Agatka nie ma roku, a już po raz drugi walczy o życie....

  Agatka nie ma roku, a już po raz drugi walczy o życie. Możesz pomóc

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Agatka nie ma roku, a już po raz drugi walczy o życie. Możesz pomóc
  1/5
  przejdź do galerii
  Rodzice małej Agatki z Wrocławia zbierają pieniądze na leczenie córki w USA. We wrześniu u dziewczynki wykryto zaawansowanego siatkówczaka lewego oka. Guz jest duży, ma 17×10 mm. Rak dosłownie zżera oko dziecka, choroba postępuje w zastraszającym tempie. W walce o życie dziewczynki liczy się każdy dzień i każda złotówka.
  Agatka Kobyłecka nie ma jeszcze roku, a już toczy drugą, trudną walkę o życie. Mała wrocławianka przyszła na świat w listopadzie 2015 roku. Jej rodzina drżała o nią, gdy jeszcze była u mamy w brzuchu. Badania wykazały, że dziecko ma wadę serca.

  Dwa miesiące po narodzinach, dziewczynka przeszła operację serca. Niestety, pojawiły się komplikacje. Wada okazała się bardziej rozległa, niż lekarze początkowo przypuszczali.
  Stan Agatki był bardzo ciężki – nie oddychała samodzielnie, a serce nie chciało podjąć pracy. Malutka wyszła jednak cało ze swojej pierwszej wielkiej walki i po trzech tygodniach pobytu w szpitalu w końcu rodzice mogli zabrać swój skarb do domu. Tam na siostrę czekało już dwóch starszych braci Michał i Paweł.

  Wydawało się, że wszystko będzie dobrze. Tymczasem na rodzinę Kobyłeckich spadł kolejny cios. Życie malutkiej Agatki znów jest zagrożone. We wrześniu lekarze postawili diagnozę, która brzmi jak wyrok: siatkówczak – złośliwy rak oka.
  – Tak bardzo byliśmy skupieni na sercu Agatki, że nawet nam do głowy nie przyszło, że może mieć raka – mówi Katarzyna Kobyłecka, mama dziewczynki. Jakiś czas temu zaniepokoiło ją, że córce czasem ucieka lewe oko. – Gdy mówiłam, że Agata czasem zezuje, niektórzy nawet tego nie widzieli.

  Przejmujący list mamy Agatki do córeczki

  Córeczko,
  moje serce już raz pękło, kiedy o mało nie umarłaś po operacji serduszka...
  Mój świat się wówczas zatrzymał, to miał być koniec... Ale ty wymknęłaś się śmierci!
  Wyszłaś z tego zwycięsko! Obiecałam sobie, że już nigdy nie stanie ci się krzywda, że ochronię cię przed całym złem tego świata...
  Tak się jednak nie stało - RAK był sprytniejszy!
  Ten cichy podstępny drań wśliznął się przez oczko do twojego ciała zupełnie niepostrzeżenie!
  Masz 10 miesięcy i przyjmujesz chemię!
  Koszmar każdego rodzica - BEZSILNOŚĆ!
  Nie poddam się, wywalczę ci życie i zdrowie!
  Z serduszkiem dałaś radę sama, z RAKIEM rozprawimy się z tobą wszyscy RAZEM!
  Kocham MAMA...


  Lekarze też uspokajali, że zez u niemowląt to częsta przypadłość. Matki jednak mają jakiś szósty zmysł, który każe im działać, nawet, gdy wszyscy dookoła mówią, że nie ma zagrożenia. Pani Katarzyna poszła do okulisty. Odtąd sprawy potoczyły się już szybko. Lekarz wykrył w lewej gałce ocznej guz i skierował dziecko na dalsze badania do kliniki okulistyki w szpitalu przy Borowskiej. Tam 20 września rodzice Agatki usłyszeli najgorsze: siatkówczak. Kobyłeccy jeszcze tego samego dnia pojechali z córką do Warszawy, do Centrum Zdrowia Dziecka. Tam Agatka dostała pierwszą dawkę chemii. Jutro wrocławianie jadą do Warszawy na kolejną dawkę.

  – Bardzo się martwimy. Bo chemioterapia ogólna osłabia cały organizm, a więc także serce – mówi pani Katarzyna. – Dlatego tak nam zależy na leczeniu w Nowym Jorku, bo tam lekarze podadzą chemię bezpośrednio do oka.

  O leczeniu w Stanach Zjednoczonych, gdzie wcześniej głównie dzięki finansowemu wsparciu internautów poleciała m.in. dwuletnia Bianka z Wrocławia i trzyletni Olek z Lubania, rodzice Agatki pomyśleli jako o jedynej szansie dla ich córeczki. Ze względu na operację serca lekarze z USA nie od razu podjęli się leczenia.
  – Przeanalizowali całą dokumentację medyczną, ale w końcu podjęli się leczenia. Tam na miejscu Agata też będzie miała konsultację kardiologiczną, dlatego że chemia podawana jest do oka przez tętnicę udową i będzie musiała przejść obok serca, ale wierzymy, że wszystko się uda. Lekarze tam są bardzo doświadczeni – mówi pani Katarzyna. Nie traci nadziei, że jej córka wyzdrowieje. I bardzo prosi o pomoc.

  Koszt leczenia w USA przekracza możliwości rodziców, rodziny i przyjaciół, kwota jest zaporowa i dla nich samych niemożliwa do zdobycia. Potrzeba bowiem 1,4 mln zł.

  Liczy się każda złotówka. Agatce można pomóc, wpłacając datki na następujące konto:

  FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI
  UL. ZAGÓJSKA 2/4 /85
  04-101 Warszawa
  PKO Bank Polski SA
  90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
  tytułując przelew:
  „DAROWIZNA DLA AGATKI”

  Do wpłat zagranicznych
  Swift:BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
  IBAN: PL90102010420000890203244142
  tytułując przelew:
  „DAROWIZNA DLA AGATKI”

  SMS o treści AGATKA na nr. 79567 za 9zł netto (11,07zł brutto w tym VAT)
  SMS o treści AGATKA na nr. 76567 za 6zł netto (7,38zł brutto w tym VAT)

  Bianka ma się lepiej, Olek jest już w Polsce


  Dwuletnia Bianka Drewnowska, której siatkówczak zaatakował oboje oczu, przebywa nadal w Nowym Jorku, gdzie otrzymuje kolejne dawki chemioterapii. Mama Bianki, pani Katarzyna napisała na Facebooku, kiedy będą znane efekty leczenia małej wrocławianki: „Około 20 października po kolejnym badaniu dna oka. To będzie już po jednej chemii ogólnej podanej w Polsce, a w USA po dwóch chemiach przez tętnicę udową do oczu oraz po jednym podaniu chemii w zastrzykach do obu oczek (do szklistki). Wtedy będziemy wiedzieć coś więcej..."

  Olek Szymański z Lubania przeszedł w Nowym Jorku zabieg laserowy i wrócił już do Polski. 27 września jego rodzice napisali na Facebooku: „Olinek jest po badaniu u Dr Abramsona i wszystko wygląda rewelacyjnie. Oczko nie wymagało ŻADNEGO ZABIEGU!!! Dr jest zadowolony z rezultatu po użyciu lasera po ostatniej kontroli. Nie przewiduje na ten moment, aby oczko Olka w przyszłości potrzebowało chemioterapii. Kolejna wizyta za 6 tygodni (8.11.2016).”
  Czytaj także

   Komentarze (77)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uzdrowienie z raka i innych chorób dla każdego, kto potrzebuje pomocy.

   Victor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści


   "Heal me, o Lord, and I shall be healed; save me, and I shall be saved; for Thou art my praise". (Jeremiah 17:14)

   Healing of cancer and other diseases for everyone who needs help.

   In Ukraine in...rozwiń całość


   "Heal me, o Lord, and I shall be healed; save me, and I shall be saved; for Thou art my praise". (Jeremiah 17:14)

   Healing of cancer and other diseases for everyone who needs help.

   In Ukraine in Dnepropetrovsk, in the Church in honour of the martyrs and unmercenaries Cosmas and Damian is the miraculous icon of St. Luke the Confessor who cures cancer and other diseases, this was written in the newspaper "the Star 4" city Kryvyi Rih, room 8-1048 for January 2008. Title of the article "What Shrine will help you to heal." Church phone: code +380562 - 47 17 15 and +380562-47-69-40.

   Second, this miraculous icon of the virgin "Hodegetria" which cures cancer and other diseases. The city of Novomoskovsk, village Kulebovka. phone: +380569358904 and +38056259000, in the Holy protection Church.

   Documented cases of real healing !

   l монастырские рецепты – архим. георгий - Самое ... - LiveInternet

   http://www.liveinternet.ru/tags/%CC%CE%CD%C0%D1%D2%DB%D0%D1%CA%C8%C5+%D0%C5%D6%C5%CF%D2%DB+%96+%C0%D0%D5%C8%CC.+%C3%C5%CE%D0%C3%C8%C9

   Answer: "of Course, with such a serious disease as cancer, require accurate medical diagnosis and supervision of medical professionals. This collection, referred to, has already been tested by many people, and many he helped. Used this collection and those from which conventional medicine was forced to give up, and those who just learned about his illness in the early stages. Came a man, he was discharged from the hospital in a hopeless condition with a diagnosis of lung cancer, as you know, lung cancer is hardly treated, but I decided to give him the fee. Don't know how many he took, but he came to me after 3.5 years — live... Recommended collection treats malignant tumor; updates the structure of cells throughout the body; has no contraindications, the name of the herbs:

   Sage ......................... 35 g

   Nettle ......................... 25 g

   Briar ........................ 20 g

   Helichrysum..................... 20 g

   Bearberry....................... 20 g

   Series ........................... 20 g

   Wormwood ............... 15 g

   Yarrow ................ 10 g

   Daisy .......................... 10 g

   The dried flowers ........................ 10 g

   Thyme .......................... 10 g

   Buckthorn bark ................. 10 g

   Birch buds ............. 10 g

   Trifol or Lipa ........... 10 g

   Cottonweed ........................ 10 g

   Motherwort ....................... 10 g

   Collection of good chop and mix. Then take 6 tablespoons collection (25 g), put in an enamel pan, pour 2.5 liters of boiling water, infuse on very low heat (95° — without boiling!!!) exactly 3 hours. 3 hours, the decoction evaporated to a smaller volume and become concentrated. After 3 hours strain the broth, cool and refrigerate. To drink in the form of heat to 1 tablespoon (in very severe cases for 3 tbsp) 3 times a day 1 hour before meals. The course of treatment is 30 days, then a break for 10-12 days and repeat the treatment again for fixing. Infusion stored in the refrigerator until it is done. Don't forget when brewing herbs to add to teas or infusions of Holy water (preferably Epiphany) — a few drops".

   http://www.pravoslavie.ru/put/59568.htm

   http://hram-troicy.prihod.ru/ikony_bozhiejj_materi/view/id/1137635

   http://womanway.com.ua/article/svjatye-mesta-v-ukraine-kotorye-objazatelno-stoit-posetit/

   http://www.pochaev.org.ua/?pid=1470

   http://www.diveevo.ru/127/

   http://lib.pravmir.ru/library/readbook/2257

   http://www.unian.net/politics/790562-nastoyatel-hrama-v-kieve-proishodyat-istseleniya-ot-ikonyi-nikolay-uteshitel.html

   http://bezb.info/posts/11-monastyrskie-recepty-lechenija-raka-ot-otca-georgija-podborka-statei-po-lecheniyu-raka.html

   http://mission-center.com/wonders/131-moshi-svytih/2655-chudesa-mochi-ischeleniy-ot-mochei-ilii-murimca

   http://www.molodost.in.ua/news/3708/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Agatka będzie zdrowa

   xvx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Agatko - wierzę, że za kilka dni cała suma zostanie zebrana a Ty pojedziesz do NYC po zdrowe oczko! Pozdrawiam, przelew zrobiony. Pozdrawiam :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wspieramy

   Znajoma (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Nikomu nie życzę tych cierpień, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Wierzę, że istnieją dobrzy ludzie, którzy pomogą. Życzę powodzenia i wytrwalosci dla Całej rodziny Agatki. Modlę się za tą...rozwiń całość

   Nikomu nie życzę tych cierpień, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Wierzę, że istnieją dobrzy ludzie, którzy pomogą. Życzę powodzenia i wytrwalosci dla Całej rodziny Agatki. Modlę się za tą Kruszyne. Udostepniajcie posty i płacicie ile możecie. Razem możemy więcej!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdrówka Mała Istotko!

   J (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Szybkiego powrotu do zdrówka dla Ciebie Agatko! Kasa poszła na konto. Pomagajmy sobie nawzajem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Średniowiecze ï Ciemnogròd

   Koń. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Ciemnogròd nie rozumie że koszty leczenia medycznego pokrywa kasa ubezpieczenia zdrowia. To ich zasrany obowiązek. Żebranie o pieniądze w Gazecie to kryminał i głupota ludzka.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aha

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nazywasz to żebraniem?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy to dziecko ma FAS?

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   zanik rynienki nosowo wargowej, fałda na oczach.. Czy Agatce dolega jedynie siatkówczak?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ten pan ma mózg?

   Pomoc dla tego pana! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   zanik mózgu, łyse zakola, fałdy wyprostowane.. Martw się lepiej o siebie ;) bez Ciebie też damy radę ;P

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ręce opadają

   terror-machine (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   czy ty jesteś normalny? czy zwyczajnie brak ci akceptacji i szukasz znajomych o takim samym poziomie ymtelygencji

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chora już była w wieku płodowym

   słaby organizm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

   wczoraj serce dzisiaj rak a jutro białaczka. No cóż


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biedny

   Bardzo biedny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jejku chciałbym Ci pomóc ale już chyba się nie da :/ Ale za to Agatce można! I to bez CIEBIE!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   słaby organizm

   terror-machine (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   weź rozpęd, schyl się a ściana sama cie znajdzie :/ powtórz tą czynność trzykrotnie. Agacie uda się pomóc, tobie już nie :/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   siatkowczak jest czesty z powodu in vitro

   aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   coz kiedys siatkowczak byl bardzo rzadki , teraz jest czestszy z racji na zwiekszenie in vitro, kazdy lekarz to wie, ale oczywiscie publicznie mowic nie wolno, bo in vitro takie wspaniale i postepowe


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ago, chyba ci ...

   Eusebio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   ...czarno sukienkowi namieszali tobie ostro pod "sufitem " !!! Jeżeli masz możliwości aby leczyć się psychiatrycznie ,to uczyń to jak najszybciej ! Potem może być za póżno ! Zacznieś myśleć...rozwiń całość

   ...czarno sukienkowi namieszali tobie ostro pod "sufitem " !!! Jeżeli masz możliwości aby leczyć się psychiatrycznie ,to uczyń to jak najszybciej ! Potem może być za póżno ! Zacznieś myśleć mózgiem zindoktrynowanych przez Prezesa posłów PiS ! A,to już będzie choroba ,ciężka !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   siatkowczak jest czesty z powodu in vitro

   terror-machine (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   katar też jest przez in vitro :/ co ma piernik do wiatraka? przeczytałaś chociaż cały artykuł? Agatka ma dwóch braci więc wniosek nasuwa się chyba sam, o jakim in vitro piszesz?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do redakcji

   terror-machine (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Szanowna redakcjo, mam prośbę czy możecie pod tym artykułem wyłączyć komentarze? ten temat dla jednych jest blachy jak widać po wpisach dla innych bardzo istotny. Przede wszystkim rodzice nie...rozwiń całość

   Szanowna redakcjo, mam prośbę czy możecie pod tym artykułem wyłączyć komentarze? ten temat dla jednych jest blachy jak widać po wpisach dla innych bardzo istotny. Przede wszystkim rodzice nie napisali tego listu żeby wzbudzić dyskusję zresztą totalnie bezsensowną, tylko po to żeby opisać dramat, który teraz przeżywają. Tak jak tu niektórzy tu nazywają żebractwem to jest poniżej godności człowieka, Agatce dzieje się krzywda dlatego trzeba jej pomóc! Do tych mało myślących nie macie ochoty się dołączyć do pomocy wasza sprawa ale nie komentujcie w taki sposób, rodzice Agatki mają już dużo zmartwień na głowie, więc oszczędźcie im proszę takich komentarzy. Mam nadzieję, że moja prośba o zamknięcie w tym temacie komentarzy będzie pozytywnie rozpatrzona zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZNOWU ŻEBRY?

   Stop DTR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

   A fundujcie darmową wycieczkę do USA! Ja nie mam zamiaru...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odp znów zebry itp....

   Damian M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Idioci tu chodzi o dziecko, osobiście znam tatę Agatki wspaniały człowiek, córcia jego cud nie ma jeszcze roku, a tu coś takiego więc ja proszę i błagam Was wszystkich jeżeli palicie papierosy to...rozwiń całość

   Idioci tu chodzi o dziecko, osobiście znam tatę Agatki wspaniały człowiek, córcia jego cud nie ma jeszcze roku, a tu coś takiego więc ja proszę i błagam Was wszystkich jeżeli palicie papierosy to blagam poświęcić 1 paczkę, jeśli lubisz piwo poświęć 4 wpłacić choć 10 zł. Biedniejszy nie będziesz korona Ci z głowy nie spadnie ale błagam jako kolega jej taty wpłacić chociaż 10 zł. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZNOWU ŻEBRY?

   terror-machine (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Wiesz co? zobowiązuję się, że po tej akcji dla Agatki zajmę się żebraniem dla Ciebie na nowy mózg bo w tym ci się fałdki poprostowały

   Filmy

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama