Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do z Master Mazovia Cup wrócił z workiem medali

RED.
Zawodnicy Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do, prowadzeni przez Adama Alenowicza i Łukasz Sudaka, podczas międzynarodowego turnieju Master Mazovia Cup w Ciechanowie zdobyli łącznie 23 medale, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 15 brązowych.

W dniach 22-24.11.2019r. odbył się po raz 10 międzynarodowy turniej Master Mazovia Cup w Ciechanowie. Na matach do rywalizacji stanęło prawie 900 taekwondoków z 10 państw: Polski, Białorusi, Gruzji, Szwecji, Słowacji, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Indii i Korei oraz oczywiście liczna reprezentacji zawodników Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do. Zawodnicy Adama Alenowicza i Łukasz Sudaka zdobyli łącznie 23 medale, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 15 brązowych.

W 2020 roku w biało-czerwonych barwach nie zobaczymy czterech żużlowców, którzy wysłali zwolnienia lekarskie przed październikowym finałem Złotego Kasku: Macieja Janowskiego, Maksyma Drabika, Piotra Pawlickiego oraz Przemysława Pawlickiego. Szansę otrzyma natomiast m.in. debiutujący w roli reprezentanta kraju Jakub Jamróg (nowy nabytek Speed Car Motoru Lublin) czy Przemysław Liszka, junior Betardu Sparty Wrocław.

Ci żużlowcy zostali powołani do reprezentacji na sezon 2020 (GALERIA)

W seniorach WSKT znalazł się na 2 miejscy w klasyfikacji medalowej zdobywając 2 złota w walkach kobiet do 50kg (Karolina Budnik), walk mężczyzn do 70kg (Kacper Wołejszo), oraz 3 srebra i 6 brązów. Trzeci złoty medal zdobył kadrowicz, junior Nikodem Lewandowski w kategorii walk do 62kg. Pozostałe medale klub zdobył w kategorii kadetów i juniorów młodszych. Na szczególne wyróżnienie zasługują występ Karoliny Kwaśniewskiej w kategorii układów uczniowskich (2 miejsce), oraz Alicji Hołdy która po bardzo ciężkich bojach w zawodniczkami między innymi z Białorusi i Rosji zdobyła swój pierwszy międzynarodowy brązowy medal w kategorii walk kobiet do 54kg, ulegając po zaciętej walce punkt za punkt z tryumfatorką kategorii Zhelezniak Viktorią z Ukrainy.

W zawodach uczestniczyła również Wrocławska Akademia Taekwon-do która zawody zakończyła zdobywając złoto w kategorii walk stopni uczniowskich do 78kg (Michalczuk Krzysztof) i dwa medale srebrnych.

ZGŁOŚ KANDYDATA! Sportowiec Roku 2019 na Dolnym Śląsku - 67. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej