Sprzedaż Dolmedu wstrzymana

  Sprzedaż Dolmedu wstrzymana

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Mikolaj Nowacki / Polskapresse

  Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed na razie nie zmieni właściciela. Kilka miesięcy temu władze wojewódzkie informowały, że mają zamiar sprzedać jedną z najpopularniejszych przychodni we Wrocławiu. Mówiło się, że najpoważniej kupnem Dolmedu zainteresowane jest PZU. Teraz jednak proces sprzedaży został wstrzymany.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Mikolaj Nowacki / Polskapresse

  Jeszcze kilka miesięcy temu Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed miało iść pod młotek. Nieoficjalnie mówiło się, że PZU było najpoważniejszym kandydatem do przejęcia jednej z najpopularniejszych przychodni we Wrocławiu. Na razie jednak nie dojdzie do transakcji. Dlaczego?

  – Proces sprzedaży został zawieszony, bo najpierw parlament przyjął, a potem prezydent podpisał ustawę o działalności leczniczej, która wstrzymuje na dwa lata procedurę przekształceń własnościowych placówek medycznych – wyjaśnia Jerzy Michalak z zarządu województwa dolnośląskiego.

  Dolmed, który rocznie przyjmuje ok. 150 tysięcy pacjentów, świetnie prosperuje. W ostatnim roku spółka zanotowała zysk w wysokości 2 milionów złotych netto. Przychody roczne wynoszą ok. 30 mln zł i pochodzą z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także poradni medycyny pracy, działalności komercyjnej i dwóch aptek należących do spółki.

  Jerzy Michalak nie wyklucza, że gdy zmienią się przepisy, urząd marszałkowski powróci do tematu prywatyzacji przychodni. Niezmiennie pod warunkiem kontynuowania działalności medycznej i uzyskania odpowiednio wysokiej ceny, jakiej warta jest ta jednostka.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skoro jest zysk to po co sprzedawać?

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   Grube misie w krawatach za psie pieniądze przejmą dochodowy biznes?

   Filmy

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama