Dziecięcym wózkiem wywieźli 24 worki węgla, bo nie mieli na...

Dziecięcym wózkiem wywieźli 24 worki węgla, bo nie mieli na alkohol

Zdjęcie autora materiału

Marcin Rybak

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Dziecięcym wózkiem wywieźli 24 worki węgla, bo nie mieli na alkohol

©Tomasz Bolt/Polska Press

Dwaj mieszkańcy Środy Śląskiej w jedną noc ukradli 600 kilogramów węgla. Wywieźli go... wózkiem dziecięcym. Jeden sprawca ma 16 lat, a drugi 22. Wpadli w ręce policji. Teraz trwają poszukiwania osoby, która węgiel kupiła. Nawet jeśli będzie się tłumaczyć, że nie miała pojęcia iż jest kradziony, może mieć kłopoty. Za tzw. „nieumyślne paserstwo” grozi do 2 lat więzienia.
Dziecięcym wózkiem wywieźli 24 worki węgla, bo nie mieli na alkohol

©Tomasz Bolt/Polska Press

Wszystko działo się w nocy z 20 na 21 marca w Środzie Śląskiej. Węgiel – zapakowany w 24 worki ważące po 25 kilogramów każdy - zginął ze średzkiego składu węgla. Złodzieje wywozili worki dziecięcym wózkiem, który wcześniej ukradli.

Węgiel sprzedali a za zarobione pieniądze kupili alkohol. Za ile go sprzedali, nie wiemy. Wiadomo, że łup miał wartość 500 złotych. Tej samej nocy 16-latek i jego starszy kolega – obaj świetnie znani miejscowej policji – próbowali też włamać się do dwóch samochodów. Naprawa uszkodzeń, które spowodowali, będzie kosztowała 800 złotych.

Policja poszukuje nabywcy węgla. To osoba, która też może mieć kłopoty. Nawet jeśli nie uczestniczyła w kradzieży, nie wysyłała złodziei do składu opału i w ogóle nie wiedziała, że towar pochodzi z kradzieży. Jeżeli ktoś kupuje coś o czym może przypuszczać - „na podstawie towarzyszących okoliczności” - że pochodzi z kradzieży, popełnia przestępstwo. Trudno sobie wyobrazić wiarygodne wytłumaczenie dla kupowania 600 kilogramów węgla w środku nocy albo nad ranem. I to od osób, które przywożą go dziecięcym wózkiem.

Za kradzież węgla 22-latkowi ze Środy grozi do pięciu lat więzienia. Młodszy ze złodziei stanie przed sądem rodzinnym.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo