Zwycięstwo Śląska z III ligową Ślęzą nie przyszło łatwo (ZDJĘCIA)

Jakub Pęczkowicz
Ciężko nazwać widowiskiem sparing Śląska Wrocław z III ligową Ślęzą. Stanislav Levy na to spotkanie od pierwszej minuty wydelegował skład podobny do tego, który zwykle walczy o ligowe punkty. Znaczące zmiany trener poczynił jedynie w defensywie. Na murawę przy Oporowskiej od pierwszej minuty wybiegł Tadeusz Socha, Rafał Grodzicki, Amir Spahić oraz Adam Kokoszka.

Piłkarze Śląska od początku zdominowali lokalną drużynę, zwłaszcza w środku pola. Częściej byli przy piłce, jednak pierwszy celny strzał na bramkę Marcina Gąsiowskiego oddali dopiero w 18 minucie. Marian Kelemen zbytnio gimnastykować się też nie musiał. Goście swojej szansy szukali w grze z kontry. W Śląsku szczególnie aktywny na lewej stronie boiska był duet Sylwester Patejuk - Amir Spahić. Obaj imponowali szybkością oraz celnością zagrań. Patejuk niejednokrotnie zapuszczał się pod pole karne rywala dobrze dogrywając do partnerów.

Mało atrakcyjna połowa zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej odsłonie wraz z pojawieniem się na boisku: Marcina Kowalczyka, Roka Elsnera, Piotra Ćwielonga oraz Waldemara Soboty w grze WKS-u poprawiła się skuteczność. Śląsk w natarciu grał przede wszystkim skrzydłami. W 50 minucie boisko musiał opuścić Ćwielong. Popularny "Pepe" prawdopodobnie doznał urazu pachwiny i kolejne 10 minut Śląsk grał w dziesięciu.

Wynik meczu w 61 minucie otworzył Łukasz Gikiewicz. Wykopujący piłkę z własnego pola karnego Piotr Stawowy niefortunnie trafił go w twarz, po czym piłka ku zdziwieniu Gąsiorskiego wpadła do bramki. Ślęza zdołała odgryźć się na dziesięć minut przed końcem meczu. Zamieszanie pod bramką Krzysztofa Żukowskiego wykorzystał Grzegorz Rajter.

Wydawało się, że sobotni sparing zakończy się remisem, jednak po faulu na Łukaszu Gikiewiczu w polu karnym Ślęzy, sędzia Sebastian Tarnowski podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Cetnarski i pewnie uderzył w środek bramki dając Śląskowi zwycięstwo 2:1.

Składy drużyn:
Śląsk Wrocław (stroje: biało-czarne):
I połowa: Kelemen - Socha, Grodzicki, Kokoszka, Spahić - Kaźmierczak, Ostrowski, Cetnarski, Mila, Patejuk - Diaz
II połowa: Żukowski - Socha, Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec - Ćwielong (60 Patejuk), Stevanović, Elsner, Cetnarski, Sobota - Ł. Gikiewicz Trener: Stanislav Levy

Ślęza Wrocław (stroje: żółto-czerwone):
Gąsiorowski - Bielski, Przystalski, Dorobek, Stawowy - Janas (46 Hajdamowicz), Celuch (66 Flejterski), Flejterski (46 Synowiec), Niewiadomski (46 Kątny) - Brusiło, Rajter (46 Kowalski)
Trener: Grzegorz Kowalski