Będzie remont V oddziału pulmonologicznego w szpitalu przy...

  Będzie remont V oddziału pulmonologicznego w szpitalu przy ul. Grabiszyńskiej

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Za kilka dni rusza kapitalny remont V oddziału pulmonologicznego w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Nie będzie ograniczenia przyjęć pacjentów. Prace potrwają trzy miesiące.
  Za kilka dni rozpoczną się prace remontowe, które mają poprawić komfort pobytu pacjentów w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Gruntownie odnowiony zostanie Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc V z pododdziałem intensywnego nadzoru pulmonologicznego. Koszt robót wynosi ponad 900 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu urzędu marszałkowskiego.

  – To będzie kapitalny remont oddziału, wymienione zostaną instalacje elektryczna oraz kanalizacyjna.
  W salach będzie wykonana przyłóżkowa instalacja przyzywowa. Chodzi o system do wzywania pomocy, który będzie zamontowany przy każdym łóżku – wylicza Lidia Malicka, zastępca dyrektora ds. finansowych w DCCHP. – Łazienki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Oddział ma już nowe łóżka i niezbędny sprzęt medyczny, wymagał natomiast modernizacji. Wykona ją warszawska firma Block. Prace rozpoczną się 29 sierpnia i potrwają do końca listopada.

  Na oddziale pulmonologicznym są 52 łóżka. Remont nie będzie miał wpływu na liczbę przyjmowanych pacjentów. Małgorzata Stasiewicz, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, podkreśla, że szpital nie może sobie na to pozwolić. Musi bowiem zrealizować kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

  – Postaramy się, by remont nie wiązał się z utrudnieniami w dostępie do świadczonych przez nas usług – mówi dyr. Stasiewicz. – Planujemy nie ograniczać przyjęć pacjentów.

  Remont będzie podzielony na trzy etapy. Poszczególne części oddziału mają być sukcesywnie wyłączane z użytku na czas prac.
  – Będziemy lokować pacjentów na innych oddziałach naszego szpitala. Przez trzy tygodnie, gdy wyłączonych będzie 26 łóżek, chorzy zostaną przeniesieni na oddział torakochirurgii – zapowiada dyr. Stasiewicz i dodaje: – Postaramy się ograniczyć do minimum niedogodności związane z remontem, by wszystkie oddziały pracowały bez zakłóceń.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Filmy

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama