Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie MPK szuka chętnych do pracy. Potrzebni kierowcy miejskich autobusów. Przewoźnik "za kółko" zaprasza też panie

Jarosław Jakubczak
Jarosław Jakubczak
Wideo
od 16 lat
Wrocławskie MPK szuka ludzi do pracy. Jeśli chcielibyście wozić pasażerów, jest ku temu okazja. Trwa wakacyjna rekrutacja i szkolenia. Zawód kierowcy autobusu wcale nie musi być tylko męskim zajęciem. Mile widziane są także kobiety. Jak zdobyć prawo jazdy i zostać kierowcą miejskiego autobusu? Przeczytajcie poniżej i zobaczcie FILM.

Ponad tysiąc kierowców i siedmiuset motorniczych wozi pasażerów wrocławskich autobusów i tramwajów. Miejski przewoźnik poszukuje kolejnych osób do pracy i organizuje wakacyjne szkolenia. W MPK zapewniają, że zawód kierowcy autobusu wcale nie musi być tylko męskim zajęciem. Mile widziane są także panie.

- To odpowiedzialna, ale też ciekawa praca dla ludzi z pasją – mówi Natalia Dera, która za kierownicą autobusu jeździ już 11 lat. Od dziecka marzyła, żeby zostać kierowcą tira. Później zakochała się w autobusach do tego stopnia, że na ręce wytatuowała sobie właśnie... autobus, w którym pracuje na co dzień.

Zostań kierowcą autobusy - przewoźnik organizuje szkolenia

W zajezdni przy ul. Obornickiej we Wrocławiu od kilku lat funkcjonuje ośrodek szkolenia kierowców. Jeśli zdecydujemy się na pracę w MPK, przewoźnik na ustalonych warunkach sfinansuje nam taki kurs.

- Oczywiście trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje. Być zdrowym i przejść badania. Nie ma się czego obawiać, kandydatom pomagamy na każdym etapie rekrutacji. Można się do nas zgłosić, wszystko wytłumaczymy i dokonamy wstępnej weryfikacji - mówi Tomasz Szpak, instruktor nauki jazdy w MPK Wrocław.

Szkolenia prowadzone są na rożnych autobusach, również tych najdłuższych - przegubowych. Tylko nieliczne ośrodki w Polsce szkolące kandydatów na kierowców posiadają takie pojazdy.

- Co ważne, praktyczne szkolenia obywają się też na trasach, po których jeżdżą wrocławskie linie MPK - dodaje instruktor.

Kurs trwa około trzech miesięcy i zakończony jest egzaminem wewnętrznym i państwowym. Dla kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B, to minimum 60 godzin. Zanim jednak nowo upieczeni kierowcy zaczną wozić pasażerów samodzielnie, kolejne minimum 60 godzin muszą przejeździć jeszcze w towarzystwie tzw. "patrona", czyli doświadczonego, odpowiednio wyszkolonego kierowcy. Pomaga on wdrożyć się w codzienne obowiązki i ocenia, jak zdobyta podczas kursu wiedza i umiejętności wykorzystywane są w praktyce.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska