Wioślarstwo: Brąz mistrzostw Polski zawodniczki z Wrocławia

PW
Ludmiła Pierzyńska z brązowym medalem mistrzostw Polski
Ludmiła Pierzyńska z brązowym medalem mistrzostw Polski Pegaz Wrocław
Zawodniczka Pegaza Wrocław Ludmiła Pierzyńska zdobyła brązowy medal w jedynce kobiet podczas wioślarskich mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend na poznańskiej Malcie. W kategorii dwójek podwójnych triumfowały brązowa medalistka igrzysk w Londynie Julia Michalska (Tryton Poznań) z klubową koleżanką Arianą Borkowską.

Pierzyńska do mety dopłynęła z czasem 08:41,16. Zwyciężyła Donata Vistaraite - Lotto Bydgostia WSB 8:03,40 przed Marią Springwald - AZS Kraków 8:33,61.

W Poznaniu startowała też inna zawodniczka Pegaza - Karolina Jania. Zajęła 8 lokatę w wyścigu jedynek wagi lekkiej.