Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży, astmatyków i seniorów

  Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży, astmatyków i seniorów

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży, astmatyków i seniorów

  ©pixabay.com

  Sprawdź, gdzie we Wrocławiu w najbliższym czasie możesz wykonać badania za darmo.
  Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży, astmatyków i seniorów

  ©pixabay.com

  Od 31 maja do 10 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Programu Bezpłatnych Badań Poziomu Witaminy D kobiety w ciąży będą miały możliwość bezpłatnego sprawdzenia poziomu witaminy D. Odgrywa ona ważną rolę w prawidłowym przebiegu ciąży i wpływa na późniejsze zdrowiu dziecka. Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że właściwy poziom witaminy D zmniejsza ryzyko wystąpienia najczęstszych komplikacji ciąży: przedwczesnego porodu czy niskiej masy urodzeniowej dziecka.

  Aby wziąć udział w programie, należy zarejestrować się przez infolinię pod numerem 333-003-331. Pula bezpłatnych badań jest ograniczona, dlatego organizatorzy zachęcają do jak najwcześniejszej rejestracji. Do oznaczenia poziomu witaminy D nie trzeba być na czczo. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość) oraz kartę ciąży. Badanie skierowane jest do pełnoletnich kobiet w ciąży.


  Spirometria
  Osoby mające problemy z oddychaniem mogą wykonać bezpłatnie badanie spirometryczne. We wtorek, 24 maja Wrocław odwiedzi spirobus, który w godzinach 9-15 będzie stał przy ul. Pereca 19. Spirometria to badanie, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 10 minut. Badanie służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. Dzięki niemu można astmę oskrzelową czy POCHP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc).

  Densytometria czy lipidogram

  Z okazji zbliżających się Dnia Matki i Dnia Ojca i trwającej kampanii „Wspólnie w trosce o zdrowie Rodziców”, osoby, które przeszły zawał serca, udar mózgu lub operację kardiologiczną (stenty, by-passy) albo zdiagnozowano u nich cukrzycę, a także mające trudności z poruszaniem się np. z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów, mogą skorzystać z bezpłatnych badań. Badania prowadzi Centrum Medyczne Synexus w maju i czerwcu. W pakiecie bezpłatnych badań są:
  - lipidogram (poziom cholesterolu i trójglicerydów)
  - morfologia (ogólne badanie krwi)
  - kreatynina (ocena pracy nerek)
  - glukoza (hemoglobina glikowana przy cukrzycy)

  Osoby ze zdiagnozowaną chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego i/lub biodrowego mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarskiej i bezpłatnego badania densytometrycznego (gęstości kości).
  Na badania trzeba się mówić, dzwoniąc pod numer: 22-203-03-00.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Stomatolog Wrocław - bezpłatny przegląd

   MonikS

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Można też skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w Yes Dent i konsultacji. Zęby są ważne dla wszystkich, ale szczególnie dla kobiet w ciąży. Kobiety w tym okresie są szczególnie...rozwiń całość

   Można też skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w Yes Dent i konsultacji. Zęby są ważne dla wszystkich, ale szczególnie dla kobiet w ciąży. Kobiety w tym okresie są szczególnie narażone na kłopoty z uzębieniem, wiem coś o tym, bo właśnie jestem w trakcie leczenia. Na bezpłatny przegląd dentystyczny zarejestrujesz się przez Internet: http://yesdent.pl/zwiń

   Filmy

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama