Kto wygrał wybory samorządowe między innymi w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich czy Zabrzu? W okręgu numer 5, obejmującym miasta Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze, kandydaci z jedenastu list ubiegali się o pięć mandatów na czterdzieści pięć w całym sejmiku.
Mandaty radnych w okręgu nr 5 zdobyli:
Podział będzie znany po spłynięciu wszystkich danych.
Listy zarejestrowane w okręgu nr 5
Lista numer 1 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
- Dorota Jolanta Tobiszowska – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 57 lat
- Dariusz Jarosław Iskanin– miejscowość zamieszkania: Piekary Śląskie, wiek: 58 lat
- Maria Teresa Nowak – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 73 lata
- Witold Kazimierz Berus – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 64 lata
- Tadeusz Antoni Wita – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 65 lat
- Bogusława Szydłowska – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 57 lat
- Mariusz Bogusław Arendarski – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 38 lat
Lista numer 2 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
- Tomasz Bogdan Brzezina – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 48 lat
- Daniel Krawczyk – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 43 lata
- Rafał Bogdan Kudlik – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 27 lat
- Magdalena Agnieszka Chuchla – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 43 lata
- Małgorzata Joanna Tinschert – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 33 lata
- Katarzyna Ryszka – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 30 lat
- Jarosław Klaudiusz Klimczak – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 44 lata
Lista numer 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe
- Aleksandra Monika Poloczek – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 49 lat
- Dariusz Roman Bochenek – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 58 lat
- Magdalena Maria Gębczyńska – miejscowość zamieszkania: Gliwice, wiek: 41 lat
- Katarzyna Małgorzata Rubinkowska-Wasylowska – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 52 lata
- Jerzy Adam Bogacki – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 66 lat
- Joanna Maria Masarczyk-Bełz – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 67 lat
- Mariusz Andrzej Wal – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 42 lata
Lista numer 4 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica
- Marcin Tomasz Grzybowski – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 42 lata
- Jakub Leszek Nowak – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 41 lat
- Anna Krystyna Kuncewicz – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 56 lat
- Małgorzata Krystyna Groniewska – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 68 lat
- Beata Teresa Kamińska – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 48 lat
- Leszek Ryszard Nowak – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 65 lat
- Anna Katarzyna Kochel – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 47 lat
Lista numer 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska
- Adam Andrzej Koczyk – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 41 lat
- Urszula Magdalena Koszutska – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 65 lat
- Marek Stanisław Kopel – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 68 lat
- Magdalena Patrycja Laskowska-Papior – miejscowość zamieszkania: Świętochłowice, wiek: 45 lat
- Dawid Arkadiusz Lipiński – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 34 lata
- Karolina Elżbieta Wadowska – miejscowość zamieszkania: Piekary Śląskie, wiek: 42 lata
- Tomasz Radosław Chorab – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 52 lata
Lista numer 6 – Komitet Wyborczy Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”
- Jarosław Stefan Malinowski – miejscowość zamieszkania: Tarnowskie Góry, wiek: 62 lata
- Piotr Janusz Wierusz – miejscowość zamieszkania: Biskupice, wiek: 22 lata
- Katarzyna Aleksandra Złotowska – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 39 lat
- Eryk Marek Wieczorek – miejscowość zamieszkania: Złoty Potok, wiek: 31 lat
- Katarzyna Beata Tomzik – miejscowość zamieszkania: Skowronów, wiek: 45 lat
Lista numer 7 – Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
- Krzysztof Henryk Marek – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 28 lat
- Beata Baran – miejscowość zamieszkania: Skoczów, wiek: 49 lat
- Paulina Aniela Kramerska – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 21 lat
- Wojciech Brol – miejscowość zamieszkania: Ruda Sląska, wiek: 53 lata
- Mateusz Piotr Ściebior – miejscowość zamieszkania: Częstochowa, wiek: 33 lata
- Katarzyna Małgorzata Sczygieł – miejscowość zamieszkania: Bytom, wiek: 25 lat
- Janina Danuta Walendzik – miejscowość zamieszkania: Bytom, wiek: 62 lata
Lista numer 9 – Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Obrony Polski
- Rafał Jerzy Ostrowski – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 42 lat
- Anna Maria Moś – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 42 lat
- Wiktoria Dominika Kudyba – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 23 lat
- Ilona Mariola Rabikowska – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 53 lat
- Krzysztof Stanisław Więcek – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 50 lat
- Rafał Kowalski – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 33 lata
Lista numer 11 – Komitet Wyborczy Ślonzoki Razem
- Leon Swaczyna – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 70 lat
- Joanna Grażyna Krupa – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 48 lat
- Krzysztof Sergiel – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 63 lata
- Adam Leon Polarczyk – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 19 lat
- Justyna Barbara Sosnowska – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 50 lat
- Karina Izabela Kapica-Susek – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 40 lat
- Martin Jan Benigier – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 28 lat
Lista numer 13 – Komitet Wyborczy Normalny Kraj
- Michał Andrzej Baborski – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 34 lata
- Ewa Izabela Ziora – miejscowość zamieszkania: Częstochowa, wiek: 61 lat
- Patryk Paweł Wieczorek – miejscowość zamieszkania: Zawiercie, wiek: 30 lat
- Kamila Patrycja Matlakiewicz – miejscowość zamieszkania: Wilkowice, wiek: 23 lata
- Barbara Maria Reichert-Mazur – miejscowość zamieszkania: Szczyrk, wiek: 69 lat
Lista numer 14 – Komitet Wyborczy Ruch Autonomii Śląska
- Jerzy Zdzisław Gorzelik – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 52 lata
- Aleksandra Daniel – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 42 lata
- Wojciech Dinges – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 54 lata
- Anna Katarzyna Kubica – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 47 lat
- Łukasz Piotr Balczarek – miejscowość zamieszkania: Piekary Śląskie, wiek: 39 lat
- Iwona Irena Wolańska-Stachurska – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 49 lat
- Rafał Adrian Adamus – miejscowość zamieszkania: Chorzów, wiek: 51 lat
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?