Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agregaty prądotwórcze dla dolnośląskich jednostek straży pożarnej. To niezwykle ważne wyposażenie!

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Dolnoślązcy strażacy otrzymali agregaty i nie ukrywają, że jest to bardzo potrzebny sprzęt do ich pracy.
Dolnoślązcy strażacy otrzymali agregaty i nie ukrywają, że jest to bardzo potrzebny sprzęt do ich pracy. Maciej Rajfur
39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło dziś do powiatowych i miejskich jednostek Państwowej Straży Pożarnej z województwa dolnośląskiego.

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, do jednostek Państwowej Straży Pożarnej w całej Polsce trafi ponad 500 agregatów prądotwórczych z rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Na Dolnym Śląsku powiatowe i miejskie jednostki straży otrzymały łącznie 39 sztuk.

To niezwykle ważne wyposażenie naszych jednostek. Wykorzystywane wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie długotrwałych działń, oświetlenie terenu akcji, podstrzymanie pracy urządzeń ratujących życie, ważnych instalacji przemysłowych. Straż pożarna może przybywać z profesjonalną pomocą. Chodzi o zapewnienie ciągłości funkcjonowania naszych komend - mówi bryg. Michał Pięta, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

Podał, że rocznie PSP podejmuje ok. 50 tysięcy interwencji, tworząc system zarządzania kryzysowego.

Komendant główny straży pożarnej niedawno ogłosił akcję „Bitwa o remizy”. To inicjatywa profrekwencyjna, czyli zachęcająca obywateli do głosowania w wyborach. Wspiera ona jednostki przeciwpożarowej. W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

- Agregaty to sprzęt używany w szerokim wachlarzu zdarzeń, w których interweniują strażacy. Wszędzie tam, gdzie brakuje prądu. Do tej pory posiadaliśmy agregaty, są używane od wielu lat. Zużywają się i trzeba je zastąpić, dlatego będzie to duże wsparcie dla naszej działalności - oświadcza starszy brygadier Andrzej Fischer, komendant powiatowy PSP w Oleśnicy.

Agregaty prądotwórcze zostały sfinansowane z budżetu państwa.

- Nie ma złych inwestycji, gdy mówimy o poprawie bezpieczeństwa obywateli. Jeżeli chodzi o remizy, nadal jest ogromny potencjał do ich modernizacji. Dziękuję za współpracę, za to, że ta dyskusja ciągle się odbywa z korzyścią dla służb mundurowych. Mamy nową ustawę modernizującą straż oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Myślę, że nie przespaliśmy tego okresu - uważa Paweł Hreniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Prowadzimy wiele programów, dzięki którym strażacy otrzymują wsparcie. Coraz większe z roku na rok. Ciężka praca i zaangażowanie strażaków jest doceniane. A najbardziej liczby zespół parlamentarny to zespół ds. straży pożarnej. To pokazuje jak ważna jest wasza służba dla władz kraju – przemawiała Agnieszka Soin, poseł PiS.

- Ostatnie cztery lata były jednymi z najtrudniejszych jeśli chodzi o służby kryzysowe. I muszę powiedzieć, że zdaliśmy ten egzamin na czele ze służbami mundurowymi, a kończąc na obywatelem. Realizowaliście zadania nietypowe, wyjątkowe, które nam się śniły. Współpraca z państwem układa się wzorowo. Za każdy dzień pracy i ryzyko nisko chylę głowę – stwierdził Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska