MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski policjant zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan (ZDJĘCIA)

DAF
Policja Dolnośląska
Podinspektor Henryk Tonderys z wrocławskiej policji, zdobył złoty medal w kumite indywidualnym podczas rozgrywanych w Stambule Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan. Tonderys wygrał wszystkie swoje walki przed czasem. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął reprezentant Rosji, a trzecie ex aequo zawodnicy z Syrii i Irlandii.

Zawody odbywały się w dniach 30-31 maja w Stambule i zostały zorganizowane przez światową organizację International Japan Karate Association. W turnieju uczestniczyło blisko 350 zawodników z 21 krajów z całego świata, a gospodarzem imprezy był szef federacji IJKA sensei Sadashige Kato 9 dan.

W całym turnieju reprezentanci Polski zdobyli osiem medali, w tym cztery złote, jeden srebrny i trzy brązowe. Jedno „złoto” w kategorii open seniorów starszych, przypadło właśnie funkcjonariuszowi Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Henrykowi Tonderysowi.

Przypomnijmy, że wrocławski policjant już wcześniej odnosił spore sukcesy. Również w maju zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan.