Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Dwie bramki na zakończenie 10. kolejki. Zagłębie Lubin na wyjeździe pokonało Górnika Zabrze 2:0. Przed przerwą gola strzelił Serhij Bułeca, w doliczonym czasie wynik ustalił Mateusz Wdowiak. Po zmianie stron przeważali gospodarze, lecz wyrównujące trafienie Kamila Lukoszka zostało anulowane.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:2

W całym meczu Górnik oddał przeszło dwadzieścia strzałów. Czego zabrakło? Dziś akurat precyzji. Dobre sytuacje były zarówno przed jak i po przerwie. Sam Lukas Podolski kopnął przynajmniej pięć razy; raz tuż obok słupka, innym razem mocno, ale w sam środek bramki. Fatalne było pudło z końcówki, gdy uderzył na siłę wysoko nad poprzeczką. Zespół Jana Urbana osunął się na szesnaste miejsce. To już piąta porażka w sezonie.

Sędzia Wojciech Myć dwukrotnie został zaproszony przed monitor VAR, żeby podjąć decyzje o akcjach bramowych. Tuż przed zmianą stron nie uznał trafienia Aleksa Ławniczka. Jak się okazało strzał stopera Miedziowych poprzedził ofsajd.

W drugiej połowie rozjemca Lublina odwołał bramkę wyrównującą. Powtórki odkryły to, czego nie było widać z boiska. Otóż Kamil Lukoszek odepchnął Mateusza Grzybka, zanim skierował piłkę do siatki.

Odwołana bramka dla Zagłębia
Odwołana bramka dla Zagłębia Canal+ Sport

O zwycięstwie przeciętnie grającego Zagłębia przesądziła tak naprawdę akcja sprzed przerwy. W 36 minucie po zagraniu Kacpra Chodyny z lewej strony to Serhij Bułeca przełożył piłkę z jednej nogi na drugą, po czym kopnął precyzyjnie przy lewym słupku. Ukrainiec miał też okazję na efektownego gola z dystansu, ale minimalnie chybił celu.

Bohater Zagłębia (oprócz gola ma trzy asysty) nie wyszedł na drugą połowę z powodu problemów gastrologicznych. Z tego co ustalił Cezary Olbrycht Canal+ Sport wynikało, że pomocnik uskarżał się w szatni na ból w brzuchu - dlatego resztę meczu dograł Marek Mróz.

W doliczonym czasie Górnik rzucił wszystkie siły do odrabiania strat. Wędrówka bramkarza Daniela Bielicy w 96 minucie w pole karne Zagłębia skończyła się łatwym golem Mateusza Wdowiaka.

Dzięki wygranej Zagłębie awansowało na piąte miejsce. Uzbierało tyle samo punktów co Raków Częstochowa i Jagiellonia Białystok. Te zespoły mają jednak do rozegrania o jedno spotkanie więcej.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica - 3
  • Boris Sekulić - 3 (Robert Dadok - bez oceny)
  • Rafał Janicki - 3
  • Kostas Triantafyllopoulos - 3
  • Kamil Latoszek - 4 (Lawrence Ennali - bez oceny)
  • Damian Rasak - 3
  • Dani Pacheco - 3 (Szymon Czyż - bez oceny)
  • Erik Janża - 3
  • Daisuke Yokota - 2 (Adrian Kapralik - bez oceny)
  • Lukas Podolski - 3
  • Sebastian Musiolik - 2 (Piotr Krawczyk - 3)

Zagłębie Lubin

• Sokratis Dioudis - 4
  • Mateusz Grzybek - 2 (Bartłomiej Kłudka - 3)
  • Bartosz Kopacz - 3
  • Aleks Ławniczak - 4
  • Mikkel Kirkeskov - 3
  • Kacper Chodyna - 4
  • Damian Dąbrowski - 4 (Marko Poletanović - 3)
  • Tomasz Makowski - 3 (Arkadiusz Woźniak - bez oceny)
  • Serhij Bułeca - 4 (Marek Mróz - 4)
  • Tomasz Pieńko - 2 (Mateusz Wdowiak - 4)
  • Juan Munoz - 3
Odwołana bramka dla Górnika
Odwołana bramka dla Górnika Canal+ Sport

Piłkarz meczu: Kacper Chodyna
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

PKO Ekstraklasa. No i jak tu nie kochać naszej ligi? W środę Pogoń Szczecin w przewadze liczebnej przegrała z Legią Warszawa u siebie 3:4, żeby w niedzielę rozbić już Lecha Poznań aż 5:0. Siódmy raz z rzędu, czyli rekordowy w historii wygrał nowy-stary lider Śląsk Wrocław, zaskoczyła też Jagiellonia Białystok ogrywając wspominaną Legię i Ruch Chorzów, który potencjalnie golem w ostatniej akcji meczu uratował posadę trenera Jarosława Skrobacza. W naszej jedenastce znajdziecie:-- wyłącznie seniorów- czterech Polaków, dwóch Rumunów, Belga, Czecha, Hiszpana, Norwega i Ukraińca- po dwóch piłkarzy Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin, po jednym Cracovii, Korony Kielce, Piasta Gliwice, Puszczy Niepołomice, Rakowa Częstochowa, Ruchu Chorzów i Śląska Wrocław

Jedenastka 10. kolejki PKO Ekstraklasy według GOL24. Pogoń w...