Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1. Balić niczym wieża, głową nad obrońcami (WYNIK, 21.08.2020, relacja, bramki, gole, skrót)

01.03.2020 lubin mecz ekstraklasa pilka nozna zaglebie lubin - slask wroclaw zawodnicy z lubina w pomaranczowych strojach nz sasa balicgazeta wroclawskapiotr krzyzanowski/polska press grupa Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
ZAGŁĘBIE LUBIN - LECH POZNAŃ 2:1 (WYNIK, 21.08.2020, relacja, bramki, gole, skrót). Dobry początku sezonu dla Zagłębia Lubin. Miedziowi przegrywali z Lechem 0:1, ale odrobili straty i zgarnęli trzy punkty.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (WYNIK, 21.08.2020, relacja, bramki, gole, skrót)

Terminarz sezonu 2020/21 sprawił, że Alan Czerwiński bardzo szybko wrócił do Lubina. Były obrońca Zagłębia znalazł się w podstawowym składzie Lecha na mecz z Miedziowymi. Tego wyjazdu, nie będzie jednak miło wspominać.
W składzie gospodarzy także pojawili się debiutanci. Martin Sevela od początku postawił na wypożyczonego z duńskiego Broendby napastnika Samuela Mraza, a także byłego pomocnika Korony Kielce Jakuba Żubrowskiego.

Mraz na listę strzelców mógł wpisać się już w pierwszej połowie, ale jego strzał nogami obronił Bednarek. Chwilę później na prowadzenie wyszedł Lech. Gola strzelił Szwed Ishak, a chwilę później sędzia Bartosz Frankowski zaprosił piłkarzy na przerwę.
„Kolejorz” po pierwszych trzech kwadransach prowadził zasłużenie. Po prosty dysponował większym potencjałem i potrafił to wykorzystać. Trzeba jednak przyznać, że miejscowi momentami całkiem solidnie radzili sobie w obronie, a kiedy była taka możliwość, sami kontratakowali.

W drugiej części mecz się wyrównał, chociaż to nadal Lech Poznań był bardziej konkretny. Do czasu.

Końcówka należała do doświadczonego Sasy Balicia. Czarnogórzec świetnie wykorzystał dwa dośrodkowania z rzutów rożnym i w pięć minut dwukrotnie pokonał strzałem głową Filipa Bednarka, niespodziewanie dając gospodarzom prowadzenie 2:1. Trener Dariusz Żuraw po drugim golu dla Zagłębia tylko pokiwał głową z niedowierzaniem. Bo co mógł zrobić innego?

W ostatnich minutach Zagłębie broniło się mądrze i na inaugurację ligi zgarnęło trzy punkty.