Wyłączona z ruchu (za wyjątkiem mieszkańców) zostanie na całej długości w godzinach 8.00 - 23.00 al. Śląska.
Wjazd w obszar wyłączony z ruchu kołowego będzie możliwy dla pojazdów, których pasażerowie będą posiadać:
- VIP-owski bilet na imprezę wraz z kartą parkingową wydaną przez PZPN
- kartę parkingową wydaną przez PZPN,
- kartę parkingową wydaną przez PZPN
- kartę parkingową wydaną przez PZPN, którą otrzymały osoby niepełnosprawne wraz z biletem na imprezę
- bilet na imprezę - dotyczy taksówek.
Na czas dojazdu i wyjazdu przewidziano dojście do Stadionu od strony ulicy Lotniczej (pętla Pilczyce) dla uczestników dojeżdżających tramwajami, a od strony ulicy Królewieckiej (przystanek przy parkingu autobusowym) dla uczestników dojeżdżających autobusami.
Od godz. 22.15 sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach: Lotnicza - Bajana oraz Kosmonautów - Szczecińska zostanie przełączona w tryb pracy światła żółtego ostrzegawczego.
Od godz. 22.15 wyłączone z ruchu zostaną ulice:
- Pilczycka na odcinku od ul. Gwareckiej do ul. Śląskiej
- Maślicka i Królewiecka na całej długości
- Lotnicza od ul. Bajana do ul. Kosmonautów.
Ze względów bezpieczeństwa objęte nadzorem policji będą skrzyżowania:
Kosmonautów - Szczecińska
Kosmonautów - estakada przy ul. Szczecińskiej od zachodu
Lotnicza - Bajana
Pilczycka - Gwarecka
Królewiecka - Brodzka - Maślicka
Pilczycka - Popowicka - Milenijna
Pojazdy wyjeżdżające z parkingu na stadionie kierowane będą na zachód od ul. Śląskiej - jadące w stronę ul. Lotniczej kierunek AOW, jadące w kierunku ul. Królewieckiej - kierunek do ul. Głównej.
DOWÓZ WIDZÓW NA IMPREZĘ
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Galeria Dominikańska - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Pilczyce
Pilczyce - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Galeria Dominikańska
Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut w godzinach od 17:00 do 20:15 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej).
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Świdnicka - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Leśnica
Leśnica - Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - Podwale - Świdnicka - pl. Teatralny - Widok - Świdnicka
Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut w godzinach od 17:00 do 20:00 (ostatni kurs z przystanku "Świdnicka").
Tramwaje linii 10, 20 i T2 będą zatrzymywały się w obu kierunkach dodatkowo na przystanku zintegrowanym "Lotnicza (Stadion Miejski)" zlokalizowanym nad torami kolejowymi linii Wrocław - Głogów pomiędzy przystankiem Pilczyce a Glinianki.
S1
(autobusowa linia specjalna - obsługiwana przez autobusy przegubowe)
Rynek - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Al. Śląska - Królewiecka - Stadion Miejski
Stadion Miejski - Królewiecka - Pilczycka - Milenijna - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Rynek
Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut
w godzinach od 17:00 do 20:15 (ostatni kurs z Rynku).
S3
(autobusowa linia specjalna - obsługiwana przez autobusy przegubowe)
Port Lotniczy - Skarżyńskiego - Graniczna - Strzegomska - Muchoborska - Traktatowa - Gądowianka - Na Ostatnim Groszu - Lotnicza - Al. Śląska - Królewiecka - Stadion Miejski
Autobusy ww. linii specjalnych będą zatrzymywały się na wszystkich istniejących przystankach na trasie przejazdu (przystanki "na żądanie" będą obowiązywały również jako przystanki o statusie "na żądanie").
POWRÓT DO DOMU
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Pilczyce - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Galeria Dominikańska
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 3 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:40 przez 60 minut.
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Pilczyce - Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Leśnica
Grabowa - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Świdnicka
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 3 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:35 przez 60 minut (odjazdy z Grabowej) oraz
z częstotliwością co 10 minut przez 60 minut w kierunku Leśnicy (odjazdy z Pilczyc).
S1
(autobusowa linia specjalna - obsługiwana przez autobusy przegubowe)
Stadion Miejski - Królewiecka - Pilczycka - Hutnicza - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Rynek
Autobusy linii S1 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.
Na odcinku Pilczyce - Leśnica - Pilczyce zostanie uruchomiona linia 710 na następującej trasie:
Pilczyce - Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Trzmielowicka - Płońskiego - Leśnica
Leśnica - Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Pilczyce
Autobusy ww. linii będą zatrzymywały się na wszystkich istniejących przystankach na trasie przejazdu - kursy należy bezwzględnie skomunikować z tramwajami linii 10 i 20.
Dodatkowo przy odwozie kibiców zostaną uruchomione lub wydłużone trasy następujący linii:
- tramwaj linii 32PLUS odjeżdżający o godzinie 22:43 z Pilczyc wykona kurs do pętli Gaj przy ulicy Świeradowskiej;
- tramwaj linii 32PLUS odjeżdżający o godzinie 23:18 z Pilczyc wykona kurs do pętli Gaj przy ulicy Świeradowskiej;
- tramwaj linii 20 odjeżdżający o godzinie 23:00 z Pilczyc wykona kurs do Oporowa;
- autobus linii 128 odjeżdżający o godzinie 22:55 z Pilczyc wykona kurs do Zakrzowa;
- autobus linii 128 odjeżdżający o godzinie 23:11 z Pilczyc wykona kurs do Zakrzowa;
- autobus linii 103 odjeżdżający o godzinie 22:28 z Pracz Odrzańskich odjedzie o godzinie 22:43 (odjazd z przystanku przy Stadionie Miejskim o godzinie 22:58) wykona kurs do zajezdni przy ulicy Obornickiej przez pl. Jana Pawła II, Rynek i pl. Staszica;
- autobus linii 103 odjeżdżający o godzinie 23:02 z Pracz Odrzańskich (odjazd z przystanku przy Stadionie Miejskim o godzinie 23:16) wykona kurs do zajezdni przy ulicy Obornickiej przez pl. Jana Pawła II, Rynek i pl. Staszica;
- autobus linii 403 odjeżdżający o godzinie 22:34 z Leśnicy (odjazd z przystanku przy Stadionie Miejskim o godzinie 22:56) wykona kurs do zajezdni przy ulicy Obornickiej przez pl. Jana Pawła II, Rynek i pl. Staszica.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?