Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wirtualna fabryka, sklep czy magazyn wszystko w zasięgu ręki, wszystko po to, by móc praktycznie uczyć się biznesu

Bożena Kończal
Bożena Kończal
CSPB działa w jednopoziomowym budynku powstałym z połączenia dziewięciu kontenerów. Takie rozwiązanie daje w perspektywie możliwość szybkiej rozbudowy obiektu z zachowaniem dotychczasowej technologii.
CSPB działa w jednopoziomowym budynku powstałym z połączenia dziewięciu kontenerów. Takie rozwiązanie daje w perspektywie możliwość szybkiej rozbudowy obiektu z zachowaniem dotychczasowej technologii. Materiały prasowe
- Młodzi ludzie nie chcą dziś tylko słuchać wykładów, wolą grać, ćwiczyć - praktycznie zdobywać wiedzę. Nie ma już powrotu do takiej formy nauki jak była przed pandemią - powiedział dziś Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, podczas oficjalnego otwarcia Centrum Symulacji Procesów Biznesowych, który powstał na kampusie uczelni. Nie było tradycyjnej czerwonej wstęgi ani nożyczek, otwarcie nowego obiektu dydaktyczno-badawczego odbyło się wirtualnie.

Centrum Symulacji Procesów Biznesowych (CSPB) to unikatowe rozwiązanie w skali kraju. Studenci i naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego mają do dyspozycji interaktywną pracownię komputerową służącą do projektowania, modelowania, wizualnej symulacji i doskonalenia procesów biznesowych naszpikowaną najnowszymi technologiami komputerowymi, audiowizualnymi
(w tym zintegrowany system zarządzania sygnałem AV oraz technologii Virtual Reality - VR). Obiekt wykorzystywany będzie w procesie kształcenia studentów oraz do prowadzenia badań naukowych i realizacji projektów dla otoczenia biznesu.

CSPB działa w jednopoziomowym budynku powstałym z połączenia dziewięciu kontenerów. Takie rozwiązanie daje w perspektywie możliwość szybkiej rozbudowy obiektu z zachowaniem dotychczasowej technologii. Centrum podzielono na dwie strefy: projektowania procesów oraz strefę VR. W pierwszej można tworzyć modele procesów z wykorzystaniem systemów klasy Business Process Modeling Software, ich wizualnej symulacji 3D oraz prowadzić prace o charakterze doskonalącym i optymalizującym. W głównym pomieszczeniu znajduje się stanowisko trenerskie oraz 12 stanowisk dla uczestników zajęć.

Druga strefa - to VR - umożliwia śledzenie procesów oraz interaktywny udział w wirtualnych grach decyzyjnych. W sześciu boksach VR uczestnicy zajęć mogą, po nałożeniu gogli, brać aktywny udział w symulacji. Na razie do dyspozycji jest 20 WGD z obszaru: produkcji, logistyki transportowej i magazynowej, a także z procesów administracyjnych i handlowych.

Korzystający z pracowni będą mogli wcielić się w rolę menedżera sklepu branży budowlanej czy hurtowni spożywczej, sprawdzić swoje umiejętności jako kierownika produkcji czy na przykład dyrektora zakładu gospodarki odpadami. Będą mogli nauczyć się podejmowania decyzji finansów i rachunkowości. To komfortowe warunki do nauki, aby poznać specyfikę działalności danej firmy - nie trzeba się w niej zatrudniać i tracić czas na dojazdy - a podjęcie błędnej decyzji - nie wiąże się z narażeniem firmy na straty.

Inicjatorem powstania Centrum Symulacji Procesów Biznesowych jest dr. hab. Krzysztof Nowosielski, pasjonat wykorzystania nowoczesnej technologii w procesach kształcenia i badaniach naukowych. Obiekt powstał dzięki środkom z projektu PORTAL- Zintegrowanego Programu Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu współfinansowanego przez Unię Europejską.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska