Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiosenne zakupy. W tej wsi co drugi dom to sklep. Kupisz wszystko! Z Wrocławia to tylko godzina drogi. Poznajcie Czacz

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Na stoiska do handlu poprzerabiano wiele stajni, stodół i garaży. Przy ulicy ustawiono też namioty z towarem.
Na stoiska do handlu poprzerabiano wiele stajni, stodół i garaży. Przy ulicy ustawiono też namioty z towarem. Grażyna Szyszka
W tej wsi jest wszystko czego dusza zapragnie! Wielkopolski Czacz to jedyna taka wieś w Polsce. Na stoiska do handlu poprzerabiano obory, stodoły i garaże. Przy ulicy ustawiono też namioty pełne towaru. Można więc iść przez wieś, od obejścia do obejścia i szperać po straganach. Kiedy najlepiej jechać do Czacza?

Można tam kupić niemal wszystko, od używanych mebli, po sprzęt RTV i AGD, oświetlenie, odzież, szkoło, porcelanę. Są też rowery, zabawki, dywany, czy ozdoby. Do Czacza przyjeżdżają klienci niemal z całej Polski, bo to jedyna wieś – stragan w kraju. Żeby wszystko zobaczyć warto zarezerwować sporo czasu. No i mieć gotówkę.

- Górale mocno się targują! - śmieje się jedna z właścicielek namiotu wypełnionego po brzegi m.in. tapicerowanymi kanapami i ogromnymi sofami w stylu Ludwika XV. - Ale mamy tu wielu ludzi z Dolnego Śląska, czy okolic Warszawy. Nikt nie mówi, że daleko.

Co można kupić w Czaczu? Zobaczcie >>

Na stoiska do handlu poprzerabiano wiele stajni, stodół i garaży. Przy ulicy ustawiono też namioty z towarem.
Na stoiska do handlu poprzerabiano wiele stajni, stodół i garaży. Przy ulicy ustawiono też namioty z towarem. Grażyna Szyszka

Zobacz też:

Jak dojechać do Czacza?

Czacz to ładna wieś w gminie Śmigiel (powiat kościański) w południowej części województwa wielkopolskiego. Tuż przy nowej trasie S5 Poznań – Wrocław. Ze stolicy województwa dolnośląskiego to nieco ponad godzina jazdy samochodem.

Ktoś, kto przyjedzie tam pierwszy raz zdziwi liczba hal i namiotów z używanymi rzeczami. Na stoiska do handlu poprzerabiano wiele stajni, stodół i garaży. Przy ulicy ustawiono też namioty z towarem. Można więc iść przez wieś, od obejścia do obejścia i szperać po straganach.

Hale, magazyny i stodoły wypełnione są towarem z Niemiec, Belgii i Holandii. Kiedyś wystarczyło wziąć go niemal za darmo z „wystawek” przed domami. Dziś trzeba już za niego płacić.

- Jakby syn miał kogoś zatrudnić do pomocy w sprzedaży, to miałby otwarte tylko na weekendy, tak jak wielu już robi – dodaje starszy mieszkaniec Czacza doglądający dobytku w dużej, starej stodole, w której upchnięto mnóstwo towaru. - A tak, to ja mam zajęcie, a on parę groszy w kieszeni.

Zobacz też:

Kiedy najlepiej pojechać do Czacza?

Dostawy towarów odbywają się w czwartek i piątek każdego tygodnia. Wybierając się do Czacza najlepiej zrobić to w weekend w godz.10 -15. Wtedy czynne są wszystkie hale. W pozostałe dni tygodnia część hal jest zamknięta.

Do Czacza, oprócz zwykłych klientów przyjeżdżają też inni handlarze. Szukają antyków i ciekawych przedmiotów, na których mogą zarobić.

Zobacz, co można kupić w Czaczu. Zobaczcie >>

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska