Twoje dziecko jest wcześniakiem? Przyjdź po poradę

  Twoje dziecko jest wcześniakiem? Przyjdź po poradę

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek, 17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Klinika Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i studenckie koło naukowe Uniwersytetu Medycznego „Neonatus” zapraszają na spotkanie rodziców wcześniaków. Będą porady na temat karmienia, szczepień, pielęgnacji a także podstawy resuscytacji.
  Wcześniaki, czyli dzieci, które przyszły na świat między 22. a 37. tygodniem ciąży zazwyczaj borykają się z problemami zdrowotnymi. Wymagają szczególnej pielęgnacji i opieki medycznej. By wesprzeć rodziców wcześniaków fachowymi poradami i podpowiedziami z okazji Światowego Dnia Wcześniaka lekarze i pielęgniarki z Kliniki Neonatologii USK i przyszli lekarze ze studenckiego koła naukowego „Neonatus przygotowali spotkanie.

  Neonatolodzy, pielęgniarki i studenci będą czekać na rodziców w czwartek, 17 listopada w holu szpitala przy ul. Borowskiej w godzinach od 12 do 15.

  Eksperci będą uczyć rodziców, jak pielęgnować noworodka, niemowlaka i małe dziecko. Podpowiedzą, jak rehabilitować, karmić piersią – pokażą schematy żywienia niemowląt i małych dzieci. Doradzą, kiedy szczepić, jaką szczepionką i wytłumaczą, dlaczego warto to zrobić.

  – Rodzice poznają także podstawy resuscytacji, dowiedzą się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach – zapowiada Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. – Będzie możliwość zadawania pytań położnej, pielęgniarce, doradcy laktacyjnemu, lekarzowi neonatologowi, neurologowi, fizjoterapeucie. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Dla starszych dzieci przewidujemy liczne atrakcje oraz konkursy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Filmy

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama