Zagłębie Lubin ograło Bułgarów w Turcji (Video)

Przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z bułgarskim Beroe Stara Zagora 2:1. Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Bartosz Slisz oraz Bartłomiej Pawłowski.

Trener Mariusz Lewandowski w sparingu z 4. drużyną bułgarskiej Prava Ligi (odpowiednik polskiej Ekstraklasy - przyp. red.) postanowił wystawić różne jedenastki. Niestety na murawie wciąż nie pojawił się wracający do pełnej dyspozycji Filip Starzyński.

Zabrakło także nowego bramkarza Piotra Leciejewskiego oraz będącego o krok od transferu do angielskiego Crystal Palace Jarosława Jacha.

Prowadzenie Beroe dał w 15 minucie Anton Karaczanakow (wyp. wypożyczony do Starej Zagory z Cracovii). Do wyrównania doprowadził 10 minut później Bartosz Slisz, który wykończył ładną indywidualną akcję Patryka Tuszyńskiego. Rozstrzygnięcie zapadło w 37 min, kiedy to Bartłomiej Pawłowski przymierzył zza pola karnego.

Cały mecz:

Dla „Miedziowych” to drugie sparingowe zwycięstwo w tym roku. Wcześniej, jeszcze w Lubinie, wygrali z Odrą Opole 3:0. Kolejny test mecz w Turcji rozegrają w poniedziałek, a ich rywalem będzie rosyjska Anży Machaczkała.

Zagłębie Lubin - Beroe Stara Zagora 2:1 (2:1)
Bramki: Karaczanakow 15 - Slisz 25, Pawłowski 37.
Zagłębie:**(1 połowa): Polacek - Balić, Guldan, Szota, Czerwiński, Bonecki, Slisz, Żyra, Jagiełło, Pawłowski, Tuszyński. (2 połowa): Hładun - Pietrzak, Jończy, Kopacz, Todorovski, Matuszczyk, Kubicki, Pakulski, Andrzejczak, Moneta, Mazek. Beroe:** Perniš (46. Argiłaszki) - Żelew (62. Achmed), Widanow (62. Bandałowski), Iwanow (62. Chadżijew), Leoni (62. Penew) - Karaczanakow (62. Enew), Ohene (62. Katō), Rajnow (62. Dinkow), Gawow, Conew (62. Adamović) - Kamburow (62. Negruţ).