Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławska Karta Seniora. Dlaczego warto ją mieć?

Bożena Kończal
Bożena Kończal
Wszyscy mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska, którzy ukończyli 60 lat mogą korzystać z różnych przywilejów, które daje im posiadanie Wrocławskiej Karty Seniora.
Wszyscy mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska, którzy ukończyli 60 lat mogą korzystać z różnych przywilejów, które daje im posiadanie Wrocławskiej Karty Seniora. pixabay
W stolicy Dolnego Śląska mieszka blisko 180 tysięcy osób w wieku powyżej 60 lat. To do nich adresowany jest program Wrocławska Kart Seniora, który już od 10 lat daje osobom starszym możliwość skorzystania z różnych zniżek i promocyjnych ofert. Pozwala im to nie tylko zaoszczędzić, skorzystać z ofert, na które nie zawsze by się zdecydowali, ale także daje im poczucie, że teraz, gdy są na emeryturze, miasto nie tylko o nich pamięta, ale w ten sposób docenia ich udział w rozwoju Wrocławia.

Wrocławska Karta Seniora - kto może ją dostać?

Wszyscy mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska, którzy ukończyli 60 lat mogą korzystać z różnych przywilejów, które daje im posiadanie Wrocławskiej Karty Seniora. Plastikową kartę przypominająca Urbancard czy kredytową może otrzymać każdy zainteresowany, jeśli spełnia następujące warunki: wiek, zamieszkanie we Wrocławiu i wypełnienie wniosku o jej wydanie.

Wrocławska Karta Seniora - jak ją zdobyć?

Wydanie karty jest bezpłatne. W zależności od wieku seniora karta ma określony kolor i ze zmianą koloru (poza dotychczasowymi) oferuje dodatkowe bonusy. W tym roku od stycznia do września wydano łącznie 2 412 Wrocławskich Kart Seniora: Srebrnych – 1532, Złotych – 736 oraz Szmaragdowych – 144. Szacuje się, że od początku programu Karty otrzymało 60 tys. seniorów. Dla tych, którzy nie korzystają jeszcze z Wrocławskiej Karty Seniora informacje o programie.

Wrocławska Karta Seniora - kto zajmuje się programem?

Organizacją programu Kart Seniora zajmuje się Wrocławskie Centrum Seniora (WCS), wchodzące w skład Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. WCS inicjuje i koordynuje kilkanaście nowatorskich projektów sprzyjających poprawie jakości życia osób starszych. Prowadzi też wiele długofalowych programów, które mają aktywizować osoby starsze. Działa na rzecz seniorów w mediach, środowisku pozarządowym i biznesowym.

Wrocławska Karta Seniora w trzech odsłonach

SREBRNA
Zapewnia osobom w wieku 60+ możliwość skorzystania z różnych zniżek i promocyjnych ofert takich jak:

  • darmowe lub zniżkowe wejścia na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i międzypokoleniowe (organizowane przez m.in.: teatry, kina, muzea, domy kultury, centra inicjatyw twórczych, stowarzyszenia, fundacje, firmy),
  • zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, rajdy terenowe
  • specjalne rabaty na usługi prozdrowotne, konsultacje i porady ze specjalistami i lekarzami
  • zniżki na wybrane produkty i usługi w sklepach, w salonach kosmetycznych,
  • teleedukacja zdrowotna.

Wykaz Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora wraz z ofertami jest na http://seniorzy.wroclaw.pl/dla-partnerow

Oferty i zniżki są na bieżąco aktualizowane, szczegółowe informacje na stronie http://seniorzy.wroclaw.pl/index.php/wroclawska-karta-seniora

https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-dziekuje-swoim-seniorom-z-jakich-przywilejow-moga-korzystac-osoby-60-w-stolicy-dolnego-slaska/ar/c1-15899255

ZŁOTA
Zapewnia osobom w wieku 75+ możliwość skorzystania z przygotowanych zniżek, promocyjnych ofert tych samych, które są dostępne w ramach Srebrnej Wrocławskiej Karty Seniora. Dodatkowo Złota Wrocławska Karta Seniora gwarantuje bezpłatną usługę przejazdu taksówką w projekcie Taxi75+ (dwa bezpłatne kursy w miesiącu).
Program skierowany jest do osób, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się komunikacją publiczną. Celem podróży może być wizyta w urzędzie, u lekarza specjalisty, w przychodni czy na cmentarzu.

Jak skorzystać z Taxi75
Najpóźniej 14 dni przed kursem należy zadzwonić pod numer telefonu 794 123 124 czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-17.00 i podać:
• numer Złotej Karty Seniora
• dzień i godzinę przejazdu
• adres, pod który ma przyjechać taksówka
• adres docelowy.
Należy poinformować, czy Seniorowi będzie towarzyszył opiekun (musi mieć minimum 16 lat). Jeżeli użytkownika Złotej Karty Seniora interesuje kurs powrotny, należy podać te same dane (powrót traktowany jest jako osobny kurs).
Transakcja rozliczana jest bezgotówkowo.
http://seniorzy.wroclaw.pl/index.php/wroclawska-karta-seniora

Karta Złota z programem Taxi75
Senior zainteresowany dodatkowo korzystaniem z programu Taxi75+ powinien zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia „Żółty Parasol”, ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu (w godz. 10-14), gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzyma Złotą Wrocławską Kartę Seniora z unikatowym numerem.

Złota Wrocławska Karta Seniora, upoważniająca do skorzystania z programu Taxi75+ (a także dotychczasowych zniżek i promocji), wydawana będzie także w mobilnych punktach na terenie całego miasta, których lista podana zostanie na stronach internetowych miasta i w materiałach promocyjnych.

SZMARAGDOWA
To projekt, który zapewnia wrocławianom w wieku 90+ promocyjne oferty przygotowane przez Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora oraz możliwość korzystania z bezpłatnych usług:
• strzyżenia i uczesania z dojazdem do domu seniora (1 raz na 3 miesiące)
• pedicure podologiczny + manicure z dojazdem do domu seniora
• pakietu wzrok i słuch (1 raz w roku):
wizyta optometrysty- kontrola wzroku, w tym zaćmy, kontrola ciśnienia oczu, wykonanie dwóch par okularów - do czytania lub chodzenia.
wizyta protetyka słuchu w domu seniora kontrola słuchu, serwis używanego aparatu, wymiana baterii w aparacie, wypożyczenie do domu na 1 tydzień nowego aparatu.
• naprawy protezy zębowej (1 raz w roku) - naprawa pękniętej lub złamanej protezy zębowej, wymiana lub uzupełnienie brakujących elementów protezy oraz higienizacja i odkamienianie protezy zębowej.
• sprzątania mieszkania i pranie (2 razy w roku)
• porządkowania grobów (1 raz w roku).
Pozostałe usługi jak akompaniator seniora, czy pomoc złota raczka zawieszone do czasu zakończenia pandemii.
Usługi można zamawiać telefonicznie: 668-010-083

Uczestnictwo w projekcie Szmaragdowej Wrocławskiej Karty Seniora wspiera osoby w wieku powyżej 90 lat w zaspokajaniu ich potrzeb psychofizycznych, społecznych oraz opiekuńczych. Ma służyć poprawie jakości i komfortu życia najstarszych mieszkańców Wrocławia.

Gdzie można otrzymać Wrocławską Kartę Seniora?
Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia który ukończył 60 lat i więcej.

Aby wyrobić Karty Srebrną (wiek 60+) lub Szmaragdową (wiek 90+)
Należy zgłosić się osobiście z dokumentem tożsamości do:
1. WCRS - Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, punkt informacyjny pok. nr 28, parter, poniedziałek - piątek, godz. 9-15, e-mail:[email protected],

www.seniorzy.wroclaw.pl

tel. 71-344-44-44
lub
WCRS - Przestrzeń Trzeciego Wieku, pl. Solidarności 1/3/5. punkt informacyjny pok. nr 318, III piętro, poniedziałek – piątek, godz. 9 -14, tel. 739-19-41-02

Uwaga!
Osoby, które z racji stanu zdrowia nie mogą osobiście dotrzeć do punktu wydawania kart, mogą wystawić upoważnienie wybranej przez siebie osobie. Na tej podstawie jest możliwość wydania Wrocławskiej Karty Seniora.

Dodatkowy bonus program Teleedukacja zdrowotna
Osoby, które posiadają Wrocławską Kartę Seniora mogą korzystać także z dodatkowych programów takich jak np. Teleedukacja zdrowotna. W tym bezpłatnym programie miejskim dowiedzą się, jak obsługiwać komputer i urządzenia telemedyczne do zdalnych pomiarów parametrów życiowych i jak połączyć się z lekarzem online. Projekt jest elementem propagowania idei SmartCity. Partnerami przedsięwzięcia są: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Telemedi. Projekt trwa do 20 grudnia 2021.

Gdzie odebrać bezpłatne zaproszenie?
Vouchery, będące zaproszeniem na bezpłatną wizytę edukacyjną, można odebrać osobiście w jednym z trzech miejsc, są to:
• Wrocławskie Centrum Seniora, przy pl. Dominikańskim 6 we Wrocławiu,
punkt informacyjny, pok. nr 28 na parterze, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15
• Przestrzeń Trzeciego Wieku przy pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu,
punkt informacyjny, pok. nr 318 na III piętrze, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-14
• Stowarzyszenie Żółty Parasol przy ul. Prusa 37-39, od poniedziałku do piątku w godz. 10-19.

Po otrzymaniu vouchera, dzwoniąc na numer infolinii w nim podany, należy umówić się na wizytę, w gabinecie telemedycznym w Centrum Handlowym Borek we Wrocławiu. Gabinet obsługiwany jest przez asystenta, który przeprowadza instruktaż obsługi urządzeń oraz pomaga i uczy seniorów obsługi komputera, w takim zakresie, by potrafili zdalnie połączyć się z lekarzem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska