały sporo dobrej koszykówki. Wydawało się, że festiwal ofensywny będzie trwał do końca spotkania, ale w tym przypadku wszystko co dobre skończyło się bardzo szybko.

W drugiej odsłonie oba zespoły trafiły łącznie tylko dziewięć z 30 rzutów, przyplątały się proste błędy, nie brakowało także strat. Mimo to Ślęza powiększyła swoje prowadzenie do pięciu oczek. Po przerwie przez trzy minuty żadna z drużyn nie zdobyła punktów. Szkoleniowcy próbowali rotować składem w poszukiwaniu skuteczności, ale tej brakowało. Bardziej gospodyniom niż gościom, dzięki czemu wrocławianki choć mozolnie, to budowały przewagę.

Przed ostatnią kwartą wynosiła ona 10 punktów, a na pięć minut przed końcem nawet 12 oczek. Wtedy obudziła się Julie McBride, która trzema trójkami z rzędu zmniejszyła straty do jednego posiadania. Odpowiedź Marissy Kastanek z dystansu wystarczyła, bo przez ostatnie dwie i pół minuty obie ekipy zdobyły tylko po dwa punkty i cenne zwycięstwo pojechało do Wrocławia.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 52:58 (17:23, 10:9, 10:15, 15:11).
Artego: Stallworth 8, Szott-Hejmej 5 (1x3), Międzik 4, O'Neill, McBride 20 (4) - Adamowicz 2, Żurowska-Cegielska 2, Poboży 2, Stanković 9.
Ślęza: Ajduković 6, Kaczmarczyk 6, Perez Torres 2, Kastanek 11 (3), Zoll-Norman 10 - Ursu-Kim 4, Ndiba 3, Sosnowska, Szybała 3, Treffers 13.

Pozostałe mecze: PGE MKK Siedlce - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 61:71, TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Enea AZS Poznań 75:79, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź 73:44, Energa Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 63:74. Mecz CCC Polkowice - Basket 90 Gdynia trwa.