Tak zmienia się ulica Miłoszycka. Niektórzy nie mieli tu...

  Tak zmienia się ulica Miłoszycka. Niektórzy nie mieli tu nawet szamba

  Zdjęcie autora materiału
  Weronika Skupin

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tak zmienia się ulica Miłoszycka. Niektórzy nie mieli tu nawet szamba
  1/13
  przejdź do galerii
  Do końca lutego 2017 ma potrwać przebudowa ulicy Miłoszyckiej we Wrocławiu. Okolicznych mieszkańców nowa jezdnia i chodniki oczywiście cieszą. Ale jeszcze większą radość sprawia im kanalizacja. Choć od centrum Wrocławia dzieli ich zaledwie pięć kilometrów, niektórzy nie mieli tu nawet szamba. - Zastaliśmy toalety na podwórzach – opowiada nam Piotr Bujnowski, kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji. Niektórzy wylewali ścieki wprost do starych odpływów deszczowych.
  Ulica Miłoszycka to ważny łącznik ze Swojczyc na ul. Bolesława Krzywoustego, w pobliże Korony. Na razie jednak nie można tamtędy przejechać: trwa wyczekiwany przez mieszkańców remont. Śledziliśmy postępy tej inwestycji. Część ulicy Miłoszyckiej wygląda na niemal skończoną, brakuje tylko ostatniej warstwy nawierzchni. Spory fragment drogi jest jednak nadal rozkopany. Jak zwykle pod ziemią można trafić na niespodzianki.


  Najpierw miasto wyremontowało ul. Kowalską, gdzie również położono kanalizację. Teraz przyszła pora na jej przedłużenie – ul. Miłoszycką. Tutaj na wykonawcę czekają podobne niespodzianki, jak na Kowalskiej. Pod ziemią można znaleźć różne sieci sanitarne czy też gazowe, trafił się nawet... nieczynny ropociąg. Firma Skanska kładzie nowe sieci, poszerza jezdnię, buduje chodniki. Na wszystkie prace ma czas do końca lutego 2017 i jeśli zima będzie łagodna, uda się w tym terminie puścić ruch ul. Miłoszycką. Dłużej mogą potrwać prace wykończeniowe, a do wiosny mogą poczekać nasadzenia zieleni.

  Jak mówi Piotr Bujnowski, kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji, droga oczywiście cieszy mieszkańców ul. Miłoszyckiej, ale nie tak jak kanalizacja. – Niektórzy nie mieli tu nawet szamba, zastaliśmy toalety na podwórzach – opowiada nam Bujnowski. Oprócz drewnianych toalet pamiętających czasy naszych dziadków czy też szamb, były inne rozwiązania. Niektórzy podpinali rury ściekowe do starych odpływów deszczowych. To jest i zawsze było nielegalne. Skanska musi uporządkować te kwestie budując teraz kanalizację: zarówno deszczową jak i sanitarną.

  Przy Miłoszyckiej budowana jest też przepompownia ścieków. Będą one tłoczone i odprowadzane rurą pod ul. Swojczycką i Strachocińską.

  Robotnicy pracujący przy przebudowie Miłoszyckiej zaobserwowali ciekawe zjawisko, na niespotykaną dotąd we Wrocławiu skalę. Wielu mieszkańców wzięło się za porządki i remonty w swoich domach. Kilka z nich zostało otynkowanych, w innym pojawiły się okna. W sąsiedztwie nowej, ładnej ulicy, wypada mieszkać w zadbanym domu.

  Zmieni się okolica kościoła. Przy pobliskim przedszkolu powstanie parking dla samochodów, by parafianie mieli gdzie zostawić auto przed mszą. Poszerzona została także jezdnia przy kościele, zostanie tam wygospodarowany chodnik i droga rowerowa.

  Ulica Miłoszycka będzie szersza, nawet dwukrotnie. Miejscami tam, gdzie prowadziła kiedyś stara jezdnia (ciasna, w obu kierunkach), będzie teraz tylko jeden pas, a drugi takiej samej szerokości został dodany obok. Droga przebiega też nieco innym torem, dalej od niektórych zabudowań. Będzie też chodnik wraz z drogą rowerową.

  Na skrzyżowaniu ul. Swojczyckiej i Miłoszyckiej powstaje rondo. Dzięki niemu łatwiej będzie wyjechać z Miłoszyckiej w Swojczycką. Widać już jego zarys.

  Obecnie nie można pojechać do centrum ul. Swojczycką w pobliżu skrzyżowania Miłoszyckiej, bo jest odnawiane także około 150 metrów Swojczyckiej w kierunku wyjazdu z miasta. Objazd prowadzi ul. Ludową, która wcześniej została do tego przystosowana. Tam także znalazła się nowa nawierzchnia i inwestor będzie się starał, aby miasto wyraziło zgodę na jej pozostawienie. Położony tam asfalt, nawet jako tymczasowy, jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż dotychczasowe kocie łby (formalnie na objazdach wykonawca ma pozostawić stan pierwotny, ale nie zawsze ma to sens).

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   frajer...

   DW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   szuturma wam kanalizacje robil ze swoimi ukrainacami?to sie cieszta...bedzieta mieli drozej a i sranie poplynie na miasto,hę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Grattis

   RA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Piasek leżał gratis to i otynkować chałupę się udało

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Remont przez małe "r"

   Walczak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Kilkanaście domów zyska kanalizację. A co z resztą domów. Na samej Miłoszyckiej 18 jest kilkanaście domostw (70 metrowy odcinek) i miasto nic nie robi. Ani wody, ani kanalizacji. WI zgotowały...rozwiń całość

   Kilkanaście domów zyska kanalizację. A co z resztą domów. Na samej Miłoszyckiej 18 jest kilkanaście domostw (70 metrowy odcinek) i miasto nic nie robi. Ani wody, ani kanalizacji. WI zgotowały mieszkańcom ulicy Miłoszyckiej komunikacyjne piekło! Za chwilę miasto znowu zapomni o Swojczycach na kolejne 50 lat...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Warto zauważyć

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Że, te paskudne walące się domy z zamurowanymi oknami są G m i n n e! A prywatne domy bardziej lub mniej, ale były zawsze zadbane. Miasto powinno sprzedać te działki. Temat jak mało gdzie we...rozwiń całość

   Że, te paskudne walące się domy z zamurowanymi oknami są G m i n n e! A prywatne domy bardziej lub mniej, ale były zawsze zadbane. Miasto powinno sprzedać te działki. Temat jak mało gdzie we Wrocławiu aktualny i kompromitujący właściciela. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na rondku jeden pas ? TIR wykręci ?

   alfa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niespodzianki

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Rozbawił mnie fragment o niespodziankach pod ziemią. Już myślałem, że jakieś skarby znaleźli, albo tunele ze złotym pociągiem, a tu tylko zwykłe instalacje.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Upss..

   Lola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Za wywóz szamba trzeba będzie płacić. Trudno się będzie przyzwyczaić...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czytanie ze zrozumieniem

   klara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Piszą wyraźnie K A N A L I Z A C J A. Zrozumiałaś co to jest?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Też nowe

   Ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Też będzie boleć, za przyłącze się płaci. No I potem co miesiąc. A tak było bez zobowiązań.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mieszkaniec Leśnicy

   qqq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   A w leśnicy robia kanalizacje I takich remontów nie będzie ani nowych chodników ani porządnego asfaltu na modernizowanych ulicach jak również na szutrowych Platanowa jajczarska itd. SKANDAL!!! Mozy...rozwiń całość

   A w leśnicy robia kanalizacje I takich remontów nie będzie ani nowych chodników ani porządnego asfaltu na modernizowanych ulicach jak również na szutrowych Platanowa jajczarska itd. SKANDAL!!! Mozy by GW zajęla się tym i nasz wielmoznie panujący Prezydent coś by w tej sprawie zrobił bo kultury jeśli chodzi o chodniki i ulice w Leśnicy to nie ma w ESK!!!!
   P.S.
   Tak poza tym to prawie cała Lesnica o inwestycje drogowe się prosi a jest całkowicie marginalizowana.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nalezy kary wymierzyc...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   jak ktos oproznia szambo to gleby, rzeki i innych miejsc do tego nie przeznaczonych!

   gdzie jest straż miejska?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama